1:0, 0:3, 2:0 - 0:1
1/3
2/3

Po velkém boji vezou Orli z Vídně důležité vítězství!

<em>Znojmo</em> - Nervydrásající podívanou se šťastným koncem pro Orly přinesl třetí vzájemný duel play-off mezi Vídní a Znojmem. Domácí tým sice po první třetině vedl o jeden gól, ovšem hosté ve druhé dvacetiminutovce po brankách Henryho, Lattnera a Havlíka otočili nepříznivý vývoj ve svůj prospěch. Jenže dvougólový náskok Jihomoravané neudrželi, rakouský celek ve třetí části, ve které hrál skoro pořád proti čtyřem protihráčům, srovnal a vynutil si prodloužení. V něm po velkém boji rozhodl o zasloužené výhře Znojma Kim Strömberg.

Utkání ve Vídni odstartovalo zostra a hráči nabízeli fanouškům obou táborů zajímavou podívanou. Za znojemské hokejisty několikrát nebezpečně vypálil Jan Lattner, poté se po přesném pasu Urama na Petra Beránka kotouč jen těsně vyhnul domácí kleci. Také Capitals si vypracovali několik dobrých příležitostí a Landsman tak musel zasahovat proti ráně Andre Lakose z kruhu či Veidemanově pokusu od modré čáry.

Orli si na počátku 15. minuty vysloužili přesilovku pět na tři, kterou ale trestuhodně promarnili a odplata přišla záhy. Ve stejné početní výhodě se necelou minutu před první sirénou prosadil Francois Fortier - 1:0.

Ve druhé třetině si Znojmo počínalo aktivněji a svého soupeře výrazně přestřílelo, hosté přesto několikrát zahrozili především z brejkových situací, ale Landsman si mazácky poradil s únikem Veidemana i Pintera. Tlak Orlů se stupňoval a obrana domácích kapitulovala po hezké kombinaci, na jejímž konci stál Lubomír Štach, který srovnal – 1:1.

I nadále se Jihomoravané drali do útoku a těsně před polovinou utkání si Jan Lattner vybruslil až před gólmana a zamířil přesně pod víko – 1:2. Utekly další čtyři minuty a Znojmo opět udeřilo. Adam Havlík si najel před brankoviště a prudkou střelou propálil Zabu – 1:3. Znojemští hráči si pohlídali i následné oslabení, a do třetího dějství tak vstupovali se slibným dvoubrankovým náskokem.

Po přestávce se Vídeňští vrhli na led s pochopitelnou touhou otočit skóre, neúnavně se hnali do útoku a Landsman měl plné ruce práce s obrovskými šancemi Fortiera a Schlachera. Znojemský gólman kapituloval až v oslabení po střele Marcuse Olssona, jenž zacílil přesně mezi betony – 2:3. V závěru třetiny museli Orli přestát hned tři oslabení, s jistou dávkou štěstí ubránili všechny nebezpečné situace a již to vypadalo na těsné vítězství. Trenér Capitals však v poslední minutě odvolal brankáře a domácí vsadili vše na hru se šesti muži v poli, která se jim plně zúročila. Jednadvacet vteřin před koncem základní hrací doby poslal Jamie Fraser puk od modré čáry za záda Landsmana – 3:3.

Po úpravě ledu přišlo na řadu prodloužení, které se v play-off hraje až do té doby, dokud nepadne vítězná branka. K té měli od začátku blíže znojemští hokejisté, kteří neuspěli ani v jedné ze dvou nabídnutých přesilovek. Gólman Zaba doháněl Orly k šílenství, na jeho umu ztroskotal Štach, Kulmala i Pláněk. Na opačné straně kluziště se zase Landsman zaskvěl proti nájezdu Kellera. V čase 69:12 se však sektor hostů otřásl v základech! Fiala našel před bránou nehlídaného Kima Strömberga, který zavěsil kotouč pod břevno vídeňské svatyně – 3:4.

Tommy Samuelsson (Vídeň): Nehráli jsme dobře. V play-off je třeba v každém zápase podat stoprocentní výkon a ten jsme dnes nepodali. Zápas jsme si neprohráli v prodloužení, ale ve druhé třetině. Na nedělní duel se musíme připravit lépe.

Martin Stloukal (Znojmo): Na konci třetí třetiny jsem to po vyrovnání neviděl zas tak zle. Vím, že máme víc natrénováno. Věřil jsem, že je utaháme a ubruslíme, to jsem také řekl hráčům v kabině. Hra ve čtyřech nám o to víc vyhovovala. Proti Vídni musíme hrát v tempu, pohybu a napadat, to je naše jediná šance, jak proti nim uspět. Bohužel nám nejdou přesilovky, z formy je Marek Uram.