Fehérvár
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. FEH (6:2)

Už od prvních vteřin byli Orli na ledě jasně dominantním celkem. Ve čtvrté minutě otevřel skóre utkání Jiří Lander, který dělovkou od modré propálil vše, co mu stálo v cestě. Domácí i nadále trávili většinu času v obranném pásmu hostů, na další přesné trefy jsme si ale museli počkat až do druhé dvacetiminutovky.

Simon Beran využil přesilovou hru a po rychlé kombinaci se mu podařilo překonat hostujícího brankáře. Znojmu ale radost z dvoubrankového vedení nevydržela příliš dlouho. Balazs Varga překvapil Pacla rychlou střelou, a snížil tak náskok domácího celku znovu na jedinou branku. Orli se ale nenechali znervóznit a ve třicáté páté minutě znovu zaúřadovali. Michal Kručkovyč střelou zápěstím znovu rozvlnil síť soupeřovy klece.

Po faulu na ujíždějícího Akose Szakacsiho bylo nařízeno trestné střílení a hostující útočník přesně věděl, kam zamířit. Skulinka pod Paclovou lapačkou znamenala snížení náskoku znojemského týmu na 3:2. Podobně jako po předchozím gólu Fehérváru, i nyní měli domácí nachystanou velmi rychlou odpověď. Necelou půl minutu před koncem druhé části hry Jiří Svatuška proměnil samostatný únik, a domácí tým tak vstupoval do kabin s poměrně pohodlným náskokem dvou branek.

Jak tomu bylo v předchozích dvou třetinách, i závěrečné dějství Orli započali gólem do soupeřovy sítě. Michal Mandát využil Borsovy nepozornosti a pohotově zasunul kotouč za brankovou čáru. Hosté si ani chviličku neodpočinuli a znovu lovili kotouč ze své svatyně. Tentokráte po střele Michala Musila, který bez problémů propálil tři clonící hráče a zajistil tak svému týmu už čtyřbrankové vedení. Ani na druhé straně ale nebylo šancí pomálu. Varga se dostal do velmi nebezpečné situace, když sám uháněl proti Paclovi. Více jak dvě branky ale hostující celek nezvládl a znojemští junioři si z utkání odnesli velmi cenné body, které je posunuly na druhé místo v A tabulce.