Orli Znojmo Orli Znojmo
8. kolo
EBEL - ne 30. 9. 2012 - Zimní stadion Znojmo
Znojmo
2:3sn
0:0, 2:1, 0:1 - 0:0
Graz

Orli podlehli Grazu až po nájezdech

Znojmo - Po bezbrankové první třetině se dostali do vedení hosté, zásluhou Marka Urama a Martina Pláňka však Znojmo stav otočilo. Graz si nechtěl nechat vzít body, ve třetím dějství vyrovnal a dohnal utkání až do prodloužení. Ani v něm se nerozhodlo a na řadu přišly samostatné nájezdy, ve kterých Rakušané rozhodli o zisku bonusového bodu až ve druhé sadě.

Bezbranková první třetina sice nabídla několik slibných příležitostí na obou stranách, ale oba brankáři byli bezchybní. Znojmo dostalo jako první možnost zahrát si přesilovku, ale naložilo s ní bídně. Podobně dopadla i druhá početní výhoda. Sotva se hosté vymanili z oslabení, dostali rovněž možnost zahrát si proti čtyřem protihráčům, jejich přesilovka byla povedenější, přesto Kacetl puk za svá záda nepustil.

Ve druhé části začaly padat góly. Hosté si zahráli přesilovku pět na tři a okamžitě ji využili. Dustin van Ballegooie si vyměnil puk s Wrenem a následně vystřelil přesně do levého horního růžku branky - 0:1. Orli neprohrávali dlouho. Jen 91 sekund, než se dostali do přečíslení a Marek Uram do volného prostoru branky rozjásal znojemský zimní stadion - 1:1.

Na ledě se rázem přiostřilo, především hosté tvrdě napadali a byli za to trestáni. Znojmo tak rázem dostalo také možnost zahrát si dlouhou dvojnásobnou početní převahu, jenže jediným dobrým pokusem byla střela Whartona od modré čáry, se kterou si Stefaniszin poradil. Chuť si spravilo tři minuty před druhou sirénou, kdy v další výhodě ujel podél mantinelu Martin Pláněk a následně ranou k tyči skóroval - 2:1.

Úvod závěrečné dvacetiminutovky patřil Orlům, kteří několikrát nebezpečně ohrozili soupeřovu branku, ale neuspěli, jednou je zastavila i tyč. Hosté následně z první akce srovnali, když znojemští obránci zcela zaspali a nechali svého protivníka ujet do přečíslení, ze kterého vyrovnávací trefu zařídil Robert Wren - 2:2. Grazu vstřelená branka dodala energii a místy si vytvořil velký tlak, avšak Kacetl držel svůj tým nad vodou.

Hrdinou zápasu se mohl stát Uram, jenž vystihl špatnou rozehrávku, ale sám před gólmanem pálil jen do jeho hrudi. Střetnutí tak dospělo do prodloužení. Jihomoravané v něm začínali přesilovou hrou, ale velké prokletí ze sebe nestrhli. Krušné chvíle přišly, když byl dvě minuty před koncem na trestnou lavici vykázán Škadra, ovšem znovu se ve výborné formě ukázal znojemský brankář. Na řadu tak přišly nájezdy, ve kterých rozhodl o druhém bodu pro Graz Greg Day - 2:3.


Autor: Vojta Pojer

Nechali jsme si Grazem vnutit jeho hru, litoval Marek Uram

Znojmo - Znojemští hokejisté mají za sebou nepříliš vydařený víkend, ze dvou utkání ukořistili pouhý bod, nutno však dodat, že se postavili soupeřům z nejtěžších. První gól Znojma v nedělním klání vsítil po krásné akci Marek Uram. Právě slovenský útočník se v předchozích duelech nezapojil do hry tolik, jak je jeho zvykem, proti Grazu však byl opět jedním z nejvytíženějších hráčů. „Jsem rád, že jsem dostal větší prostor,“ prozradil Uram.

Jak hodnotíte dnešní utkání s Grazem?
Tento zápas se těžko hodnotí... Myslím, že v první a druhé třetině jsme byli lepším týmem, měli jsme tam nějaké šance, které jsme bohužel neproměnili. Ve třetí třetině jsme začali trochu odpadávat. Místo toho, abychom hráli naši hru, nechali jsme se ovlivnit jejich stylem. Začali jsme více bránit, všichni víme, že pro nás bránění není zrovna přirozené. Nechali jsme se zatlačit do našeho pásma, kde jsme občas zmatkovali, z toho vyústilo i to, že jsme dostali gól na 2:2.

