Orli Znojmo Orli Znojmo
2. kolo
EBYSL - st 22. 10. 2014
Znojmo
2:3sn
1:0, 0:2, 1:0 - 0:0
LA Stars

Junioři pokořeni až po samostatných nájezdech

Znojemská juniorka se v první polovině utkání na domácím ledě trápila. Sice se dostala do vedení, ale proti houževnatým Stars se prosazovala jen těžko. Po otočení vývoje duelu museli Orli dotahovat, což se jim povedlo a přineslo alespoň bod do týmové kasy. V závěrečné dovednostní disciplíně již kralovali hosté.

Úvodní dějství na znojemském ledě příliš hokejové krásy nepobralo. Orli si sice vypracovali více gólových šancí, ale bylo na nich jasně patrné trápení se. Stars rozhodně nepřijely do Znojma prodat svou kůži zadarmo. Větší vzruch přišel až ke konci třetiny. Nejdříve mohli jít do vedení hosté, kteří však promrhali špatnou rozehrávku domácích za vlastní klecí. Jihomoravané poté zahodili početní výhodu, aby v čase 19:28 tečoval kotouč z prostoru před brankovištěm do protipohybu gólmana Jiří Lander.

Prostřední část hry už se nesla v trochu vyšším tempu. Stars se podařilo vyrovnat zásluhou Mathiase Kastnera, jenž sklep nahozený kotouč za bezmocného Use. A o dvě minuty později přišlo dokonalé otočení skóre. Ve vlastním oslabení přetavil přečíslení hostů v gól Vadzim Malinouski. Po dalším podobném přečíslení do znojemské obrany mířil Koudelka jen vedle tyče. Ke konci třetiny tempo hry opět uvadlo a do kabin tak šli Rakušané s jednobrankovým vedením.

Poslední perioda přinesla asi nejatraktivnější podívanou. Více ze hry měli Orli, kteří v určitých pasážích hry svého soupeře doslova drtili. Z velkého tlaku vykrystalizoval jen jeden gól, jehož autorem se stal ve 44. minutě Dominik Synek. Domácí poté měli ještě hodně šancí strhnout vedení na svou stranu, ale pozorný brankář Bontorin byl proti. A když nerozhodla ani poslední minuta utkání hraná v početní výhodě Znojma, ani následné pětiminutové prodloužení, rozhodnutí padlo až v samostatných nájezdech. Ty v poměru 2:0 ovládli hráči ze St. Pöltenu, čímž si vyválčili bod navíc.


Autor: Petra Matůšová

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Tadeáš Cílek 0 0 0 0 0
Tomáš Forman 0 0 0 0 0
Tomáš Hačecký 0 2 2 1 0
Zbyněk Horák 0 0 0 0 2
Josef Krcho 0 0 0 -1 0
Milan Křípal 0 0 0 1 2
Jiří Lander 1 0 1 -1 0
Michal Mandát 0 0 0 -1 0
Karel Nahodil 0 0 0 0 0
Michal Pospíšil 0 0 0 0 0
Tomáš Račický 0 0 0 0 0
Daniel Salát 0 0 0 1 0
Jiří Svatuška 0 0 0 -2 0
Dominik Synek 1 0 1 1 0
Jakub Švanda 0 1 1 0 0
Jan Toman 0 0 0 0 0
Marc Zajíc 0 1 1 2 2

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Žan Us 65 29 3 26 89,66 0 0

Ohlasy k utkání

Leoš Zajíc (Znojmo): Dnes mě prohra velmi mrzí. V poslední třetině jsme měli mnoho šancí, ale nebyli jsme schopni utkání zlomit. Ale takové zápasy se hrají. Od začátku soupeř velmi dobře bruslil. To byly úplně jiné zápasy, než jsme s nimi hráli předtím. Nastoupilo úplně jiné mužstvo, které chtělo hrát s podobnou taktikou jako my, tedy forčekovat, dohrávat souboje. Nedali nám ani kousek ledu zadarmo. Dvě třetiny je to stálo hodně moc sil. Třetí třetinu už jsme odehráli jen na dvě útočné formace a pět beků, ale naše obrovské šance jsme nebyli schopni proměnit. Naše hra se mi první a druhou třetinu nelíbila. Gól, který jsme inkasovali v oslabení, bohužel rozhodl utkání. Velmi důležitý gól. Alespoň za jeden bod můžeme být rádi.