2:2, 0:1, 3:2 - 0:0
1/3
2/3

Orli neudrželi dvougólový náskok, přesto vezou z Innsbrucku bod

<em>Znojmo</em> - Hned jedenáct branek padlo na ledě nováčka z Innsbrucku, z toho sedm při přesilových hrách. Znojemští hokejisté svého rivala výrazně přestříleli a ještě deset minut před koncem základní hrací doby vedli o dva góly. Domácí ale dokázali v závěru díky dvěma početním výhodám srovnat stav a vynutit si prodloužení. V pětiminutovém nastavení gól nepadl, rozhodnout tak musely až samostatné nájezdy, v nichž o bodu navíc pro Žraloky rozhodl Höller.

Znojemští hokejisté vstupovali do utkání jako mírní favorité a už od prvních minut byli také aktivnějším mužstvem. Přesto první gól duelu vsítil v přesilové hře Francis Lemieux - 1:0. Žraloci se mohli záhy dostat i do dvoubrankového vedení, Kacetl si však s únikem Mössmera poradil. Také Orli dostali možnost početní výhody, v níž se Peter Pucher dostal před bránu a bekhendovým blafákem srovnal stav zápasu – 1:1. Uběhly čtyři minuty a domácí hráči se opět ujali vedení, z ostrého úhlu překonala Kacetla zámořská posila Innsbrucku Andreas Nödl - 2:1. Chvíli poté šel rakouský celek opět do čtyř a Znojemští zásluhou Bryana Bickella vyrovnali – 2:2.

Úvod druhé dvacetiminutovky s sebou přinesl šance na obou stranách, Tragust musel krotit střelu z Beránkovy hole, na druhé straně si Kacetl připsal zákrok po Höllerově pokusu. Gólu jsme se však opět dočkali až v přesilové hře, obránce Kyle Wharton se opřel do puku a tvrdou ranou propálil Tragusta mezi betony – 2:3. V závěru třetiny ještě Kacetl se štěstím ubránil znojemské vedení po další Höllerově příležitosti.

Třetí dějství přineslo hned pět branek. V bleskovém brejku s Janem Šedou se autorem té první stal Kim Strömberg, Tragust neměl proti jeho střele k bližší tyči šanci – 2:4. O necelou minutu později našel odpověď na znojemský gól Benedikt Schennach, který tečoval za Kacetlova záda prudkou střelu Nödla – 3:4. Orlům vrátil zpět jejich dvoubrankové vedení kapitán Jiří Beroun, jenž proklouzl skrz domácí obranu a pro změnu namířil puk ke vzdálenější tyči Tragustovy klece – 3:5.

Ani toto vedení však Znojmu nevydrželo příliš dlouho. O snížení na rozdíl jednoho gólu se zasloužil v další početní výhodě Michael Bartlett, který využil zadovku od svého spoluhráče a z prostoru kruhu prostřelil Kacetla – 4:5. Necelých šest minut před koncem základní hrací doby se podařilo domácím Žralokům – opět v přesilové hře – vyrovnat z hokejky aktivního Andrease Nödla, ten dorazil za brankovou čáru Bartlettovu dělovku - 5:5.

V prodloužení oba týmy hleděly spíše na obranu, a tak se o bonusovém bodu rozhodovalo až v samostatných nájezdech, při nichž se objevil ve znojemské kleci Filip Landsman. Pevné nervy a přesnou mušku ve hře vabank prokázal Alexander Höller, a vystřelil tak pro své barvy vítězství.

Martin Stloukal (Znojmo): Samozřejmě nejsem spokojený. Jeden bod nám nestačí, domácí jsou v lize poslední a my body do reprezentační přestávky potřebujeme. Bohužel jsme Češi a hrajeme netakticky.