Orli Znojmo Orli Znojmo
N10
EBEL - út 21. 2. 2017 - Nevoga aréna
Znojmo
7:0
4:0, 3:0, 0:0
Lublaň

Vítej play-off! Znojmo na závěr rozdrtilo Lublaň

O zápase rozhodla první třetina, ve které Orli poslali do soupeřovy sítě hned čtyři puky. Ve druhé části navázali dalšími třemi góly a nemusela je tak příliš mrzet bezbranková třetí část. Znojmo tedy ani v šestém ročníku nebude chybět ve vyřazovacích bojích.

K nejdůležitějšímu utkání dosavadního průběhu sezony naskočili Orli o poznání aktivněji. Již ve druhé minutě si nabruslil před Frazeeho domácí Lattner a poprvé trochu více rozvášnil tribuny. Znojemským ale jejich tlak poměrně brzy přinesl úvodní gól. Colton Yellow Horn těžil z náporu své formace v útočném pásmu a z mezikruží se trefil parádně. Lublaň si následně vysloužila přesilovku, v níž svého soupeře doslova svírala a několikrát i nebezpečně ohrozila. Červenočerní ale oslabení ustáli a z protiútoku mohl opět zlobit Yellow Horn, který tentokrát zblízka kotouč přes betony Frazeeho nepřecedil.

Orli svou kritickou chvíli přestáli a opět zaútočili do plných. Nejdříve využil zaváhání v rozehrání gólmana Csamangó, jenž následně ideálně namazal na hůl Patrika Nováka. Ten si zkušeně potáhl puk a nekompromisně zavěsil. Ještě nestačily utichnout oslavy druhého gólu a už fanoušci Znojma jásali potřetí. Po rychlém přechodu před brankáře Lublaně využil svého nedůsledného pokrytí David Bartoš a napálil kotouč do odkryté části svatyně. Kouč Slovinců si vzal oddechový čas, udělal změnu v brankovišti, ale nic nepomohlo. Čtvrtý zásah do zdecimované obrany zasadil Štěpán Csamangó v kombinaci s Patrikem Novákem. První jmenovaný nastřelil brusli Nováka, od níž puk doputoval za záda dezorientovaného Spreitzera.

Střelecké hody Orlů pokračovaly i v prostřední třetině. Martin Podešva mohl poděkovat za přesnou přihrávku před bránu, odkud z první zakončoval do poloprázdné klece. Domácí nadále drtili svého soupeře a hrálo se prakticky jen na jedné straně ledové plochy. A tak na sebe ani šestý gól nenechal dlouho čekat. Střelu od modré čáry Spreitzer jen vyrazil a pro Jana Šedu už nebyl problém z dorážky zakončit. Před polovinou duelu měla Lublaň znovu převahu muže v poli, což jí pomohlo k náporu na Schwarzovu svatyni. Domácí gólman ale předvedl dva skvělé zákroky, nejdříve zachytil na brankové čáře pokus Bussierese, o chvíli později vyzrál i na samostatný únik Uduče.

33. minutu okořenila nejen početní výhoda Znojma, ale i další pěkná trefa. Přihrávka napříč pásmem našla hůl Coltona Yellow Horna, jenž z první napálil puk za záda přesouvajícího se Spreitzera. Zbytek dějství se odehrával prakticky ve stále stejných kolejích, aktivnější domácí kombinovali v útočném pásmu, přitom se snažili nikam nespěchat a hlídat si i defenzivní činnosti.

Závěrečná část hry už tolik hokejové zábavy nepřinášela. O osudu zápasu bylo rozhodnuto a oba týmy si toho byly vědomy. Diváky tak alespoň rozproudily mexické vlny, které obíhaly zimním stadionem. Oživením se také stala Guimondova rána od modré, která jen těsně minula levou tyč Schwarzovy klece. Dalším světlým momentem třetiny se stala střela Lakose, která se už tentokrát regulárně otřela o tyčku brány Slovinců. Orli také dostali skvělou příležitost otestovat si svou početní výhodu pět na tři, ta tentokrát trvala téměř celé dvě minuty, ale nebyla využita. To už ale nemohlo nijak ubrat na důležitosti vítězství a zisku tří bodů, které se rovněž staly vstupenkou do play-off.


