1:1, 0:2, 4:0
1/3
2/3

Velký obrat ve třetí třetině potopil Znojmo

<em>Linz, Znojmo</em> - Znojemští hokejisté neprodloužili svou úspěšnou sérii proti úřadujícímu mistrovi z Linze. Po dvou třetinách přitom vedli po trefách Adama Havlíka, Jana Šedy a Richarda Jarůška 3:1, jenže třetí část jasně opanovali domácí. Ti před vyprodanou halou vstřelili čtyři góly a po zisku dvou bodů přeskakují Znojmo v tabulce.

Znojmo chtělo v předvečer Štědrého dne potvrdit úspěšnou bilanci proti Linzi a začalo skvěle. Jako první si sice vypracovali gólovou šanci domácí, ale kapitán Philip Lukas samostatný únik neproměnil, a tak ve 3. minutě potrestal vyloučení Leblera přesnou trefou od modré Adam Havlík a otevřel skóre duelu. Po hříchu to ale byl právě Brian Lebler, který nakonec v utkání hrál klíčovou roli. K ní vykročil už v sedmé minutě, kdy Sovův pobyt na trestné lavici ukončil dorážkou do odkryté branky a vyrovnal na 1:1.

Společně se závěrečným hvizdem první třetiny obdržel dvě minuty za nedovolenou výstroj Šeda, domácí tak začali druhou část v početní výhodě. Tu ale nevyužili a vzápětí inkasovali. Jan Šeda naskočil z trestné lavice přímo do hry, sjel si k bližší tyči a překonal brankáře LeNeveua. Ještě veseleji pro znojemské barvy pak bylo v polovině duelu, kdy se z levého křídla prosadil po špatné rozehrávce soupeře Richard Jarůšek a zvýšil vedení Orlů na 3:1.

Rozhodnuto však nebylo. Domácí nastoupili do třetí třetiny jako vyměnění a už po dvou a půl minutách využil přesilovku šťastnou trefou Danny Irmen. Snížení povzbudilo nejen rakouský tým, ale také diváky ve vyprodané hale. Ti hnali své oblíbence za vyrovnáním a dočkali se ho ve 48. minutě, poté co Kacetla překonal Daniel Oberkofler.

Znojmo deset minut před koncem dostalo šanci zastavit domácí nápor při vyloučení Mitterdorfera, to se ale nepodařilo, a svěřenci Martina Stloukala tak znovu ztratili body nepovedenou třetí třetinou. Pět minut před koncem se o rozhodující trefu postaral Brian Lebler, jehož švih zaplul pod břevno znojemské klece. Dveře k bodům pak Znojmu za další minutu definitivně zabouchl pátým gólem Linze Martin Grabher Meier.

Čtyři inkasované branky ve třetí znamenají pro český tým pád z první šestky tabulky a ještě zvyšují důležitost odvety, která je na programu už 26. prosince ve Znojmě.