Karlovy Vary
1/3
2/3

Výhra nad Karlovými Vary ve fotografiích

Z n o j m o - Jednoznačný zápas v režii Znojma přinesl nespočet nádherných hokejových akcí, spoustu krásných kombinací a dobrých brankářských zákroků. Orli vědomi si své převahy odehráli zápas s lehkostí, v pohodě, s noblesou a celý zápas se hokejem bavili a hráli pro diváky.
Na karlovarských hráčích nebyla v začátku utkání vůbec vidět únava ze včerejšího těžkého zápasu s Plzní. Tlačili se do útoku a ohrožovali branku Znojma daleko častěji než Orli Bartu v kleci Varů. Pozornost znojemského brankáře Duby prověřili Jantovský, Netík a Kumstát. Pomalejší nástup Orlů do zápasu však brzy opadl a iniciativa přešla na jejich hole. Po pěkné kombinační akci v 8. minutě padl první gól, když Ludvík, číhající u Bartovy branky dostal pěknou přihrávku od Pláška a nekompromisně zavěsil. Vary pak ještě zbraně nesložily a snažily se hrozit, ale ve 12. minutě je zmrazila chyba jejich gólmana, který po vyjetí za pukem dovolil Pláškovi skórovat do prázdné klece. Závěr třetiny zcela patřil Znojemským, kteří mohli i zvýšit, ale jejich hraní si s pukem v útočné třetině často vedlo k překombinovaným akcím a nepřesným střelám nebo přihrávkám.

Hokejoví hračičkové z první pětky pokračovali v drcení soupeře i po pauze a připravovali si jednu šanci za druhou a diváci viděli na góly bohatou třetinu. Nejprve se ve 24. minutě trefil za Bartu Pucher, o necelé tři minuty později v přesilovce Rataj po zpětné přihrávce Urama. Po chvíli už byl stav 5:0, když se po pěkné kombinaci prosadil Erat a náladu Orlům nezkazilo ani snížení po plachtivé Ptáčkově střele z 30. minuty. Naopak Orli dál bavili početné publikum efektními kombinacemi a vtipnými přihrávkami, kterým ovšem chvílemi chyběla důraznější střelba - snaha hledat výhodněji postaveného spoluhráče byla velmi patrná. Na začátku 33. minuty přišel šestý gól z hole Baruse, který vymetl růžek Bartovy branky. Energie působila na ledě zcela bezradně a snad pouze Petr Kumstát se ve svém bývalém působišti chtěl vytáhnout.

Orli Energii definitivně vymazali ze zápasu na začátku posledního dějství, kdy se svou druhou brankou v zápase prezentoval Ludvík z téměř stejné pozice a stejnou střelou do víka. Trenéři Varů se rozhodli ponechat Bartu v blátě až do konce zápasu, pouze zařadili do sestavy několik náhradníků. Stejně tak trenér Pazourek nasadil do hry čtvrtou pětku. Znojmo předvádělo hokejovou šou pro diváky. Několik pokusů první pětky o vyšperkování akcí gólem neskončilo, i když k tomu bylo velice blízko. Milan Procházka, plný síly po zranění, vysadil jedním z varských hráčů plexisklo a utkání bylo na chvíli přerušeno. Orli se už pak nikam nehnali a snaha hostí o další korekci skóre už byla spíše křečovitá. Štěstí ještě stálo při Dubovi, když Kumstát nastřelil pět minut před koncem tyčku.

Milan Skrbek (Znojmo): Zápas se musel divákům líbit, dopředu jsme hráli mnohem líp než dozadu a někdy jsme až příliž zbytečně kombinovali. Na první čtyřku se nesoustředíme, pro nás je nejdůležitější, že po dnešku víme, že play off začneme ve středu třetího března a můžeme se na to připravit.

Radim Rulík (Karlovy Vary): Věděli jsme, že Znojmo je v dobré pohodě, viděli jsme je na Kladně, kombinačně jsou tna tom velmi dobře. Myslím, že naše hra nebyla tak špatná, jak ukazje výsledek, od stavu 3:0, kdy už Znojmo nehrálo tolik do obrany, jsme měli několik šancí, které kdybychom proměnili, tak to nevypadalo tak drasticky. Jenom Petru Kumstátovi zneškodnil excelentní Tomáš Duba čtyři šance. Hodně na nás ležela deka ze včerejší prohry.