Graz
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. GRA (5:3)

První změna na počítadle skóre se odehrála již v čase 5:40, kdy se po chybě Grazu dostali ke gólové kombinaci Marek Špaček a Lukáš Nováček, který rozvlnil síť za zády brankáře Stilla. Orli měli více ze hry, v obrovské šanci se ocitl domácí útočník Hložek, jenž orazítkoval tyč soupeřovy brány. Znojmo opět udeřilo až přesilovkovým zásahem Lukáše Nováčka.

Se závěrem třetiny přišly důležité chvíle Grazu. Nejdříve zaváhal v rozehrávce gólman Dovina a Thomas Schiechl poté poslal puk do prázdné klece. Těsně před sirénou se po vyhraném buly prosadil ještě jednou Thomas Schiechl.

Také druhé dějství začal lépe domácí tým. S příchodem 24. minuty završil svůj hattrick v utkání Lukáš Nováček. V polovině duelu se po samostatném úniku radoval Marek Špaček. Ani podruhé však nedokázalo Znojmo svůj dvoubrankový náskok udržet dlouho. V početní výhodě snížil Simon Dreymann.

V poslední části hry jsme viděli jen jeden gól, jehož autorem se stal Aleš Pelikán. Blízko k brankové trefě měl hostující Zusevics, který se pokoušel zasunout puk podél tyčky za záda Doviny. Grazu posléze nepomohl ani tah s hrou bez gólmana, Orli si již s přehledem své vítězství pohlídali.

Petr Kučírek (Znojmo): Hráli jsme s prvním týmem skupiny A, musím za dnešní výkon tým pochválit. Nasazení, pohyb, bruslení byly daleko lepší než v sobotním duelu se Salzburgem. Samozřejmě se objevovaly nějaké chyby, ale to se stane vždy. Kluci dali do svého výkonu srdce, ale takto by měli hrát pokaždé. Zejména první pětka svým přístupem k zápasu ukázala, jak by měl vypadat dobře zvládnutý zápas.

Opět jsme neproměnili několik vyložených šancí, zejména v první třetině jsme mohli dát daleko víc gólů. Stále se ještě objevují nedostatky v obraně, tam se musíme zlepšit.

Po sobotní prohře se Salzburgem dostali někteří hráči nůž na krk – pokud bychom dneska utkání nezvládli, tak končí. Museli jsme řešit nějaké kázeňské problémy, u kterých bych byl nerad, aby se ještě někdy opakovaly.