4:1, 1:1, 1:0
1/3
2/3

Znojmo nezvládlo přímý souboj o první příčku

<em>Villach, Znojmo</em> - Přímý boj o lídra tabulky se Jihomoravanům nevydařil. Již v osmé minutě prohrávali ve Villachu o tři branky. Peterovi Pucherovi a poté i Richardu Jarůškovi se sice povedlo snížit na rozdíl dvou gólů, avšak soupeř vždy včas odpověděl. V kleci hostů došlo poprvé ke střídaní gólmanů, ale ani Filip Landsman nedokázal vítězství rakouských orlů zabránit.

Úvodní minuty se pro Orly ze Znojma nevyvíjely vůbec dobře. Krátce po buly byl poslán na trestnou lavici Štach. Villachu se však podařilo skórovat, až sekundu po přesilovce. Gólman Kacetl si neporadil s dorážkou Marca Pewala – 1:0. Vylučovalo se i v dalších minutách. Především to bylo Znojmo, kdo si odpykával tresty.

Rakušané patřičně trestali faul soupeře v osmé minutě. A opět to byl Marco Pewal, kdo si připsal bod do statistik – 2:0. Krátce na to putoval za záda Kacetla třetí puk. Nikolaus Hartl se prosadil po pohledné spolupráci s Bacherem – 3:0. Až ve dvanácté minutě zahrozili svěřenci trenéra Stloukala před brankou soupeře a hned z toho vyplynulo snížení. Peter Pucher překonal Lamoureuxe svým klasickým blafákem – 3:1.

Když Stefan Bacher o pár sekund později na Pucherovu trefu odpověděl, zamířil Ondřej Kacetl na střídačku a mezi tyče se postavil poprvé v sezóně Filip Landsman. Znojmo se koncem třetiny dostalo do tlaku, jenž kulminoval na začátku druhé dvacetiminutovky. Nejprve se sice nepodařilo překonat ležícího Lamoureuxe, avšak ve vlastním oslabení udeřil Richard Jarůšek, jenž dostal přihrávku mezi kruhy a pohotovou střelou poslal kotouč za brankovou čáru – 4:2.

Vzápětí přišla znovu odpověď. Tentokrát při přesilovce z hole Dereka Ryana a Landsman poprvé kapituloval – 5:2. Hra se následně uklidnila. Villach ani Znojmo nevyužili přesilovku. Pusa přestřelil poloprázdnou branku, Hartl nastřelil tyčku. Dobrou šanci propásnul při sólové akci také Strömberg.

Hosté nehráli špatně ani ve třetím dějství. Lamoureux musel zklikvidovat několik střel od modré, ovšem byli to opět domácí, kdo udeřil. Hattrick si po střele z bezprostřední blízkosti připsal Marco Pewal – 6:2. Další dvě přesilovky se českým Orlům využít nepodařilo a úspěšnější nebyl ani soupeř. Ten se v posledních minutách již do ničeho nehrnul a pohodovou výhru si pohlídal.