Fehérvár
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. FEH (3:7)

Utkání začalo pro znojemské hokejisty nešťastně, už ve druhé minutě propustil za svá záda lehké nahození Tamase Ladaye domácí brankář Dovina. Orly nepříjemná situace nepoložila a se soupeřem dokázali držet krok, vytvořili si i několik střeleckých příležitostí, které ale s přehledem pokryl gólman Rajna. Velké štěstí měla znojemská obrana v osmé minutě, kdy si to puk mašíroval po zásahu Hamvaie kolem pravé tyčky. Aktivita Znojma přinesla své ovoce a Marek Špaček se krátce po vyhraném buly prosadil střelou z mezikruží.

Stačilo pár minut a Čerti opět odskočili do vedení po teči Csanada Erdelyho, který usměrnil do sítě střelu od modré čáry. Orli však záhy odpověděli z hole Lukáše Nováčka, jenž doklepl za záda Rajny několikrát odražený puk. Hořké sousto muselo Znojmo překousnout osm vteřin před první sirénou, kdy se po otálení obrany natlačil do kruhu Tamas Robert Sarpatki a propálil Dovinu.

Prostřední dějství odstartovalo snahou Znojma po vyrovnání. Obrovskou příležitost spálil Špaček, podobně si počínali i další jeho spoluhráči. Z nenápadné akce pak udeřilo na druhé straně. V rozmezí třiceti vteřin se nejdříve radoval Tamas Robert Sarpatki a po další chybě domácí defenzívy odskočili Čerti zásluhou Csanada Erdelyho na rozdíl tří branek.

Až po polovině zápasu se podařilo domácím snížit po úniku Marka Špačka, jenž poslal puk kolem vyrážečky Rajny.

Třetí třetina se nesla v urputnějším duchu. Orli se nemohli prosadit skrz dobře fungující fehérvárskou defenzívu, když už se dostali do šancí, s jistotou je kryl gólman Rajna. Hosté naopak nikam nespěchali a jen v poklidu navyšovali své vedení. V čase 45:38 si po zaváhání obrany najel před Dovinu Tamas Robert Sarpatki, oblafl brankáře a zasunul puk do odkryté klece. V poslední minutě ještě podtrhl vítězství Maďarů Aron Sandor Reisz, po jehož lehké teči zaplul puk do sítě.

Petr Kučírek (Znojmo): Musím sportovně uznat, že Fehérvár byl dnes po všech stránkách lepším týmem. Navíc nám dali lekci z efektivity proměňování šancí. Je to výborné mužstvo a ne náhodou je suverénně v čele tabulky.