1:0, 2:1, 0:1
1/3
2/3

Vídeň zůstala opět nedobyta

<em>Znojmo, Vídeň</em> - Letos již podruhé odjíždějí znojemští hokejisté z rakouské Vídně bez bodového úlovku. Vývoj zápasu poměrně skoupého na šance otevřeli před první sirénou domácí. Martin Pláněk na začátku další třetiny vyrovnal, avšak soupeř odpověděl dvěma góly a vedení si až do poslední minuty utkání hlídal. Při hře bez gólmana snížil Jan Lattner, ale vítěze to již nezměnilo.

Po několikazápasové odmlce se mezi tyče vrátil Ondřej Kacetl, jenž v úvodních minutách několikrát podržel svůj tým. Znojmo postupně sílilo. K dokonalosti souhry Fialy s Bickellem však chybělo přesné zakončení a úspěšnější nebyl ani Strömberg při gólové šanci z bezprostřední blízkosti. Oba celky poměrně dobře bránily a hrály disciplinovaně. První třetina nepřinesla ani jedno vyloučení.

Pětapadesát sekund před sirénou otevřel vývoj utkání Markus Schlacher, jenž vystihl backhandovou přihrávku Pintera a v klidu zakončil do odkryté branky za Kacetlem – 1:0. Do další dvacetiminutovky však vkročili lépe Orli. Fiala vybojoval u mantinelu kotouč, našel na modré volného Martina Pláňka, který propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:1.

O čtyři minuty později bylo však již zase vše při starém. Fraser při střele od modré čáry trefil obličej Benoita Grattona, kotouč se odrazil a padl za brankovou čáru – 2:1. Autor gólu se však k oslavám příliš neměl, neboť se svíjel na ledové ploše v bolestech a následně musel na ošetřovnu. V dalších minutách oba týmy hodně chybovaly v rozehrávkách. Gólmani neměli prakticky co na práci.

V osmatřicáté minutě našel v mezikruží odražený puk Marcus Olsson a navýšil vedení žlutých barev na 3:1. První trest zápasu si musel následně odpykat Sova, ale Znojmo se v klidu ubránilo. Bez úhony přečkalo také tři další oslabení. Ono samo však při svých dvou výhodách jednoho muže v poli úspěšné také nebylo.

Capital si drželi pohodový náskok až do poslední minuty, kdy po vyhraném buly při hře bez gólmana udeřil Jan Lattner a mezinárodní derby tím více zdramatizoval – 3:2. To však bylo vše, co se v rakouské metropoli událo. Český celek zůstává po čtyřech výhrách v řadě bez bodu.

Tommy Samuelsson (Vídeň): První třetina přinesla několik dobrých gólových šancí, přesto jsme dokázali skórovat až v jejím závěru. Ve druhé třetině jsme si vybudovali náskok, který jsme poté dobře kontrolovali. Stejně tak i v závěrečném dějství. Po náročném víkendu na nás padla únava, o to více si cením dnešního vítězství.

Martin Stloukal (Znojmo): Musím říct, že jsme měli velkou smůlu. Navíc dnes nebyl dobrý led, což je taková místní specialita. Po pěti minutách už je nekvalitní led, špatně se bruslí. Tato hala a teplo v ní nám příliš nesedí.