Orli Znojmo Orli Znojmo
47. kolo
EBYSL - so 11. 1. 2014
Znojmo
16:2
9:0, 2:1, 5:1
Újpesti

Juniorský brankostroj se zastavil na čísle 16

Znojemská juniorka jednoznačně přehrála maďarskou Újpest. Zápas byl rozhodnutý po pár minutách, jen v první třetině dali Orli devět gólů. Hned šestkrát se trefil Lukáš Nováček.

První třetina utkání přinesla nespoutaný a nezastavitelný znojemský uragán, který doslova rozprášil maďarského soupeře. Újpest nevěděla, kde jí hlava stojí a Orli na ledě mazácky vyučovali. Hlavně první formace po ledě létala a velkou mírou se podílela na totálním rozkladu Maďarů. Útočná trojice Špaček-Nováček-Žemlička se utrhla a její kombinace plnily svůj účel. Pět branek v úvodním dějství zaznamenal Lukáš Nováček, třikrát se radoval Marek Špaček, Vojtěch Žemlička si připsal do statistik čtyři asistence. K jedné přesné trefě se v 9. minutě propracoval i Milan Křípal.

Prostřední část hry se nesla v poklidnějším duchu. Ve znojemské kleci se představil Michal Sochor, který vystřídal Michala Dovinu. Hosté se dostali více do zápasu, objevili se i v několika střeleckých pokusech. Efektivita v zakončení se však usídlila na hokejkách Orlů a Matyáš Hložek se po sólovém úniku prosadil střelou mezi betony a zároveň se stal autorem desáté branky. O minutu později si jedenáctou trefu připsal Marek Indruch.

Újpest se dočkala gólu až v polovině duelu, kdy se dokázal zbavit znojemského bránícího hráče Istvan Gabor Szücse a napálil puk nad vyrážečku Sochora.

Třetí třetina přinesla hned zkraje další góly do sítě Maďarů. O dvanáctý zásah do maďarské klece se z velké části zasloužil Marek Indruch, který vybojoval v útočném pásmu Znojma puk a přesným pasem před bránu vybídl ke skórování Tomáše Hačeckého. Šťastnou třináctku pak završil v oslabení po kombinaci s Hložkem Zbyněk Horák.

V 52. minutě nastala druhá světlá chvilka Újpesti a Istvan Gábor Szücs poslal po sólovém úniku kotouč k pravé tyčce.

Následně ale přišlo kouzelných šedesát šest vteřin, v nichž Orli udeřili hned třikrát. Nejdříve se po přihrávce Indrucha zpoza brány prosadil i přes těsnou maďarskou obranu David Košťál. Po vyhraném buly se na vrcholu kruhu opřel do puku Michal Kacetl a totální destrukci Újpesti završil kdo jiný než Lukáš Nováček po kombinaci s Markem Špačkem.

Závěrečné minutky ještě přinesly několik vyloučených hráčů, zápas se však již dohrál bez větších excesů, a znojemští hokejisté mohli předvést ve středovém kruhu svůj pověstný vítězný pokřik.


Autor: LuP, PeM

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Robert Cerovečki 0 1 1 0 0
Tadeáš Cílek 0 0 0 2 2
Tomáš Hačecký 1 1 2 2 0
Dominik Hloupý 0 1 1 2 0
Matyáš Hložek 1 2 3 2 0
Radovan Holub 0 0 0 0 0
Zbyněk Horák 1 1 2 4 0
Marek Indruch 1 2 3 3 0
Michal Kacetl 1 0 1 0 0
Jan Koňařík 0 0 0 7 0
David Košťál 1 2 3 3 0
Milan Křípal 1 0 1 2 2
Tomáš Michalica 0 0 0 1 0
Lukáš Nováček 6 2 8 9 2
Aleš Pelikán 0 2 2 2 0
Marek Špaček 3 6 9 8 0
Michal Theimer 0 1 1 9 2
Vojtěch Žemlička 0 4 4 8 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Michal Dovina 20 5 0 5 100,00 0 0
Michal Sochor 40 28 2 26 92,86 0 0

Ohlasy k utkání

Petr Kučírek (Znojmo): Rozhodla první třetina, kdy dala naše úvodní formace osm gólů, je vidět, že Lukáš Nováček a Marek Špaček chodí trénovat s A-týmem. Potom už bylo těžké hráče motivovat, každý si chtěl dát gól. Trenér Újpesti se mi po zápase omlouval, že přijel s takovou sestavou. Musíme ale uznat, že hráli s nekompletními třemi formacemi. Za týden jedeme do Újpesti, tam to bude úplně jiné utkání. S klukama si potom musím promluvit, aby neusnuli na vavřínech. Ve středu k nám přijede Vídeň, to už tak snadné nebude.