Orli Znojmo Orli Znojmo
22. kolo
EBEL - út 22. 11. 2016
Vídeň
3:2
1:0, 0:1, 2:1
Znojmo

Orli sahali po bodech na ledě lídra. O těsné prohře rozhodl začátek poslední třetiny

Znojmo se na ledě rakouského velkoklubu prezentovalo velmi sympatickým výkonem. Na začátku třetí třetiny se však Vídeň dostala do dvougólového náskoku. Ten se Orlům sice díky náporu v posledních minutách hry podařilo snížit, na vyrovnání ale nakonec nedosáhli.

Favorit dvaadvacátého kola mezi Vídní a Znojmem byl dle bookmakerů znám, avšak Orli odcestovali do rakouské metropole s touhou všechny tyto předpoklady zhatit. Mezi tyče se po třízápasové pauze postavil znovu Marek Schwarz. První větší šanci mezinárodního derby si vypracoval Lattner, ovšem při koncovce narazil na pohotového Lamoureuxe.

Na druhé straně se následně vyznamenal Schwarz. Ten vychytal unikajícího domácího forvarda. V desáté minutě znovu zatopil český celek rakouské obraně, ovšem všechny pokusy skončily nakonec na výstroji bránících hráčů. Poprvé se skóre měnilo ve dvanácté minutě a byli to domácí, kdo zvedal ruce nad hlavu. Rafaelu Rotterovi se podařilo za záda Schwarze tečovat nahození od mantinelu. Ve zbytku třetiny se sice Vídeň dostala k více střelám než její soupeř, avšak další změna skóre se díky obětavosti znojemských obranářů nekonala.

Druhou dvacetiminutovku načali aktivněji Orli. Z dobrých pozic stříleli Hughesman, Wronka i Šulák. Pod ještě větší tlak se Capitals dostali během první přesilovky zápasu. Kouzlo domácího brankáře se však zatím prolomit nepodařilo. V jednatřicáté minutě musel naopak nebezpečnému pokusu domácích čelit Schwarz. Velkou chybu učinil o chvíli později Lamoureux, jenž vystartoval za branku pro puk, ovšem ten se odrazil přímo na hokejku Tomáše Plíhala, který nekompromisně zakončil do odkryté klece.

Doposud beztrestné Znojmo se první přesilovce domácích muselo bránit zkraje třetího dějství. Když už se dvouminutový trest McMonagla chýlil ke konci, usedl na trestnou lavici i Yellow Horn. Výhodu dvou mužů v poli sice Capitals nezužitkovali, avšak při hře pět na čtyři vyslal tvrdou střelu od modré čáry Ryan Connor McKiernan a kotouč prosvištěl vším, co mu stálo v cestě. Hosté chtěli rychle odpovědět, dostali se do tlaku, ale byl to ke vší smůle opět soupeř, kdo skóroval. Tentokrát si připsal bod do statistik Andreas Nödl.

Orlům zbývalo na zvrat necelých dvanáct minut. Za vyrovnáním je hnala i početná skupinka vlastních fanoušků. Zkusili to například Šulák či Stehlík od modré. Dvě a půl minuty před koncem musel navíc domácí hráč na trestnou lavici a Schwarz zároveň pádil na střídačku. Znojmo se dostalo do obrovského tlaku, který vyústil v gól Libora Šuláka přesně šedesát sekund před sirénou. Ten pokračoval i následovně, avšak Lamourex byl již neomylný.


Autor: Lukáš Caha

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 0 0 0 -1 0
Marek Biro 0 0 0 -1 0
Štěpán Csamangó 0 0 0 0 0
Radek Číp 0 0 0 0 0
Marek Györi 0 0 0 0 0
Adam Hughesman 0 0 0 -1 0
Patrik Kadeřávek 0 0 0 0 0
André Lakos 0 1 1 0 0
Jan Lattner 0 0 0 0 0
Sean McMonagle 0 0 0 0 2
Tomáš Plíhal 1 0 1 1 0
Peter Pucher 0 1 1 -1 0
Dalibor Řezníček 0 0 0 -1 0
Jakub Stehlík 0 1 1 0 0
Jan Šeda 0 0 0 0 0
Marek Špaček 0 0 0 0 0
Libor Šulák 1 0 1 0 0
Michal Vodný 0 0 0 1 0
Patryk Wronka 0 0 0 -1 0
Colton Yellow Horn 0 0 0 -1 2

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Marek Schwarz 60 35 3 32 91,43 0 0

Ohlasy k utkání

Jiří Žůrek (Znojmo): V první třetině jsme pomalu bruslili, domácí dobře forčekovali a dělali nám problémy. Od druhé třetiny jsme se v tomto zlepšili, rychle dostávali puky do středního pásma, dali gól a měli i další šance. Jenže do třetí části jsme vstoupili nekoncentrovaně a dvakrát inkasovali. Zkusili jsme ještě soupeře zatlačit, ale už to nevyšlo. Vídeň hrála dobře, musíme ji pogratulovat.

Související články