Jesenice
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. MLJ (4:3)

První třetinu začali lépe hosté, kteří se už od prvních vteřin nastěhovali do útočného pásma. Jejich vytrvalost se zúročila ve čtvrté minutě, kdy Ziga Urukalo využil přesilovou hru a přesnou ranou od modré čáry poslal puk do sítě pod horní tyčkou. Urukalo své štěstí ale pokoušel dále, jeho druhá rána od modré jen o centimetry minula pravou tyčku domácí klece. Další vzrušení přišlo v sedmnácté minutě, kdy rozhodčí nařídili trestné střílení po faulu na Gaspera Glavice. Hostující útočník ale na dobře chytajícího Geržu nevyzrál. Domácím se nerozhodný stav nelíbil a ještě před odchodem do kabin se připomněli. Vladimír Oščádal se na ledě dobře zorientoval a přesnou střelou přehodil puk přes ležícího Kogovseka, čímž srovnal stav na světelné tabuli.

Druhé dějství naopak začali aktivněji domácí a jejich střely tak brzy našly svůj cíl. Martin Kosnar z vrcholu levého kruhu poslal puk do sítě střelou, jenž směřovala k vyrážečce hostujícího brankáře. Jihomoravané se ze svého vedení ale dlouho neradovali. O patnáct sekund později už bylo opět vyrovnáno. Glavic si najížděl do mezikruží, odkud okamžitě vystřelil. S tímto prvním pokusem si Gerža poradit dokázal, s následnou dorážkou z hole Blaze Tomazevice už si ale rady nevěděl – 2:2.

Třetí třetina přinesla další branku až v samém závěru. Pět minut před koncem se blýskl krásným gólem Michal Kruckovyč. Znojemský obránce kličkoval u hostující klece a nakonec skulinkou mezi betonem a pravou tyčkou poslal puk až za brankovou čáru. Když už to vypadalo, že je o vítězi utkání rozhodnuto, hosté se znovu na ledě probudili. Dvě minuty před zazněním závěrečné sirény tak díky střele Gaspera Glavice bylo skóre znovu nerozhodné.

Když ani prodloužení neurčilo vítěze, musely na řadu přijít samostatné nájezdy. V nich se dařilo znojemským Orlům, kteří si díky druhému gólu Michala Kruckovyče připsali do tabulky cenný bod navíc.

Miroslav Vybíral (Znojmo): Dnes jsme odehráli skvělé utkání proti výbornému soupeři. Zápas proti favoritovi jsme hráli ve vysokém tempu a byli jsme lepším týmem. Bohužel jsme ztratili bod díky nerozměňování vyložených šancí. Celému týmu ale děkuji za výborný výkon.