Orli Znojmo Orli Znojmo
ČF2
EBEL - út 26. 2. 2013 - Zimní stadion Znojmo
Znojmo
1:3
1:1, 0:2, 0:0
Vídeň

Jediná branka na vítězství nestačila

Znojmo - Podobně jako Znojmo v prvním zápase se i Vídeň dostala na ledě soupeře rychle do vedení. Znojmo odpovědělo brankou Jana Lattnera v přesilové hře, avšak byla to jediná gólová radost domácího mužstva. Ve druhé části hry hosté přidali další dvě branky a svůj náskok udrželi až do zaznění závěrečné sirény.

První dějství střelecky ovládla Vídeň. Filip Ladsman inkasoval již po čtyřech minutách od úvodního vhazování, které měl na starosti starosta města Znojma Ing. Vlastimil Gabrhel a malý Patrik Šnédar. Francois Fortier zavezl kotouč do útočného pásma, našel mezi kruhy nehlídaného Tonyho Romana a ten usměrnil kotouč za brankovou čáru – 0:1.

Domácí se s běžícím časem začali čím dál více osmělovat. Tlak z osmé minuty však ještě gól nepřinesl. Havlíkovu dělovku od modré Zaba jen vyrazil před sebe, ale ani dotírající Pláněk nedokázal skórovat. Až ve třinácté minutě během výhody čtyři na tři se podařilo najít na rakouského brankáře recept. Po vyhraném buly se od modré čáry napřáhl Jan Lattner a kotouč prosvištěl vším, co mu stálo v cestě – 1:1. V dalších minutách třetiny si zahráli Capitals dvě přesilovky. Největší šanci spálil Fortier, jenž se z dobré pozice netrefil do puku.

Na začátku druhé třetiny byli aktivnější Orli. Tlak v útočném pásmu vyústil v šanci Puchera, jenž dostal křižnou přihrávku do Jarůška, ale také on na poslední chvíli promáchl. Soupeř reagoval oddechovým časem. Třicátá minuta přinesla poněkud kuriózní situaci. Havlík byl atakován v rozporu s pravidly před Zabou, avšak rozhodčí na tuto situaci nijak nereagovali, a tak se Videman s Rafaelem Rotterem dostali do přečíslení a druhý jmenovaný vrátil svým barvám vedení – 1:2.

Za následné protesty si Kulmala a Lattner vysloužili desetiminutové osobní tresty. Pískot znojemských fanoušků na adresu sudích ustal po nebezpečné kombinaci Jarůška s Fialou a Strömbergem. Střela však byla na poslední chvíli zablokována. Dvacetiminutovku dohrávaly oba celky ve čtyřech, což svědčilo více hostům. Jamie Fraser unikl do brejku a po učebnicové kličce navýšil bekhendovou střelou vedení Capitals – 1:3.

Ve třetí třetině se soupeř soustředil především na obranu, což Orlům stěžovalo práci a do dobrých šancí se dostávali jen zřídka. Bartoš trefil z dorážky pouze Zabu. Svěřencům trenéra Martina Stloukala nepomohla ani krátká výhoda pět na tři. Vídeň sice byla pod tlakem, ale výborně chytající Zaba si věděl se všemi puky rady.

Domácím postupně docházely síly. Chyběla především přesnost v přihrávkách. V devětapadesáté minutě bylo za faul Whartona nařízeno trestné střílení. K exekuci se postavil Olsson, ale na Landsmana nevyzrál. Přesto si Rakušané odvezli z jihu Moravy druhé vítězství.


Autor: Marcela Procházková, Petr Frömel, Lukáš Caha

Jiří Beroun: Měli jsme na vítězství

Znojmo - Emotivní zápas se smutným koncem sehráli znojemští hokejisté v druhém čtvrtfinále play-off na domácím ledě. Hnaní skvělým publikem dokázali dostat favorizovanou Vídeň pod tlak, ale recept na její obranu našli jen jednou. „Převládá velké zklamání. Všichni jsme tam nechali duši," komentoval duel kapitán Orlů Jiří Beroun.

