Orli Znojmo Orli Znojmo
Q4
EBEL - út 29. 1. 2013
Fehérvár
0:3
0:2, 0:1, 0:0
Znojmo

Čisté konto Filipa Landsmana znamená další body pro znojemskou letku

Fehérvár, Znojmo - Orli rozhodli ve čtvrtém utkání nadstavbové části v maďarském Fehérváru již v první třetině, v níž se prosadili Kim Strömberg a o šest minut později i Marek Uram. Třetí gól přidal v polovině utkání Juraj Rožník. Domácí sice v poslední dvacetiminutovce hodně zatápěli obraně soupeře, ale s pomocí Filipa Landsmana, jenž si připsal první čisté konto v sezóně, se podařilo dokráčet za třetí výhrou v řadě.

Fehérvár i Znojmo vstoupili do dalšího kola nadstavby velmi aktivně. Již v úvodních minutách nastřelil navrátilec Ondřej Fiala tyčku za Munroem. Na druhé straně se neprosadil útočník Frank Banham, Landsman proti jeho dělovce vytáhl učebnicový zákrok.

V desáté minutě se červené světlo za brankou již rozsvítilo, a to po souhře Martina Pláňka s Kimem Strömbergem, kdy druhý jmenovaný usměrnil nahrávku svého spoluhráče pod horní břevno – 0:1. Netrvalo to dlouho a Marek Uram vytěžil z přihrávky Burka Henryho dvougólový náskok – 0:2.

Zaskočený Fehérvár se do šancí příliš nedostával. Dělal mu problém přechod přes znojemskou obranu. V pětadvacáté minutě našel Šeda v prostoru mezi kruhy Urama, ale slovenský útočník se tentokrát do kotouče netrefil, neboť mu v tom bylo zabráněno maďarským bekem. Na druhé straně namířil puk do Landsmana z bezprostřední blízkosti Vas.

Byli to znovu Orli, kdo ve třicáté minutě docílil další branky. Juraj Rožník dostal přihrávku do jízdy a usměrnil puk mezi odkryté tyče. Munro se nestihl včas přesunout – 0:3. Poté se poprvé vylučovalo. Celek vedený českým trenérem Janem Nelibou se však k žádné slibné akci nedostal.

Ve třetí třetině se hosté soustředili především na defenzivní činnost. Landsman vychytal Magosiho z blízkosti i Pratta od modré. Jednu z největších šancí zápasu spálil Sofron, jenž se dostal do brejku, ale obránce Bořuta jej včas dobruslil a s pomocí znojemského gólmana mu zabránili vystřelit.

Tři a půl minuty před koncem unikl do samostatného úniku během oslabení Uram, ovšem ani jemu štěstí nepřálo a střelou švihem trefil jen dobře postaveného Munroa. Posledních devadesát sekund odehráli domácí bez gólmana a hosté ve čtyřech. Branky se však tři tisíce diváků v místní hale nedočkaly.

Jihomoravané si po dobrém výkonu připisují další dva body do tabulky a upevňují si tak první místo ve své skupině.


Autor: Lukáš Caha

Martin Pláněk: Play-off se nechceme vzdát za žádnou cenu

Znojmo - Tři zápasy a jen dva inkasované góly. Znojemská obrana se stává téměř neprostupnou, když už přijde zaváhání, dokáže jej napravit gólman. Dobrá defenzivní činnost Orlů vyvrcholila v úterním duelu na ledě maďarského Fehérváru, kde Jihomoravané zvítězili 3:0, čímž udělali další obrovský krok do play-off. "Naše vítězství bylo zasloužené," říká jeden ze stabilních členů obrany Martin Pláněk.

Jak byste zhodnotil průběh utkání ve Fehérváru?
Pro nás bylo důležité, že jsme dobře zápas odstartovali. Už v úvodu jsme nastřelili tyčku, potom jsme dali rychle za sebou dva góly, a to už se hraje lépe.

