KHM Budapešť
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. KHM (4:3)

Domácí vstoupili do první třetiny na výbornou. Od počátečního buly drželi puk na svých hokejkách a narůstající tlak v obranném pásmu hostů Orlům brzy přinesl první ovoce. Domácí se navzdory vlastnímu oslabení usadili v útočné třetině a Michal Kruckovyč svojí dělovkou od modré čáry otevřel skóre utkání. Znojmo i nadále udávalo tempo a nebylo divu, že Gadacsim o několik minut později domácímu útoku znovu podlehl. Tentokráte se nechal překvapit prudkou střelou z hole Martina Kosnara.

Když už to vypadalo, že Orli první dvacetiminutovku zakončí za příznivého stavu 2:0, hosté se připomněli. Kristof Barta se ujal odraženého kotouče ve vlastním pásmu a ihned se vydal do útoku. S náskokem před znojemskou obranou pak měl dostatek času na to, aby si rozmyslel, jak zakončit. Puk si našel cestičku za brankovou čáru kolem betonu domácího brankáře Dominika Gerži.

Druhé dějství už přineslo o něco poklidnější hokej. Mírné vzrušení nastalo až ve dvacáté páté minutě, kdy se Jan Bulín ukázkově probojoval až do útočného pásma. Tam ale narazil na připravenou náruč hostujícího brankáře. Na druhé straně pak zahrozil Komjati, jeho střelu ale Gerža hravě zlikvidoval lapačkou. Ve třicáté první minutě pak došlo ke změně ve znojemské kleci. Mezi tři tyče se namísto Dominika Gerži postavil Matěj Slavík. Pozornost nově nastoupeného brankáře o malou chvíli později prověřil Kaiser. Jeho pokus z vrcholu pravého kruhu ale Slavíkovi žádné potíže nenadělal. Přestože si oba týmy vytvářely ve druhém dějství nebezpečné situace, skóre stále zůstávalo nezměněno 2:1.

Závěrečná třetina začala orlí snahou probojovat se do útočného pásma. Hostující obrana ale byla velmi důsledná a znojemské hokejisty pouštěla do třetiny jen velmi zřídka. Přesto se však Orlům jejich naléhání vyplatilo a v padesáté minutě Jonáš Růžička poslal své barvy do dvoubrankového vedení, když u brány stihl tečovat Kuntošovu dělovku od modré. Poté se situace obrátila a byli to hosté, kteří tlačili na útočné modré. Jeden z domácích hráčů si pomohl nedovoleným zákrokem při zastavování útočícího hráče a rozhodčí celou situaci řešili nařízením trestného střílení. Istvan Szücs pak bekhendovou střelou opět snížil na rozdíl jediné branky.

To ale nebylo všechno a Budapešť vsadila na hru bez gólmana. Necelou minutku před koncem hosté výrazně zdramatizovali celé utkání, když Mark Poszar z prostoru mezi kruhy poslal touš do sítě skulinkou mezi betony domácího brankáře. Když tedy základních šedesát minut o vítězi nerozhodlo, na řadu muselo přijít prodloužení. V něm se ale Orli zase probudili a zásluhou Jana Bulína si připsali velmi důležitý bod navíc.

Miroslav Vybíral (Znojmo): Věděli jsme, že tenhle zápas bude těžký hlavně po psychické stránce. My jsme ho nezvládli i přesto, že jsme se dostali do vedení 3:1. Hra neodpovídala tomu, co bychom měli hrát. Jsem velmi nespokojený a musíme si to vyříkat, protože příští zápas hrajeme v Budapešti se stejným soupeřem. Musíme tyhle zápasy s těmito soupeři zvládat za tři body a ne se trápit až do prodloužení. Jsem samozřejmě rád, že jsme zvládli alespoň dva body, ale je to velká ztráta a my potřebujeme vyhrávat.