Innsbruck
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. INS (8:0)

Orli do zápasu vstoupili velmi opatrně, přesto však na ledě oproti Innsbrucku dominovali. Už od úvodního buly se drželi v útočném pásmu a vypracovali si několik pěkných šancí. První branky se dočkali už v páté minutě, když Lukáš Zmeškal zachytil rozehrávku hostujícího brankáře a před ním se objevila prázdnotou zející brána. Nebezepečí z druhé strany Gerža moc často čelit nemusel, se všemi případnými pokusy hostujícího týmu si ale Gerža dokázal hravě poradit.

Druhé dějství začalo nebezpečnou střelou ze strany hostujícího týmu. Riedlova dělovka od modré čáry nadělala domácímu gólmanovi potíže, puk si ale nakonec cestičku až za brankovou čáru nenašel. Narozdíl od Innsbrucku, Orli mířili o něco přesněji. Michal Fruvirt našel v levém kruhu ideální pozici a poslal tak své barvy již do dvoubrankového vedení. Ačkoliv si pak hosté v polovině třetiny zahráli přesilovou hru pět na tři, stále se v řadách Innsbrucku nenašel nikdo, kdo by našel recept na bezchybně chytajícího znojemského brankáře.

Ještě před zazněním sirény ohlašující konec druhé třetiny ale Orli udeřili znovu. Jakmile jim do hry naskočil pátý hráč, probojoval se k touši Patrik Bulín, který rychlou střelou poslal svůj tým do pohodlného, třígólového vedení. Do slibné šance se o chvíli později dostal i Jonáš Růžička, v jeho případě už byl ale Huber pozorný.

Ani v závěrečném dějství hosté nedokázali vývoj utkání zdramatizovat. Domácí naopak své vítězství jasně potvrdili. Ve čtyřicáté sedmé minutě se probudil znojemský brankostroj a rakouský gólman lovil ze své sítě jeden puk za druhým. Již druhou branku v utkání si připsal Lukáš Zmeškal, když tečoval střelu Patrika Bulína - 4:0. O necelé dvě minuty se síť Huberovy klece rozvlnila znovu. Nejproduktivnější hráč celé EBYSL Jan Bulín projel až před Hubera a blafákem do bekhendu poslal puk pod břevno.

To ale nebylo ze strany domácího týmu rozhodně vše. V padesáté první minutě utkání zaplul do hostující sítě už šestý puk. Michal Kruckovyč zamířil do odkryté části Huberovy klece, čímž pro Innsbruck vytvořil už nedosažitelný náskok. O chvíli později Kruckovyče následoval Vladimír Oščádal, který na druhý pokus poslal touš až za brankovou čáru. Před odchodem do kabin se ale stav na světelné tabuli měnil znovu. Bronislav Fruhwirt se ujal odraženého kotouče a poslal jej do odkryté části Huberovy svatyně.

Miroslav Vybíral (Znojmo): I přes jednoznačné vítězství, se zápas nerodil lehce. Do utkání jsme vstoupili špatně, ale jsem rád, že jsme nakonec byli produktivní a udělali jsme nejen krok k play-off, ale i kroky k individuálním oceněním v soutěži. Je to pro náš tým důležité.

Zítra s Innsbruckem nás ale zase čeká nový zápas, nový den. Musíme k tomu přistoupit zodpovědně a dnešní body potvrdit. Když to zvládneme, tak budeme jednou nohou v play-off.