Ve třetí třetině jste museli přestát tlak Fehérváru, jak náročné to bylo?
Hrálo se docela těžko, i když myslím, že jsme měli dostatečný náskok. Na konci jsme byli navíc vyloučení, soupeř nechal na střídačce gólmana. Přesto jsme to ubojovali. Navíc s čistým kontem. Podle mě bylo naše vítězství zasloužené.

Před samotným zápasem se mluvilo o výborných přesilovkách Maďarů…
Trenéři nám říkali, že se nemáme nechat zbytečně vylučovat, protože přesilovky mají opravdu výborné. Splnili jsme to, trochu nám to v utkání i pomohlo.

Máte za sebou další zdlouhavé cestování, jak proběhlo?
Žádné problémy nebyly. Cesta tam i zpět proběhla bez potíží. Ve středu ráno jsme měli jen posunutý dopolední trénink na pozdější dobu, abychom si trochu odpočinuli.

Vaše řady trochu prořídly, stále vás trápí nachlazení?
Chřipka nám opět sebrala pár hráčů. V úterý chyběl Adam Havlík, navíc nehraje i můj parťák z obrany Kyle Wharton, ten by snad mohl ve čtvrtek zase na led. Na tréninku s námi teď nebyl ani trenér Stloukal, který je také nachlazený.

Minulý týden jste měl i vy zdravotní potíže, nevědělo se, jestli budete hrát. Je vše v pořádku?
Necítil jsem se moc dobře, měl jsem vyšší teplotu, ale chtěl jsem nastoupit. Bylo to před zápasem s Dornbirnem, kam jsme jeli o den dříve. Nakonec jsem mohl hrát. Teď už jsem v pořádku.

V posledních třech zápasech jste inkasovali jen dvakrát, to je výborná vizitka obrany…
Asi se začali více vracet útočníci (úsměv). Bráníme teď více jako tým. Útočníci pomáhají dozadu, hlavně centr, který to zajišťuje. A taky oba gólmani teď chytají výborně.

Navíc Filip Landsman si ve Fehérváru vychytal první nulu, bude se muset týmu odměnit?
V každém případě. Určitě jej to nemine. O těchto „odměnách“ rozhoduje kapitán Jirka Beroun, takže počítám, že to Filipovi pořádně osladí.

Máte dobře rozehranou nadstavbu, dá se teď mluvit o spokojenosti s vývojem?
My jsme chtěli hlavně postoupit přímo do play-off. Pro nás je dobře odehrát nadstavbu vlastně povinnost. Play-off si nechceme nechat za žádnu cenu ujít.

Koho považujete za největšího soupeře v boji o play-off?
Pro nás největší soupeři budou Lublaň a Fehévár. Myslím, že ve čtvrtek Salzburg porazíme, a pak už to bude v pohodě.


Autor: PeM

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 0 1 1 1 2
Petr Beránek 0 1 1 1 0
Jiří Beroun 0 0 0 0 0
Antonín Bořuta 0 0 0 0 0
Ondřej Fiala 0 1 1 1 0
Burke Henry 0 1 1 1 2
Richard Jarůšek 0 0 0 1 0
Tomáš Komínek 0 0 0 0 0
Vesa Kulmala 0 0 0 0 0
Jan Lattner 0 0 0 0 0
Jan Müller 0 1 1 1 0
Martin Pláněk 0 1 1 2 0
Peter Pucher 0 0 0 1 0
Juraj Rožník 1 0 1 1 0
Aleš Sova 0 0 0 2 0
Kim Strömberg 1 0 1 1 2
Jan Šeda 0 0 0 0 0
Lubomír Štach 0 0 0 1 0
Jiří Tichý 0 0 0 0 0
Marek Uram 1 0 1 1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Filip Landsman 60 29 0 29 100,00 0 0

Související články

Naši soupeři
po 28. 1. 2013

Znojmo vyrazí na Čerty do Fehérváru