Orli Znojmo Orli Znojmo
32. kolo
EBYSL - so 30. 1. 2016 - Zimní stadion Znojmo
Znojmo
8:0
2:0, 3:0, 3:0
Innsbruck

Do třetice všeho dobrého, Orli si připisují vysoké vítězství nad Innsbruckem

Juniorští Orli měli od samotného úvodu zápas ve svých rukou. Už ke konci druhé třetiny se mohli pyšnit pětibrankovým náskokem, se kterým si hosté nevěděli rady. V závěrečném dějství navíc zvýšili své vedení na rovných osm branek a o vítězi utkání tak bylo s určitostí rozhodnuto. Velký podíl na zisku plného počtu bodů měl především Martin Slezák, který si připisuje svoje první čisté konto v sezóně 2015/2016.

Orli měli už od první minuty utkání ve své režii. Tomáš Hačecký i přes nevýhodu jednoho muže v poli překonal hostujícího brankáře a poslal červené barvy do vedení. Netrvalo dlouho a Orli se opět radovali. Jiří Lander prudkou střelou od modré čáry poslal kotouč za záda hostujícího brankáře, a domácí se tak těšili již z dvoubrankového náskoku. Innsbruck, přestože znojemské juniory v nedávno odehraných dvou vzájemných zápasech porazil, jakoby nevěděl, co s kotoučem. Mírné vzrušení ze strany hostujícího celku přišlo až v osmnácté minutě, kdy se Javorek ocitl před domácí klecí. Slezák ale i nadále pokračoval ve svém výborném výkonu, a tak ho ani střela třetího nejproduktivnějšího hráče Innsbrucku nepřekvapila.

Druhé dějství začalo identicky jako to první. Tomáš Hačecký si připsal druhou branku v zápase, když střelou kolem ruky hostujícího gólmana opět rozvlnil brankovou síť. Znojmo se poté potýkalo s častými vyloučeními, prostor před Slezákem ale svěřenci Leoše Zajíce dokázali s přehledem ubránit. Neuznaný gól, který ve třicáté třetí minutě rozhodčí odpískali z důvodu hry vysokou holí, si domácí vynahradili o dvě minuty později.

Nejproduktivnější Orel Jiří Lander poslal své barvy už do čtyřbrankového vedení, když našel skulinku mezi betony hostujícího Paulwebera. O chvíli později mohl oslavovat hattrick, z mezikruží ale trefil jen levou tyčku. Padesát pět sekund před zazněním závěrečné sirény se ještě prosadil Jakub Švanda, když z těsné blízkosti dorazil odražený kotouč až za brankovou čáru.

Poslední dvacetiminutovka začala ve volnějším tempu. To se ale změnilo ve čtyřicáté páté minutě, kdy opět zaúřadovali domácí hokejisté. Simon Beran se stal šestým úspěšným střelcem utkání, když přesnou střelou k tyčce poslal kotouč za záda rakouského brankáře. O minutu později na jeho úspěch navázal Michal Musil, jenž z mezikruží našel cestičku, která směřovala za brankovou čáru – 7:0. Oba celky pak opět začala trápit častá vyloučení. Tomáš Hačecký se ale stejně jako v prvním dějství nenechal nevýhodou znervóznit a protlačil za Paulweberova záda vytouženou třetí branku.


Autor: Marcela Procházková

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Simon Beran 1 0 1 1 0
Patrik Bulín 0 1 1 0 0
Tomáš Hačecký 3 0 3 2 0
Jan Jambor 0 0 0 1 4
Filip Jeřábek 0 0 0 1 2
Filip Kiss 0 0 0 1 0
Michal Kruckovyč 0 0 0 1 0
Jiří Lander 2 1 3 1 2
Michal Mandát 0 2 2 2 0
Michal Musil 1 0 1 1 0
Matěj Porzer 0 1 1 1 2
Peter Pucher 0 0 0 0 0
Tomáš Račický 0 2 2 1 2
Jiří Svatuška 0 2 2 2 0
Samuel Štuk 0 0 0 1 2
Jakub Švanda 1 1 2 2 2

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Martin Slezák 60 35 0 35 100,00 0 0