Jaké pocity ve vás bezprostředně po zápase převládají?
Je to velké zklamání. Hráli jsme nahoru a dolů. Výsledek 1:3 je špatný. Myslím, že jsme dnes měli na to, abychom vyhráli. Nechali jsme tam duši. Musíme takto pokračovat dál a Hrát s maximálním nasazením. Ono i to štěstí se pak k nám snad otočí.

Byl to hodně fyzicky náročný zápas se spoustou osobních soubojů. Jiskřilo se na ledě hodně?
Je to play-off. První zápas jsme hráli trochu ustrašeně, tentokrát jsme ale vyhrávali spoustu soubojů a snažili se i chodit do branky. Bohužel efekt to nemělo žádný.

Hra byla místy dost rozkouskovaná, velké emoce směřovaly k rozhodčím...
Nemůžeme se vymlouvat na rozhodčí. Přesilovky jsme měli taky, ale dali jen jeden gól.

Vídeň je dlouhodobě neoblíbeným soupeřem, proti němuž se Znojmu nedaří. Jak Vídni uspět?
Musíme být pořád v pohybu, pomáhat bekům, aby nám mohli nahrát. Když jsme se usadili u nich v pásmu, měli s tím problémy, v polovině zápasu si dokonce vzali timeout. Nevěděli, co s tím dělat. Jenže pak dostaneme gól a vše, o co se 30 minut snažíme, je najednou vniveč a znovu musíme dotahovat.

Dá se najít určitá podobnost mezi touhle sérií a tou loňskou čtvrtfinálovou proti Záhřebu? Jak byste je srovnal?
Záhřeb byl loni extrémně tvrdý. Myslím si, že hokej se divákům musel líbit, hrálo se nahoru dolů, spousta šancí. Myslím, že tahle série je určitě lepší.


Autor: Lukáš Peroutka

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 0 0 0 -1 0
Jiří Beroun 0 0 0 0 0
Antonín Bořuta 0 0 0 0 4
Ondřej Fiala 0 0 0 -2 0
Adam Havlík 0 0 0 -1 0
Burke Henry 0 0 0 -1 0
Richard Jarůšek 0 0 0 -1 0
Tomáš Komínek 0 0 0 0 0
Vesa Kulmala 0 0 0 0 10
Jan Lattner 1 0 1 0 10
Jan Müller 0 0 0 0 2
Martin Pláněk 0 0 0 -2 0
Martin Podešva 0 0 0 -1 2
Peter Pucher 0 1 1 0 0
Aleš Sova 0 0 0 0 0
Kim Strömberg 0 0 0 -2 0
Jan Šeda 0 0 0 0 0
Lubomír Štach 0 1 1 -1 0
Marek Uram 0 0 0 0 2
Kyle Wharton 0 0 0 -2 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Filip Landsman 60 34 3 31 91,18 0 0

Ohlasy k utkání

Martin Stloukal (Znojmo): Víme, čím můžeme proti Vídni uspět. Je to bruslení a vysoké tempo, na které máme natrénováno. Ve druhé třetině si taky kvůli tomu vzali time out a začali pozorněji bránit. Bohužel, potřebovali bychom hrát déle pět na pět a ne, aby do zápasu tolik vstupovali rozhodčí. Dnes jsme hráli převážně proti nim. Každou třetinu pískají jinak a stejné zákroky na obou stranách posuzují rozdílně.

Tommy Samuelsson (Vídeň): Byl to pohledný zápas. Oba manšafty hrály dobře, ale náš tým měl štětí ve druhé třetině, kdy vstřelil dva góly, což rozhodlo o našem vítězství.

Fotogalerie

Související články

Aktuální zprávy
so 23. 2. 2013

Zažijte červenobílé peklo v orlím hnízdě!