4:2, 2:0, 1:0
1/3
2/3

Novoroční duel v Linzi přinesl devět gólů, body však Orli nevezou

Úvodní třetina prvního zápasu Orlů v roce 2017 byla pořádně divoká. Svěřenci trenéra Šimíčka sice dvakrát skórovali z hole Stehlíka a Bartoše, domácí však vstřelili hned čtyři branky. V následujících dvou dvacetiminutovkách si Linz připsal ještě další tři góly, Znojmo tak podruhé v řadě odchází poraženo.

Před vyprodanou Keine Sorgen arénou se Orli utkali s oblíbeným soupeřem, se kterým letos dvakrát doma vyhráli a jednou na rakouském ledě prohráli. Linz do utkání vtrhl jako uragán, již ve třetí minutě se domácí tým dostal do vedení. Ryan Potulny našel kotouč v mezikruží a rychlou ranou překvapil Schwarze. Po dvou dalších gólových šancích, kdy mimo jiné mohl opět udeřit Potulny, se Linz dostal ke zvýšení vedení. Brett McLean stál na konci skvělé kombinace, v zakončení měl lehkou práci před odkrytou znojemskou bránou.

Po druhém gólu se dostali do hry také hosté, po krátké souhře si Jakub Stehlík vyjel s kotoučem mezi kruhy a dělovkou snížil na rozdíl jedné branky. Linz ovšem nezpanikařil a jen o pár minut později využil Rick Schofield přesilovou hru prudkou ranou z kruhu. Ani po třetím zářezu rakouský tým nepolevil, množství šancí ale přetavil v gól po dlouhých sedmi minutách, kdy Joel Broda svou individuální akcí vyhnal z brány znojemského gólmana.

V prvním dějství už Orli prohrávali 1:4, přesto se ale nevzdali. Dvě minuty před koncem úvodní dvacetiminutovky využil přesilovou hru David Bartoš, který tečoval Yellow Hornovu střelu. V prostřední části zápasu se snažili znojemští hráči srovnat, ale ani Špaček ani Šulák z trestného střílení nedokázali prosadit. Po Šulákově nájezdu tak opět zaúřadovali domácí, jen necelých třicet vteřin trvalo, než Linz opět zvýšil vedení zásluhou Dana DaSilvy. Pátý zásah domácí nabudil k ještě větší aktivitě, kterou těsně před koncem druhé třetiny korunoval gólem z kruhu Sebastien Piché.

Poslední část hry ve valné většině svého trvání odrážel dění druhé dvacetiminutovky. Orli se snažili skórovat, přesto to byli domácí hráči, kdo měl navrch. Jedinou větší šanci vytvořil Šulák, jehož projektil ale zamířil na Ouzasův beton. Skóre tak nakonec ještě upravil Linz, když dvě a půl minuty před koncem základní hrací doby překvapil Nechvátala střelou z mezikruží svou druhou brankou v zápase Rick Schofield.