Villach
1/3
2/3

Znojmo sprovodilo lídra tabulky

<em>Znojmo</em> - Orli před domácími zraky porazili vedoucí tým tabulky Villach. Do utkání vstoupili pekelným tempem, když Jarůšek s Uramem otevřeli gólový účet utkání. Do konce první části ale hosté stihli vyrovnat. Ve druhém dějství se podařilo skórovat podruhé Jarůškovi, Whartonovi a Lattnerovi, kteří strhli vedení na stranu Znojma. Třetí třetina již patřila Znojmu, Bartoš a Strömberg pojistili vedení domácích. Jako poslední ještě Richard Jarůšek dovršil svůj hat-trick, čímž definitivně rozhodl zápas.

Znojemští vstoupili do utkání ve velkém tempu a po necelých pěti minutách mohli zvedat ruce nad hlavu. To Richard Jarůšek z kruhu po Bickellově pasu trefil přesně za záda brankáře Lamoreuxe. Ten v předchozím souboji na hraně brankoviště přišel o vyrážečku a tuto skutečnost reklamoval tak vehementně, až srazil jednoho z hlavních rozhodčích na led a vysloužil si trest do konce utkání. Do branky se tak postavil náhradník Höneckl, který následné pětiminutové oslabení s čistým štítem také nepřežil. Šeda narýsoval perfektní přihrávku pro Marka Urama, který u vzdálenější tyče trefil přesně.

Dvougólová ztráta ale hosty nepoložila. Pravděpodobně nejsilnější útok ligy o sobě dal vědět na konci úvodní třetiny. Derek Damon z mezikruží překonal dorážkou Kacetla poprvé, přečíslení tři na dva pak v 18. minutě nádherně k tyči zakončila posila z NHL Michael Grabner.

Náhlé vyrovnání ale Orly nepoložilo. Ve velké pohodě hrající Richard Jarůšek procedil po pauze z úhlu puk za záda Höneckla a vrátil Znojmu vedení. Naposledy se hosté dostali na vyrovnaný stav v 35. minutě, to Mario Altmann v přesilovce čtyři na tři z kruhu propálil Kacetla a srovnal na 3:3. Jenže vyrovnané skóre bylo po necelých čtyřiceti vteřinách minulostí, když Altmanovu ránu napodobil Kyle Wharton a od modré zavěsil do horního růžku. A to nebylo ve druhé třetině vše, Jan Lattner pár vteřin před koncem ujel obraně soupeře a střelou po ledě zvýšil na dvoubrankový rozdíl.

Skvělý hokej v podání obou celků bavil diváky i v závěrečné třetině. David Bartoš se nejprve prokličkoval individuálně až k zakončení a zavěsil pod břevno, chvíli po něm našel Uram v mezikruží osamoceného Kima Strömberga a znojemský stadion ovládlo nadšení. Jasné vedení nad lídrem ligy bylo velkým překvapením a propukající oslavy nemohla pokazit ani trefa Johna Hughese v oslabení. Poslední slovo totiž měli domácí, konkrétně hvězda duelu Richard Jarůšek, který střelou mezi betony završil hat-trick a fantastické představení v podání Orlů.

Petr Kučírek (Znojmo): Začali jsme ofenzivně, protože víme, že Villach praktikuje systém 1-4, a vyplatilo se to. Rozhodla vlastně druhá třetina, kde se hrálo hodně přesilovek. Konečně jsme také nějaké využili. Čekali jsme, že ve třetí třetině na nás soupeř vlítne, ale pokračoval ve svém systému, a to nám strašně pomohlo.

Hannu Järvenpää (Villach): Slyšel jsem, že i Barcelona někdy prohrává (úsměv). Kdybych měl z dnešního utkání vyzvednout něco pozitivního, byli to domácí fanoušci... wow. První gól zápas ovlivnil, ale nechci hledat výmluvy, stěžovat si na rozhodčí nebo jiné věci. Když už jsme prohráli, jsem rád, že to bylo s týmem, který byl lepší než my.