1:0, 1:2, 0:0 - 0:1
1/3
2/3

První boj v Edenu ve prospěch Orlů

P r a h a - Až prodloužení muselo rozhodnout o vítězi třetího čtvrtfinálového zápasu. Rozhodující branku vstřelil v osmé minutě nastaveného času <b>Barus</b>. Zápas, ve kterém Orly poprvé nevedl trenér Pazourek, však vůbec neměl jednoznačný průběh. První třetina vyzněla lépe pro Slavii, která si dokázala vytvořit tlak a vedla díky gólu v přesilovce. Úplně jinou hru viděli diváci ve druhé části, kdy Znojmo zlepšilo svůj projev a dvěma góly v rozmezí 99 vteřin zvrátilo skóre na svou stranu. Úspěšnými střelci byli <b>Plášek a Snopek</b>, který se trefil rovněž v početní výhodě. Pražané se však ze svého útlumu postupně dostali a kapitán Beránek jim zajistil ještě před pauzou vyrovnání. To vydrželo až do konce normální hrací doby, když na obou stranách drželi své týmy brankáři.
Utkání začalo s maximálním nasazením, tak jak je v play off zvykem. První velký rozruch před brankou hostí přišel na začátku páté minuty, po následné strkanici rozhodčí vyloučil Havíře a Dlouhého. Další nápor Slavie přerušila posunutá branka Znojma o půl minuty později. V čase 5:32 se ve veliké šanci ocitl Krátoška, který sice neproměnil, ale donutil Benáka faulovat. V následné přesilovce nejvíce vynikla šance Antoše. Možnost hrát krátkou přesilovku 5 na 3 nabídl Slavii Pardavý, vyloučený v 7:15. Slavia se do Orlů řádně opřela a v 8:59 se prosadil Marek Tomica po přihrávce Nováka a Vondrky – 1:0. Dlouhou dobu se pak hrálo bez větších šancí. Za zmínku stojí jen pohotová lapačka Fraňka na konci 14. minuty. Diváci se v té době bavili skandováním vtipného hesla: Pusťte Supa na Orly!. V 13:53 byl vyloučen Pojkar a hosté hráli první přesilovou hru. V té však vůbec Fraňka neohrozili. S končící třetinou sílil tlak Slávistů. V 17. skončil v lapačce Duby puk po teči Ivana a v 19. se na znojemského brankáře řítil Novák. Ani on však neproměnil, pouze zařídil přesilovou hru, neboť byl faulován Mojžíšem. Vyjádřit brankou drtivý tlak se Slavii do konce třetiny už ale nepodařilo.

Druhou třetinu začali lépe Orli. V 2. nedokázal vyhodit Kopecký puk z pásma a Znojmo tak mělo velkou šanci na srovnání skóre. Na to došlo v čase 24:00, kdy se znojemský Karel Plášek dostal do krátkého sóla zakončeného přesnou ranou „pod víko“ – 1:1. Krátce nato oslabil domácí tým Antoš a exslávista Jan Snopek dostal Znojmo do vedení – 1:2. Když Franěk musel zasahovat proti těžké střele v 26:14, vzali si hokejisté Slavie oddechový čas. V polovině utkání byl vyloučen Barus, ale hosté se bez větších potíží ubránili. Ve 33. se dostal Vondra s jedním ze spoluhráčů do přečíslení, šanci však nevyužili. Další tlak si vynutila „Vršovická letka“. Následující minuty bylo k vidění mnoho nepřesností na ledě. V 39. Franěk zlikvidoval šanci hostí a ve 40. přišlo pro domácí tým vytoužené vyrovnání. Graňák z vlastního obranného pásma perfektně našel rozjetého Josefa Beránka a ten přesnou střelou zápěstím nedal Dubovi šanci – 2:2.

Třetí třetina začala pro změnu aktivněji Slavia. Více se pouštěla do útočení a zaměstnávala obranu Znojma. Tlak zesílil po vyloučení Pardavého na konci 44. minuty. Ve 46. se v závaru nejlépe zorientoval Graňák, jeho střelu však Duba zastavil. Ve 49. si dvě slibné šance vypracoval Kopecký. Znojmo ožilo až vyloučením Kuntoše v 48:27, gól však nepadl. Další pěkný zákrok brankáře Fraňka byl k vidění v polovině 54. minuty. Na konci třetí třetiny dostala Slavia velkou možnost rozhodnout utkání ve svůj prospěch. Dvě po sobě jdoucí přesilové hry (55:28 Rataj a 58:01 Haman) se Znojmo bránilo velkému tlaku domácí Slavie. Ta však branku nevstřelila navzdory několika velkým šancím. Tu největší měl asi obránce Novák. A tak skončila základní hrací doba nerozhodně.

V prodloužení hrály oba týmy opatrně, se snahou neudělat osudovou chybu. Přesně v polovině vymezené hrací doby byli potrestáni menšími tresty Havíř a Pojkar. V 7. minutě nastavení zastavila puk maska brankáře Duby, rozhodnutí však mělo přijít na druhé straně. Čas 67:46 a tvrdá střela Miroslava Baruse rozhoduje o vítězství Moravanů.

Jiří Kalous (Slavia Praha): Neodehráli jsme dobrý zápas. Opustili jsme naši hru, nehráli důrazně a nevedlo se nám ani v přesilovkách. Soupeř v podstatě zaslouženě zvítězil. O nájezdech jsme ani při prodloužení nepřemýšleli, chtěli jsme dát gól a rozhodnout.

Milan Skrbek (Znojmo): Zahráli jsme výborně a vítězství jsme si zasloužili. Na mužstvu se absence trenéra Pazourka nijak neprojevila, když jsme vyhráli. I ve dvou jsme to s kolegou Kastnerem zvládli.