Orli Znojmo Orli Znojmo
8. kolo
EBYSL - so 26. 9. 2015 - Zimní stadion Znojmo
Znojmo
9:2
3:0, 2:2, 4:0
VASAS Budapešť

Juniorka deklasovala Budapešť devíti brankami

Znojemští junioři před vlastním publikem vyhráli i počtvrté, a udrželi si tak domácí neporazitelnost. Vítězství 9:2 je vyhouplo opět do čela tabulky. Velký podíl si připsal především Jiří Lander, který si vystřelil hattrick.

Orli do utkání vstoupili velmi dobře a už v páté minutě vedli 1:0. Zásluhu na tom měl především Jíří Svatuška, který šikovně obroužil holí beton hostujícího brankáře a zasunul kotouč přímo za brankovou čáru. Domácí se i nadále drželi v útočném pásmu a jejich agresivita se znovu projevila v desáté minutě, kdy Jiří Lander nasměroval kotouč blíže k pravé tyčce. Znojemští junioři dál trávili většinu času v útočném pásmu. Michal Kruckovyč zahrozil, když z mezikruží orazítkoval horní tyčku Perczelovy brány. Hosté poté na moment ztratili ostražitost, čehož využil Simon Beran, který poslal puk do brány kolem pravé tyčky. Orli tak ukončovali první třetinu s pohodlným náskokem 3:0.

Ve druhém dějství domácí ještě přiostřili a v první minutě znovu rozvlnili síť soupeřovy svatyně. Jiří Lander z rychlého protiútoku vymetl horní roh Perczelovy brány. Hosté ale vstoupili do prostředního dějství více připraveni a na branku Znojma měli rychlou odpověď. Henrik Rull našel skulinku mezi betony domácího Pacla a znovu vrátil rozdíl utkání na tři branky. Hra se poté na chvilku uklidnila a oba celky si vyzkoušely, jaké to je, hrát přesilovou hru.

Ve třícáté první minutě se skóre opět pohnulo. Richard Jacso se dostal do samostatného úniku a ve vhodný okamžik překonal domácího brankáře - 4:2. Podobně jako u předchozích branek, které padly ve druhé třetině, i znojemští hráči měli připravenou odpověď. Simon Beran našel skulinku mezi brankářem a brankovou konstrukcí, a znovu tak navrátil svému týmu třígólový náskok.

Závěrečné dějství patřilo už jen domácím. Po krásné výměně kotouče mezi Jamborem a Janem Bulínem se druhý jmenovaný ocitl před téměř prázdnou svatyní, a tak neměl nejmenší potíže zasunout kotouč za brankovou čáru. Hra se poté na delší dobu uklidnila. O co méně jsme ale viděli, o to více přišlo v padesáté první minutě. Jan Lander si připsal hat-trick, když se jako první šikovně zorientoval ve skupince hráčů před hostující bránou a našel cestičku už pro v pořadí sedmý gól.

Budapešť si ani na chvilku neodpočinula a Perczel znovu lovil kotouč ze své svatyně. Michal Musil využil volného prostoru mezi levým betonem hostujícího brankáře a brankovou konstrukcí - 8:2. O necelé čtyři minuty později znojemští zaúřadovali znovu. Jiří Lander už počtvrté našel způsob, kterým poslal kotouč za brankovou čáru.


Autor: Jakub Prchal, Marcela Procházková

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Simon Beran 2 3 5 2 0
Jan Bulín 1 4 5 3 0
Tomáš Hačecký 0 0 0 1 0
Jan Jambor 0 1 1 0 0
Michal Kruckovyč 0 1 1 0 0
Jiří Lander 4 0 4 2 0
Michal Mandát 0 3 3 2 0
Michal Musil 1 1 2 2 0
Karel Nahodil 0 0 0 0 2
Radek Niederhafner 0 0 0 -1 2
Matěj Porzer 0 0 0 -1 0
Peter Pucher 0 0 0 1 2
Daniel Salát 0 1 1 1 2
Jiří Svatuška 1 0 1 1 6
Jakub Švanda 0 0 0 3 0
Jan Toman 0 0 0 -1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Jindřich Pacl 60 30 2 28 93,33 0 0