Graz
1/3
2/3

Orli podlehli Grazu až po nájezdech

<em>Znojmo</em> - Po bezbrankové první třetině se dostali do vedení hosté, zásluhou Marka Urama a Martina Pláňka však Znojmo stav otočilo. Graz si nechtěl nechat vzít body, ve třetím dějství vyrovnal a dohnal utkání až do prodloužení. Ani v něm se nerozhodlo a na řadu přišly samostatné nájezdy, ve kterých Rakušané rozhodli o zisku bonusového bodu až ve druhé sadě.

Bezbranková první třetina sice nabídla několik slibných příležitostí na obou stranách, ale oba brankáři byli bezchybní. Znojmo dostalo jako první možnost zahrát si přesilovku, ale naložilo s ní bídně. Podobně dopadla i druhá početní výhoda. Sotva se hosté vymanili z oslabení, dostali rovněž možnost zahrát si proti čtyřem protihráčům, jejich přesilovka byla povedenější, přesto Kacetl puk za svá záda nepustil.

Ve druhé části začaly padat góly. Hosté si zahráli přesilovku pět na tři a okamžitě ji využili. Dustin van Ballegooie si vyměnil puk s Wrenem a následně vystřelil přesně do levého horního růžku branky - 0:1. Orli neprohrávali dlouho. Jen 91 sekund, než se dostali do přečíslení a Marek Uram do volného prostoru branky rozjásal znojemský zimní stadion - 1:1.

Na ledě se rázem přiostřilo, především hosté tvrdě napadali a byli za to trestáni. Znojmo tak rázem dostalo také možnost zahrát si dlouhou dvojnásobnou početní převahu, jenže jediným dobrým pokusem byla střela Whartona od modré čáry, se kterou si Stefaniszin poradil. Chuť si spravilo tři minuty před druhou sirénou, kdy v další výhodě ujel podél mantinelu Martin Pláněk a následně ranou k tyči skóroval - 2:1.

Úvod závěrečné dvacetiminutovky patřil Orlům, kteří několikrát nebezpečně ohrozili soupeřovu branku, ale neuspěli, jednou je zastavila i tyč. Hosté následně z první akce srovnali, když znojemští obránci zcela zaspali a nechali svého protivníka ujet do přečíslení, ze kterého vyrovnávací trefu zařídil Robert Wren - 2:2. Grazu vstřelená branka dodala energii a místy si vytvořil velký tlak, avšak Kacetl držel svůj tým nad vodou.

Hrdinou zápasu se mohl stát Uram, jenž vystihl špatnou rozehrávku, ale sám před gólmanem pálil jen do jeho hrudi. Střetnutí tak dospělo do prodloužení. Jihomoravané v něm začínali přesilovou hrou, ale velké prokletí ze sebe nestrhli. Krušné chvíle přišly, když byl dvě minuty před koncem na trestnou lavici vykázán Škadra, ovšem znovu se ve výborné formě ukázal znojemský brankář. Na řadu tak přišly nájezdy, ve kterých rozhodl o druhém bodu pro Graz Greg Day - 2:3.

Martin Stloukal (Znojmo): Náš hlavní problém je v přesilovkách. Na jejich trénování se už vykašleme a třeba to přijde samo. Když neproměňujete přesilovky, ztratíte rytmus, ztratíte tempo a přestanete si věřit. Klíčovým momentem byla situace pět na tři, kdy jsme nedali gól, což prakticky rozhodlo utkání.

Mario Richer (Graz): Zápasy se Znojmem jsou vždy zajímavé. Hraje se nahoru – dolu, hodně se útočí a jde se do těla. Dnes hrály oba týmy opět velmi dobře.