Autor: Marcela Procházková, Petra Matůšová

Dvougólový Patrik Novák: Za branky jsem rád, Lublaň ale přijela odevzdaná

Patrik Novák odehrál jen sedm zápasů, následně přišlo nepříjemné zranění, jež ho vyřadilo na téměř tři měsíce ze hry. Nyní však opět válí s orlem na hrudi. V úterý se dvěma góly podílel na domácí kanonádě proti Lublani. V rozhovoru se rozpovídal o posledním duelu i o nadcházejícím play-off.
Patrik Novák si ve Znojmě zahrál play-off již třikrát

Poprvé v sezóně jste dokázali soupeři nastřílet sedm branek...
Všechno to ale souviselo s tím, v jakém složení tady ti kluci z Lublaně hráli, v kolika hráčích přijeli. Přistoupili k zápasu takto, což pro nás bylo jenom dobře. Od druhé třetiny nebylo co řešit. Určitě jsme ale vyhráli zaslouženě. Opět se potvrdilo, že náš tým má velkou kvalitu.

V předchozích zápasech jste se proti Lublani trápili. Čekali jste až tak jednoduché utkání?
Rozhodně jsme to nečekali. Speciálně jsme se ale na Lublaň nechystali. Asi jsme všichni viděli, jak Lublaň k zápasu přistoupila a s kým přijela... Pro nás je podstatné, že máme tři body a nemusíme se spoléhat na výsledky soupeřů.

S jakou taktikou jste šli do druhé třetiny, kdy byl zápas prakticky rozhodnutý?
Pokyny od trenéra byly takové, abychom se nezranili. Druhá část zápasu asi nebyla příliš pohledná, ale za stavu 7:0 nebylo potřeba hrát na hranici faulů. V klidu jsme si utkání pohlídali.

Proti Lublani jste vstřelil dva góly. Po těžkém zranění se dostáváte zpět do formy...
Dal jsem sice dvě branky, ale oba byly náhodné. První mi tam sjel po hokejce a druhý se mi odrazil od nohy, takže nebyly moc hezké. Sebevědomí mně to ale určitě zvedne, každý gól se počítá.

Ve čtvrtfinále nakonec vyzvete Klagenfurt. Můžete porovnat všechny soupeře?
Moc jsem proti nim letos neodehrál, protože jsem byl zraněný. Klagenfurt je těžký soupeř, pokud ale chceme dojít daleko, musíme porazit každého. Salzburg patří mezi favority na titul, to stejné se dá říct o Linzi i o Vídni. Klagenfurt má zase momentálně obrovskou formu, tudíž si stejně nemůžeme moc vybírat.

Klagenfurt není příliš blízká destinace...
Dornbirn se nedostal do play-off, takže s vzdálenostmi na tom můžeme být jenom lépe oproti loňskému roku (úsměv). Na play-off jezdíme každý zápas o den dříve, takže s cestováním problém nebude.

Po špatném startu do sezóny se nakonec povedlo vybojovat play-off. Jaké jsou ambice teď?
Dostat se do play-off byl náš první cíl. Nadstavba nebyla lehká, museli jsme vyhrávat téměř každý zápas. Nakonec to vyšlo, ale bylo to těsné. Uvidíme, jak vše bude probíhat v play-off. Jdeme krok od kroku a uvidíme, co se podaří. Možné je všechno.


Autor: Jakub Prchal

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 1 1 2 2 0
Jiří Beroun 0 0 0 0 0
Marek Biro 0 0 0 0 0
Antonín Bořuta 0 0 0 0 2
Štěpán Csamangó 0 3 3 3 0
Teddy Da Costa 0 1 1 0 0
Adam Hughesman 0 0 0 0 0
Patrik Kadeřávek 0 0 0 1 0
André Lakos 0 0 0 3 0
Jan Lattner 0 1 1 1 2
Sean McMonagle 0 2 2 4 0
Patrik Novák 2 0 2 3 4
Tomáš Plíhal 0 2 2 2 0
Martin Podešva 1 0 1 1 0
Peter Pucher 0 1 1 1 0
Jakub Stehlík 0 1 1 2 0
Jan Šeda 1 1 2 3 0
Libor Šulák 0 0 0 2 0
Michal Vodný 0 0 0 0 0
Colton Yellow Horn 2 1 3 2 2

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Marek Schwarz 60 23 0 23 100,00 0 0

Ohlasy k utkání

Roman Šimíček (Znojmo): Na každého soupeře chceme doma vletět aktivně a agresivně. To, že to dnes tak dobře vyšlo a dali jsme čtyři góly, je samozřejmě dobře. Musím přiznat, že za celou moji trenérskou kariéru to byl asi první zápas, který byl pro mě tak nějak v klidu. Jsem za to hrozně rád. Pak už to bylo jen o tom udržet pozornost hráčů, což se povedlo a právě jim patří dík za to, jak jsme celou nadstavbu zvládli.

Fotogalerie

Související články