Orli Znojmo Orli Znojmo
15. kolo
EBYSL - ne 6. 10. 2013 - Zimní stadion Znojmo
Znojmo
4:5
1:3, 2:1, 1:1
Fehérvár

VIDEO: Junioři podlehli úřadujícím mistrům z Fehérváru

Znojemští junioři si doma neporadili s výběrem z Fehérváru. Soupeř sice přijel pouze se dvěma kompletními pětkami a jedním gólmanem, dokázal ale několikrát skórovat a Znojmu utéct. Mladí Orli se snažili dorovnat a ve třetí třetině za stavu 4:4 přemýšleli o bodech. Hosté se ale ujali vedení, které již nepustili.

Do zápasu vstoupili lépe hosté. Jako prvním se jim také podařilo otevřít skóre utkání. Gergo Toth dostal přesnou přihrávku do mezikruží, odkud rychlou střelou mezi betony poslal kotouč za záda domácího gólmana. Orli se ale rychle vzpamatovali a o necelou minutu později se jim podařilo vyrovnat. Tomáš Hačecký překvapil hostujícího Lajcse střelou pod horní tyčku. Na to ale Fehérvár měl znovu připravenou rychlou odpověď. Robert Izsak našel u pravé tyčky prázdnou skulinku a s přehledem zakončil. Na Orlech se poté poznamenalo vyloučení, kterého hosté opět dokázali využít. Chvilku před zazněním sirény se zase rozvlnila síť domácí branky. Opět od střely Roberta Izsaka .

Hned v úvodu druhé části hry se Orli dostali do pěkné šance. Kacetl střílel z pravého kruhu, ale Lajcs byl pozorný a kotouč vyrazil. Puk se doklouzal až do mezikruží, kde si ho ale nevšiml žádný z domácích hráčů a nestřežená část branky tak zůstala nevyužita. O chvilku později ale domácí svoji chybu napravili. Michal Kacetl překvapil hostujícího gólmana střelou z blízka, a stáhl tak náskok Fehérváru na jedinou branku.

Hosté si poté zahráli oslabení, které se Znojmu podařilo patřičně využít. Díky střele z hole Lukáše Nováčka byl Lajcs nucen vylovil kotouč ze své branky. Radost domácím ale dlouho nevydržela. Fehérvár se nastěhoval do útočného pásma a Dovina brzy podlehl tlaku na jeho branku. Další gól v utkání si připsal Gergo Toth , který střelou pod horní tyčku získal svému týmu jednobrankový náskok.

Do závěrečné části hry vstoupili Orli už poněkud lépe. Po několika hezkých šancích se nakonec prosadil David Košťál, který našel skulinku mezi clonícími hráči a srovnal tak stav utkání na 4:4. Pak už se ale hra zcela odvíjela v režii hostů. Po chybné přihrávce v mezikruží se ke kotouči dostal Aron Reisz, který v klidu prostřelil domácího Dovinu. Znojmo to poté zkoušelo ještě bez brankáře, ale závěrečná siréna definitivně pohřbila šance Orlů na výhru.


Autor: Vojta Pojer, Marcela Procházková

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Robert Cerovečki 0 0 0 0 0
Tadeáš Cílek 0 0 0 0 0
Tomáš Hačecký 1 1 2 1 0
Dominik Hloupý 0 0 0 2 0
Matyáš Hložek 0 0 0 -2 0
Radovan Holub 0 0 0 1 0
Michal Kacetl 1 0 1 1 0
Jan Koňařík 0 1 1 1 0
David Košťál 1 0 1 1 0
Milan Křípal 0 0 0 0 0
Tomáš Michalica 0 0 0 1 0
Lukáš Nováček 1 0 1 -2 0
Aleš Pelikán 0 1 1 0 4
Marek Špaček 0 0 0 -3 20
Ondřej Šťáva 0 1 1 -3 0
Jakub Švanda 0 0 0 1 0
Michal Theimer 0 0 0 -3 2
Vojtěch Žemlička 0 0 0 -1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Michal Dovina 60 30 5 25 83,33 0 0

Ohlasy k utkání

Petr Kučírek (Znojmo): Ze zápasu jsem velmi zklamaný. Za stavu 4:4 jsme udělali spoustu hrubých chyb a v podstatě jsme si to prohráli sami. Je to škoda. Hráči, na kterých jsme postavení, skoro vůbec nehráli. Kdyby tohle předvedli v A-týmu, tak už by si tam nezahráli. Kdybychom prohráli 8:1, tak řeknu že soupeř byl lepší, ale dneska jsme se porazili sami. Fehérvár přijel ve třinácti hráčích a my jsme toho nedokázali využít. Maďaři letos ještě neprohráli, mohli jsme být první, kdo je porazí.