Salzburg
1/3
2/3

Znojmo zůstává neporaženo! Salzburgu nedalo sebemenší šanci

Orli vítězí i ve druhém utkání nové sezóny! Rakouský Salzburg přejeli poměrem 4:0, když se dvakrát prosadil Colton Yellow Horn a po jedné trefě si připsali Radim Matuš s Radkem Čípem. Marek Schwarz se navíc blýskl čistým kontem.

Začátek utkání patřil Orlům, kteří hned od prvních vteřin pekelně zatápěli před brankou Starkbauma. Úvodní tlak však nepřinesl kýženou trefu a nápor Znojemských pomalu oslaboval. Ke slovu se tak brzy dostal i Salzburg, ale Marek Schwarz znovu prokazoval, jak skvělou formu si nachystal do startu sezony. Na jeho umění ztroskotalo několik střelců soupeře, a když už ani Schwarz na kotouč nedosáhl, pomohla při pokusu Aleardiho tyčka. Domácí si tak mohli po první třetině oddechnout.

V prostředním dějství se Znojmo muselo ubránit hned dvěma přesilovkám Salzburgu za sebou. Nutno však dodat, že hosté v nich nebyli tolik nebezpeční, jak by se dalo očekávat. Skvělý taktický výkon Orlů podpořený vynikajícím Schwarzem tak přinášel své ovoce. Jen dvě vteřiny před polovinou duelu mohl vybuchnout jásot fanoušků. V první početní výhodě Jihomoravanů si Colton Yellow Horn nabruslil do kruhu a přesnou bombou pod horní tyčku otevřel skóre.

Orli rázem ještě zvýšili svou aktivitu a na další přesnou trefu jsme nemuseli čekat dlouho. Střelu Bořuty šikovně tečoval před brankovištěm Radim Matuš. A když si v samotném závěru třetiny poradil Schwarz i s nebezpečným Huberem, mohl hřát domácí při odchodu do šaten dvougólový náskok.

Vstup do třetí třetiny byl poznamenán hned několika tresty na straně Rakušanů. Znojmo si dokonce mohlo dopřát přesilovku pět na tři a tuto šanci beze zbytku zužitkovalo. Colton Yellow Horn dokonale využil volný prostor před sebou a nechytatelnou dělovkou sebral Starkbaumovi příležitost zasáhnout. Salzburg si ale nedal říct a hráči se na trestné lavici dál střídali. V další početní výhodě se dočkal i Radek Číp, jenž z levého kruhu propálil přemisťujícího se gólmana. Převaha Orlů byla v poslední části hry jasně patrná, domácí publikum se již mohlo bavit mexickými vlnami a hokejisté si v klidu dokráčeli za tříbodovým vítězstvím.

Roman Šimíček (Znojmo): Myslím si, že to bylo jako přes kopírák s prvním zápasem. Měli jsme víc ze hry a potvrdili to čtyřmi góly. Dát tolik branek Salzburgu je skvělý pocit. Máme z toho opravdu radost. Sezóna ale nekončí. Musí nás to nakopnout, musíme si to dát do hlav a začít si věřit. V první třetině nás soupeř zatočil, ale klobouk dolů před kluky, jak to zvládli. Je to ukázka toho, že ten tým má sílu. Jdeme ale dál, není čas na nějaké uspokojení.