MAC Budapešť
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. BUD (4:2)

Zápas odstartoval přesilovkou maďarského celku, během které dokonce zazvonila tyč Dovinovy klece. O chvíli poději se podobná situace opakovala i na druhé straně a Zaka mohl děkovat „kovu“ za svou záchranu. V první třetině ale hra nepřinesla příliš velkých šancí a na ledě byl k vidění spíše urputný hokej a čekání na chybu soupeře. Ta přišla až v 19. minutě, kdy domácí nedokázali vyčistit prostor před svým brankovištěm a Dovina musel čelit několika dorážkám, tu z hole Philippa Felföldyho už pokrýt nedokázal.

Prostřední část zápasu už nabídla o něco větší aktivitu Orlů. Těm nešlo upřít snahu, ale často ztroskotávali na nepřesných kombinacích a špatné koncovce. Slibnou příležitost spálili při svém přečíslení Hložek s Horákem, před Dovinou se do dobré šance prodíral Fedosoff. Ale první radost Znojma přišla až s koncem 35. minuty. Krásný Nováčkův moment, kdy si projel útočným pásmem, navázal na sebe hráče soupeře, a pak přesným pasem vybídl ke skórování do odkryté části klece Vojtěcha Žemličku, znamenal vyrovnání.

Úvod třetí třetiny už patřil jen domácím. Ti nejdříve v čase 41:54 zásluhou rány Aleše Pelikána nad vyrážečku Zaka ukořistili vedení. O necelé dvě minuty později dokonale využil rychlý brejk do budapešťské obrany Zbyněk Horák.

Hosté už byli hodně nalomení a znojemští hráči si s klidem hlídali svůj náskok. Pak ale přišlo několik za sebou jdoucích vyloučení, zejména bitka Hložka a Terbócse zvedla diváky ze sedadel, a to byla voda na mlýn pro Budapešť. Ta dokázala po zásahu Martona Macha, jenž se objevil sám před Dovinou, snížit. Orli ale nepřipustili drama a ihned po vyhraném buly v útočném pásmu pálil přesně mezi betony Aleš Pelikán. Maďarská hra bez gólmana už žádnou změnu nepřinesla, Znojmo tak mohlo oslavovat vítězný vstup do nadstavby.

Petr Kučírek (Znojmo): Byl to bojovný a udřený zápas. Klukům musím poděkovat, že i přes pro nás nepříznivou první třetinu nic nevzdali a šli do utkání po hlavě. Byli jsme trpěliví a pro vítězství jsme si doslova došli. Musím jen říct, že utkání silně ovlivnily i jiné faktory než jen hráči na ledě...