MAC Budapešť
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. BUD (1:4)

Oba celky začaly první minuty utkání v poklidnějším tempu. Ani jeden z gólmanů nemusel čelit žádné nebezpečné situaci. Až v šesté minutě mohl otevřít skóre utkání Šlégl, z mezikruží ale trefil jen připravený beton hostujícího brankáře. Na druhé straně mohl zahrozit Vajda, důsledný Jambor si s jeho průnikem do útočného pásma poradil. V osmnácté minutě předvedli domácí hokejisté pohlednou podívanou, když Patrik Bulín přenechal kotouč v mezikruží najíždějícímu Růžičkovi. Druhý jmenovaný však ani prudkou střelou Györiho nepřekvapil.

Druhé dějství začali Orli působením v útočném pásmu, ani Růžičkův pokus z mezikruží síť hostujícího celku nerozvlnil. Kotouč si pak na ledě převzali hosté a ve dvacáté deváté minutě se mohli radovat z první branky. Akor Szigeti propasíroval kotouč do brány kolem špičky levého betonu domácího brankáře. Radost z gólu Maďarům nevydržela příliš dlouho. O necelé tři minuty později překvapil Radek Niederhafner, když poslal touš za brankovou čáru nad lapačkou hostujícího gólmana. Oba celky si do konce prostřední dvacetiminutovky vytvořili ještě několik pěkných situací, žádný brankář však už kotouč ze své svatyně nelovil. O vítězi tedy musela rozhodnout až závěrečná perioda.

Ta na neštěstí pro Orly začala gólem do jejich sítě. Arpad Türmer střelou k bližší tyčce podruhé překonal Slavíka. Domácí se snažili zvrátit nepříznivý stav utkání, jejich koncovky však strádaly na přesnosti. Hosté se i nadále tlačili do útočného pásma a ve čtyřicáté deváté minutě znovu skórovali. Gergely Toth se výborně zorientoval v mezikruží a napodruhé překonal domácího strážce brány střelou směřující ke špičce levého betonu. Jakoukoliv šanci znojemských hokejistů na úspěch zničil Mirko Djumic, když bez potíží probruslil útočným pásmem a z mezikruží poslal kotouč pod Slavíkovou vyrážečkou přímo do sítě. Ani Kruckovyčův a Bulínův pokus pak už výsledek utkání nijak nezměnil.

Miroslav Vybíral (Znojmo): Za dnešní výkon musím náš tým pochválit, protože to odjezdili na 100%. Pracovali a byly tam vidět věci, které jsme dělali na tréninku, to je pro nás důležité. Utkání pak rozhodla druhá branka. Střídání předtím jsme měli tři šance, které jsme neproměnili. Po gólu na 2:1 jsme se chtěli tlačit do útoku, ale soupeř byl v koncovce příliš silný.