Debrecen
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. DEM (5:1)

Orli začali velice aktivně a odměnou jim byl vedoucí gól již v první minutě. Bulín totiž zpoza branky ideálně našel , který se před svatyní nemýlil. Netrvalo to ani dvě minuty a domácí se mohli radovat znovu. Tentokrát využil zaváhání Maďarů Jiří Svatuška, který si sjel až mezi kruhy a zcela nehlídaný zamířil pod lapačku gólmana Zarikova.

Znojemští junioři byli nadále aktivnějším celkem, který určoval tempo hry. Z dobré pozice pálil Minarčík, ovšem jeho střela se neujala. V patnácté minutě ale udělala obrana Znojma chybu na modré čáře a Vladislav Kuleshov přesně umístěnou ránou překonal jinak skvěle chytajícího Geržu - 2:1.

Druhé dějství začalo o něco poklidněji. Až v dvacáté páté minutě došlo k mírnému vzrušení, když Marton minul o centimetry domácí klec. Na druhé straně pak zahrozil Bulín, když se uvolnil ze sevření obránců. Naneštěstí pro domácí ale nedokázal včas kotouč zpracovat a vystřelit. Orli se pak na nějakou dobu usadili v útočném pásmu a jejich tlak brzy přinesl své ovoce. Vladimír Oščádal po pohledné akci protlačil kotouč do sítě kolem levé tyčky Zarikovy klece – 3:1.

Závěrečnou dvacetiminutovku Znojemští začali pěkně ostře. Už po čtyřech minutách se po zásluze Jana Bulína radovali. Netrvalo to dlouho a hostující brankář musel znovu lovit kotouč ze své svatyně. Jonáš Růžička poslal zpoza brány krásnou přihrávku do mezikruží najíždějícímu Michalovi Kruckovyčovi, který pak s přehledem poslal kotouč do sítě kolem lapačky hostujícího brankáře. Orli potom dostali další příležitost v podobě přesilové hry pět na tři, hostující obrana ale tentokrát nezaváhala. Ke konci třetiny ještě mohl upravit skóre utkání Oščádal, Zarikov si jej už ale pohlídal.

Rudolf Cakl (Znojmo): Dnes se hrálo o dost. Ze začátku jsme byli trochu nervózní, ale ve třetí třetině jsme ukázali, že se dokážeme do šancí dostat a být produktivní. Šance jsme využili a jsme rádi, že jsme potvrdili výhru z Budapešti. Věříme, že v zápase se Salzburgem příští týden na tento úspěch navážeme.