Tipsport Extraliga - út 30. 11. 2004
Vsetín

Remízu zachránila Pucherova trefa

Orli v posledních dvou letech pravidelně vozí body ze vsetínského ledu a pokračovali v tom i v utkání 27. kola. Zápas nenadchl útočnými orgiemi, oba týmy vsadily především na důslednou defenzívu. Skóre se díky tomu poprvé pohnulo až ve 41. minutě, kdy Vokouna překonal umístěnou ranou Vak. Orli ale nehodlali přerušit svou sympatickou sérii bez prohry a zásluhou proměněného nájezdu <b>Petera Puchera</b> dovedli zápas do prodloužení. V nastaveném čase ale rozhodnutí nepadlo.
Tři tisícovky diváků, které zavítaly v úterním podvečeru na Lapač, nakonec musely být z předvedené zábavy zklamány. Oba týmy se více než na útok soustředily na obranu a zejména v první třetině bylo zajímavých situací před oběma brankami poskrovnu.

Vsetín se poučil s nevydařeného vstupu do zápasu v předchozích kolech a v úvodu se snažil o aktivní hru s forčekingem, což se mu částečně i dařilo, nicméně jedinou šanci první desetiminutovky zahodil znojemský Uram, kterého do samostatného nájezdu vyslal kolmým pasem Toman. Znojemský kanonýr se pokusil o blafák, ale puk mu sjel z hole. Vsetín v přesilovce odpověděl kombinací Klesla - Veselý, po níž se Ondřej Veselý musel sklonit před lapačkou Tomáše Vokouna. Vsetín byl opticky častěji u puku a vyslal na Vokouna i více střel, ale ponejvíce zdálky.

Druhá třetina přinesla zajímavější podívanou, zejména díky přesilovým hrám. Při hře 4 na 3 se hned v úvodu zastřeloval Soudek, Bieglova vyrážečka byla ale na místě. Vzruch ve druhé třetině přicházel hlavně v přesilovkách, pěknou individuální akci předvedl vsetínský Kovář, který se protáhl i přes rukama hrajícího Tomana, ale bez gólového efektu. Na druhé straně se při další přesilovce rozstříleli Bičánek s Tomanem, ale ani jejich střely, ani dorážka Pláška v síti neskončily.

Diváky rozjásal až vstup do třetí třetiny. Po 57 vteřinách se v levém kruhu opřel do kotouče nejlepší střelec domácích Vak a prostřelil Vokouna nad vyrážečkou. Vedení Valachů mohl zdvojnásobit Brabenec, ale zblízka na Vokouna nevyzrál, neprosadil se ani ve dvojnásobné přesilovce Veselý. Naopak, po skončení trestu využil Plášek špatné střídaná domácích, předložil puk Pucherovi a jeho šikovné ruce zařídily po několika kličkách bekhendem vyrovnání.

Zbytek třetiny se dohrál za všeobecné absence výrazných gólových příležitostí, celou poslední desetiminutovku se oba celky soustředily zejména na bránění. Teprve v nastaveném čase se konečně začalo hrát útočně, nejprve nevyšla Znojmu situace tři na jednoho, kdy se neprosadil Uram, na druhé straně prošel puk po dvojitém Gřegořkově pokusu jen podél brankové čáry. Když se však nepodařilo Biegla překonat ani Eliášovi, skončil nezáživný zápas remízou.

Ohlasy trenérů

Jan Neliba (Vsetín): "Chtěli jsme dát první gól hned z úvodního tlaku, pak by vše vypadalo jinak. Znojmo se však prezentovalo kvalitním výkonem podpořený výborným brankářem. Také náš Biegl prokázal své umění. Vyrovnaný zápas skončil možná spravedlivou remízou, ale my spokojeni s bodem nejsme. Chtěli jsme více."

Jan Votruba (Znojmo): "Poslední dva domácí výsledky Vsetína budily respekt. V první třetině byl soupeř lepší, dostal nás pod tlak a několikrát nás podržel Vokoun. Od druhé třetiny jsme byli lepší a vytvořili si několik šancí. Bohužel nás zbrzdil gól Vsetína, na který jsme naštěstí rychle odpověděli. S bodem jsme spokojeni."