1:2, 3:0, 2:0
1/3
2/3

Fehérvárský led Orlům body nepřinesl

<em>Fehérvár, Znojmo</em> - Bitva dvou sousedů v tabulce vyzněla lépe pro domácí Fehérvár, který se také jako první v utkání ujal vedení. Orli ještě v první třetině zabojovali, díky dvěma rychlým gólům z hole Bryana Bickella a Juraje Rožníka obrátili průběžné stav zápasu. Druhá dvacetiminutovka již probíhala jasně v režii maďarského mužstva, to si vybudovalo dvougólový náskok, který posléze v závěrečném dějství ještě dokázalo navýšit.

Na ledě maďarského Fehérváru bylo znojemských hokejistům nepříjemné horko již od úvodního buly utkání. Domácí vstoupili do zápasu aktivněji a již na počátku 5. minuty otevřel skóre v početní výhodě István Sofron - 1:0. V následující pasáži hry byli čerti lepším týmem a svého soupeře nepouštěli do žádných vážnějších šancí. Postupně se však i Orli oklepali a začali vystrkovat růžky, první vážnější střelu na gólmana Munro vyslal mladý útočník Petr Beránek.

Zvýšenou snahu jihomoravských hráčů korunoval opět v přesilové hře kanadský útočník ve službách Znojma Bryan Bickell. Fehérvár se ještě nestihl vzpamatovat z vyrovnání průběžného stavu a hosté udeřili podruhé. Juraj Rožník poslal své barvy minutu a půl před koncem první třetiny do vedení – 1:2.

Začátek druhé dvacetiminutovky vyšel domácím hokejistům náramně. Podruhé dokázal početní výhodu Maďarů přetavit v gól střelou od modré čáry Juraj Ďurčo - 2:2. O chvíli později vrátil svému mužstvu vedení druhým přesným zásahem v utkání István Sofron - 3:2. Fehérvár přebral aktivitu a znojemský celek v prostřední třetině jasně přestřílel, brankář Kacetl však několikrát svůj tým podržel. Převahu svěřenců českého kouče Jana Neliby dokumentoval v čase 36:13 Ladislav Sikorcin, jenž zařídil čertům dvougólové vedení – 4:2.

Také vstup do třetí třetiny zvládli maďarští hráči lépe. Ve 42. minutě zasadil Orlům další ránu kanadský rodák se švédskými kořeny Eric Johansson - 5:2. Přestože znojemský tým vyslal v poslední části střetnutí na bránu svého rivala více střel a zahrál si i dvě přesilové hry, k vsítění dalšího gólu jeho snaha nevedla. Munro si poradil jak s příležitostmi Jarůška, tak s nepříjemnými pokusy Bickella a Lattnera. Naopak na druhé straně udeřil patnáct vteřin před závěrečnou sirénou Tyler Metcalfe, který stanovil konečné skóre duelu – 6:2.

Jan Neliba (Fehérvár): Zápas jsme začali dobře, ale po našem prvním vstřeleném gólu jsme polevili. Během první přestávky jsem měl k hráčům proslov, ve druhé třetině jsme již hru plně ovládli. Měli jsme lepší pohyb a těžili jsme z chyb soupeře. Vítězství jsme si zasloužili.

Petr Kučírek (Znojmo): V první třetině to bylo z naší strany dobré. Potěšilo mě, že jsme ukázali naši sílu a otočili zápas z 1:0 na 1:2. Nicméně poté se kompletně změnil obrázek hry. Nevím, co se stalo, ale najednou se vše změnilo. Nehráli jsme jako tým a soupeř toho využil. Fehérvár byl lepší, vítězství mu patří. My jsme bohužel hráli dobře jen prvních dvacet minut.