EBYSL - čt 26. 1. 2017
3:4p
2:0, 0:3, 1:0 – 0:1
Salzburg

Report ze zápasu ZNO vs. SAL (3:4)

Orli vstoupili do první části hry velmi dobře. Už v páté minutě mohl změnit skóre zápasu Vladimír Růžička, jenž ale v rozhodující okamžik nedokázal setřást rakouského obránce. Pak se do útočného pásma podívali také hosté. Domácí ale výborně bránili a dařilo se jim většinu přihrávek mezi hostujícími hráči zblokovat. Když už to vypadalo, že první třetina bude bezbranková, Orli začali pálit do černého. Jako první se snažil otevřít skóre utkání Jiří Kuntoš, jeho střelu od modré ale hostující Mocher ještě zvládl vyrazit. Následná dorážka Jana Jambora už ale našla cestu do sítě. Jihomoravanům jednobrankový náskok nestačil a před odchodem do kabin jej znovu navýšili. Vladimír Oščádal po krásně přihrávce do mezikruží poslal puk za brankovou čáru střelou, jenž proletěla kolem lapačky hostujícího brankáře.

Druhé dějství už ale přineslo zcela odlišný hokej. Orli ve svém výkonu polevili a prostor na ledě tak dostal Salzburg. Ten na svoji branku nenechal dlouho čekat. Ve dvacáté páté minutě snížil náskok znojemského celku Aljaz Predan, když zamířil přesně do volného prostoru mezi Geržovou lapačkou a levou tyčí. Sotva se domácí vzpamatovali z první branky, už byla v jejich síti druhá. Znovu zaúřadoval Aljaz Predan. Rakouský útočník využil přesilové hry a z ostrého úhlu poslal kotouč prudce až za záda překvapeného domácího brankáře.

To ale nebylo z druhé části vše. Orli měli problémy. Nedařilo se jim udržet v útočném pásmu ani když hráli s výhodou jednoho muže v poli. Salzburg cítil vedení a dobře bránil prostor před Mocherem. Jakmile hostům naskočil do hry pátý hráč, znovu uzamkli domácí v jejich třetině. V polovině utkání se pak na světelné tabuli znovu rozsvítila změna skóre. Nico Feldner obdržel pěknou přihrávku a před ním se objevila z poloviny prázdnotou zející domácí brána. Hostující útočník tak neměl sebemenší potíže zasunout puk až za brankovou čáru. Utkání se pak na chvíli uklidnilo.

Třetí třetinu opět začali lépe hosté. Ti se hned zkraje usadili v útočném pásmu. První nebezpečná střela přišla z hole Nica Feldnera. Gerža byl ale pohotový a dokázal si poradit jak s touto střelou, tak i s následnou dorážkou Floriana Sinzingera. Orli pak začali prahnout po vyrovnání. Celá pětka se natlačila před hostující klec, ani tentokrát se ale Znojmo srovnávacího gólu nedočkalo. Přesto však snaha znojemských hokejistů nebyla marná. Čtyři minuty před zazněním sirény ohlašující konec zápasu se domácí znovu prosadili. Patrik Bulín byl dobře postavený na pravé straně u hostující klece a ve shluku hráčů se zorientoval jako první. Puk pak bez potíží dorazil za ležícího rakouského brankáře rovnou za brankovou čáru.

Jelikož základní hrací doba o vítězi nerozhodla, na řadu muselo přijít prodloužení. To ale Orli nezačali vůbec dobře. Ani ne po půl minutě faulovali. Hosté domácí nijak nešetřili a okamžitě této chyby využili. Michal Sokolov se tak stal v nastaveném čase autorem vítězné branky Salzburgu.

Ohlasy trenérů

Rudolf Cakl (Znojmo): Ačkoliv jsme na zápas nebyli tak nachystaní, do první třetiny jsme vstoupili perfektně. Soupeř hrál pořád stejný hokej, ale náš výkon byl jak na houpačce. Je to škoda, protože Salzburg byl k poražení. O body jsme se připravili sami. Třetí třetinu jsme se vyloučeními dostali pod tlak a to nás zabrzdilo, protože jsme jinak měli víc ze hry a mohli jsme vyhrát. Máme tak alespoň bod.