Linz
1/3
2/3

Juniorští Orli si výhrou nad Linzem připisují první body

Utkání se pro domácí barvy nevyvíjelo podle představ. Ve druhé dvacetiminutovce ale Znojemští otočili stav zápasu a v té třetí už své vítězství jenom potvrdili. Výhru dirigoval třemi body Michal Kruckovyč.

Orli začali utkání dobře, když se v šesté minutě zmocnil kotouče Michal Kruckovyč a prudkou střelou od modré poslal svůj tým do vedení. O minutu později to mohlo být už o dvě banky, kdyby brankář Lehner proti Tondovi fantasticky nezakročil. Naopak hosté byli velice produktivní a z první vážnější šance udeřil Adrian Roserberger, jenž po rychlém objetí brány z prostoru levého kruhu zamířil přesně do horního růžku. Adrian Roserberger zaúřadoval i v poslední minutě první části pohotovou dorážkou Maythoferovy střely - 1:2.

Začátek druhého dějství se Orlům vyvedl. Jiří Kuntoš přesnou střelou pod horní tyčku smazal náskok, který si hostující tým doposud vytvořil. Linz ale na svoji odpověď nenechal dlouho čekat. Mate Gaspar využil přesilové hry a rakouští hokejisté se tak znovu mohli radovat z vedení. Netrvalo dlouho, a domácí síť se pod tlakem hostujícího celku rozvlnila znovu. Niclas Mauer opět využil potrestání v domácím týmu a za Geržova záda poslal čtvrtý kotouč.

Tím však přestřelka v druhé dvaceminutovce neskončila. Ovšem nyní to byli Orli, kteří se ujali role aktivnějšího celku. Michal Kruckovyč využil nepozornosti hostujícího brankáře a ostrou střelou snížil stav utkání na 3:4. O asi třicet vteřin později jej s vyrovnávací brankou následoval Jan Bulín. Oba celky si po zbytek dějství i nadále vytvářeli nebezpečné situace, žádný z gólmanů už ale další gól nedopustil.

Třetí dějství Orli začali stejně, jako to předchozí. Filip Jeřábek našel skulinku mezi gólmanem a bližší tyčkou a tím poslal svůj tým do vedení. Domácí se svým dosavadním úspěchem ale unést nenechali a v čtyřicáté sedmé minutě zaúřadovali znovu. Patrik Tondl ostrou střelou z mezikruží zvýšil už na rozdíl dvou branek. Naději modrým barvám ještě ke konci utkání dodal Matteo Moidl, který prudkou střelou rozvlnil Geržovu svatyni. Orli už ale věděli, jak si výsledek pohlídat. Jan Bulín se blýskl nádherným protiútokem, a vrátil tak Znojmu jeho původní dvoubrankový náskok – 7:5

Miroslav Vybíral (Znojmo): Byl to pro nás těžký zápas, protože po týdnu spolupráce jsme s asistencem kluky moc neznali a nemohli jsme čekat nějaký velký výsledek. Bylo to hodně o přístupu, zamysleli jsme se nad tím, co chceme hrát. Až ve třetí třetině kluci vlastně začali plnit to, co jsme chtěli a bylo na nich vidět, že chtějí vyhrát. Jsme rádi, že se nám první zápas doma povedl za tři body a tím bych chtěl všem poděkovat.