Dal jste svůj první gól v lize před domácími fanoušky, takže je z vaší strany alespoň částečná spokojenost?
Je úplně jedno, jak gól padne a kdo ho dá, důležité je, že tam je. Bohužel nebo bohudík už jsem v takovém věku, že mi až tak nezáleží na tom, kdo skóruje. Samozřejmě rád střílím já, ale stejně tak jsem rád, že se střelecky daří ostatním.

foto
Útočník Znojma Marek Uram

Ve třetí třetině jste byl na ledě opravdu často, měl jste několik výborných šancí...
V závěru jsem na sebe byl naštvaný, měl jsem tam v poslední minutě několik dobrých příležitostí, které jsem neproměnil. Kdybych dal gól, vyhrajeme a máme další dva body. Nepodařilo se mi ale zakončit tak, jak bych chtěl. Ještě nejsem v takové formě, abych si mohl říct, že teď dám gól, naskočím na led a jednoduše ho dám.

Rozuzlení zápasu přinesly až samostatné nájezdy, také vy jste se k jednomu z nich postavil...
Já jsem svůj pokus neproměnil, nedali i jiní spoluhráči, dopadlo to tak, jak to dopadlo. Nájezdy jsou prostě vždy hra vabank, my jsme tentokrát štěstí neměli.

V minulém domácím utkání s Innsbruckem jste konec zápasu strávil jen na střídačce, dnes jste v úvodu nastupoval až ve čtvrté formaci, čím si to vysvětlujete?
V předchozím domácím zápase musel trenér něco udělat se sestavou, protože jsme nehráli příliš dobře. Bohužel pro mě jsem to odnesl já. Nehledal bych za tím nic víc. My jsme nakonec Innsbruck porazili, což bylo cílem. Hodně lidí zajímá, proč jsem nehrál, zda je nějaký problém mezi mnou a trenérem... Já všechny ujišťuji, že mezi mnou a trenérem žádný problém není. Sám cítím, že to není z mé strany ještě úplně ono, je na mně patrná roční přestávka. Je třeba si uvědomit, že jsme stále na třetím místě, hrajeme pěkný hokej, kterým se lidé baví. Není teď podstatné pitvat se v tom, jestli já hraji.

Stále se zkouší různé kombinace hráčů v jednotlivých útočných formacích, odráží se to na vaší hře?
Nevybírám si, s kým budu hrát. Pro mě je důležité, abych byl na ledě. Jsem rád, že mi trenér dal dnes šanci hrát častěji než v minulých zápasech. Je mi opravdu jedno, s kým hraji.

Trochu obehraná písnička jsou i vaše přesilovky, co se dá ještě změnit, aby se začaly dařit?
Přesilovky nám nejdou, ale není třeba lámat to přes koleno. Hokej je krásný sport, protože proti sobě stojí pět mužů na každé straně. Při přesilovce je jednodušší něco kazit, než tvořit. Je začátek sezóny, přesilovky nehrajeme tak, jak bychom si představovali, ale já věřím, že to ještě přijde.


Autor: PeM

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Petr Beránek 0 0 0 0 0
Jiří Beroun 0 0 0 0 0
Antonín Bořuta 0 0 0 0 2
Paul Crowder 0 0 0 -1 0
Ondřej Fiala 0 1 1 0 0
Richard Jarůšek 0 0 0 0 0
Jan Lattner 0 0 0 0 0
Martin Pláněk 1 0 1 1 0
Peter Pucher 0 0 0 0 0
Juraj Rožník 0 0 0 0 2
Aleš Sova 0 0 0 0 0
Jakub Stehlík 0 0 0 -1 0
Kim Strömberg 0 1 1 0 2
Jan Šeda 0 0 0 0 0
Martin Škadra 0 0 0 0 6
Lubomír Štach 0 0 0 -1 0
Marek Uram 1 0 1 0 0
Kyle Wharton 0 1 1 1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Ondřej Kacetl 65 57 3 54 94,74 0 0

Ohlasy k utkání

Martin Stloukal (Znojmo): Náš hlavní problém je v přesilovkách. Na jejich trénování se už vykašleme a třeba to přijde samo. Když neproměňujete přesilovky, ztratíte rytmus, ztratíte tempo a přestanete si věřit. Klíčovým momentem byla situace pět na tři, kdy jsme nedali gól, což prakticky rozhodlo utkání.

Mario Richer (Graz): Zápasy se Znojmem jsou vždy zajímavé. Hraje se nahoru – dolu, hodně se útočí a jde se do těla. Dnes hrály oba týmy opět velmi dobře.

Fotogalerie

Související články

Naši soupeři
so 29. 9. 2012

Orli přivítají na domácím ledě Graz