Orli Znojmo Orli Znojmo
22. kolo
Tipsport Extraliga - pá 14. 11. 2003 - Hostan Aréna Znojmo
Znojmo
2:1p
0:0, 1:0, 0:1 - 1:0
Plzeň

Prodloužení tentokrát přineslo Znojmu výhru

Z n o j m o - Třetí dres v letošní sezóně oblékl gólman hostí Schwarz a ani po třetí se na znojemském ledě neradoval z výhry. Vítězství Orlů se však nerodilo lehce. Po nulové první části dokázal v prostředním dějství z mnoha šancí skóroval pouze Uram, v poslední třetině byli o trochu lepší hosté, kteří vyrovnali. Rozuzlení přineslo až prodloužení, které si Plzeň pokazila dvojitým vyloučením, a Ludvík vítězným gólem připsal Znojmu dva body.
Bezbranková první třetina přinesla šance na obou stranách, ovšem žádný ze soupeřů nedokázal ani jednu z nich využít. Blízko ke gólu měli hned v úvodu Erat se Snopkem, o chvíli později Procházka. Následně rozhodčí vyloučil Benáka a Krátošku za hrubost a při hře 4 na 4 měl asi největší příležitost Hurtaj, s jehož střelou si ale Duba poradil. Zhruba v polovině třetiny se Schwarz ocitl pod palbou, zejména když se střely obránců snažili tečovat Uram a Ludvík. Do konce třetiny se střídaly šance na obou stránách, avšak bez efektu.

Druhou dvacetiminutovku zahájili lépe hosté, když se do velké příležitosti dostal ve vlastním oslabení Straka, na pozorného Dubu ale nevyzrál. Znojmo postupně opět přebralo iniciativu a Plášek spálil tři vyložené šance než se ve 31. minutě dokázala prosadit osvědčená spolupráce Pucher – Uram. Znojmo pak promarnilo několik dalších příležitostí, když se mezi neúspěšné střelce zapsali Plášek, Barus a Němeček. Na druhé straně zahrozili Matějovský s Vostřákem a od té doby měl Duba až do konce třetiny více práce než Schwarz.

V úvodu posledního dějství se hra odehrávala střídavě na obou stranách, avšak ani Pospíšil před Dubou, ani Plášek s Pardavým před Schwarzem se nedokázali prosadit. Další stoprocentní příležitost promarnil těsně před znojemským gólmanem Andrašovský, na druhé straně kluziště hrozili znojemští mladíci, po chvíli spálili další šance Ludvík a Snopek. Podle hesla „nedáš – dostaneš“ přišlo v 53. minutě vyrovnání z hole Vostřáka. Plzeň ožila a Znojmo si naopak nevědělo rady. Ve snaze rozhodnout byl nervózní kapitán Pucher, který zblízka mířil jen do Schwarzova betonu a utkání směřovalo do prodloužení.

V úvodu nastaveného času měla obě mužstva po dvou šancích, poté však začal úřadovat ve prospěch domácích rozhodčí Husička, který vyloučil Dvořáka za příliš mnoho hráčů Plzně a ve stejném čase také Vostřáka, který si odpykal trest pro hráčskou lavici, přičemž oba tresty jsou v extralize málo vídaným jevem a v prodloužení zvláště. Tak se stalo, že Orli hráli v pěti proti třem, čehož náležitě využil Ludvík rozhodujícím gólem minutu a 40 sekund před koncem prodloužení.


Autor: BaM

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Miroslav Barus 0 0 0 1 0
Václav Benák 0 0 0 0 2
Roman Erat 0 0 0 0 2
Radek Haman 0 0 0 0 2
David Havíř 0 0 0 -1 0
Aleš Křetínský 0 0 0 1 0
David Ludvík 1 0 1 0 0
Pavel Mojžíš 0 0 0 0 0
Roman Němeček 0 0 0 1 0
Ján Pardavý 0 0 0 0 0
Karel Plášek 0 0 0 0 0
Milan Procházka 0 1 1 -1 2
Peter Pucher 0 1 1 0 0
Jan Snopek 0 0 0 -1 0
Marek Uram 1 0 1 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Tomáš Duba 64 0 1 29 96,67 0 0

Ohlasy k utkání

Milan Kastner (Znojmo): Začali jsme dost vlažně. Rozhodčí nám darovali několik přesilovek, které jsme nedokázali nejen využít, ale vůbec sehrát, takže první třetina nebyla z naší strany vůbec dobrá. Shodou náhod nás do tempa dostalo až naše oslabení, kdy jsme začali hrát aktivněji, začali jsme získávat trochu převahu, vytvořili jsme si šance, ale bohužel celý zápas jsme je nebyli schopni využít. Až v prodloužení, kdy nám rozhodčí věnoval vyloučení dvou plzeňských hráčů, jsme byli schopni gól dát a to ukončilo naše dnešní trápení. Doufejme, že to bude do dalších zápasů povzbuzení. Tak jak nás dostal do kolen gól v prodloužení v zápase se Zlínem, tak by nám to po dnešku mohlo pomoct.

Rostislav Čada (Plzeň): Přijeli jsme sem se záměrem, úkolem a cílem získat bod, což se nám podařilo. Přijeli jsme především eliminovat nejlepší ofenzivní hráče domácích Puchera s Uramem, kteří hrají velice aktivně ve středním pásmu a dokáží z protiútoku skórovat. To se nám podařilo a splněním těchto taktických záměrů si odvážíme ze Znojma bod.

Související články

Naši soupeři
st 12. 11. 2003

Plzeň bude útočit na elitní osmičku

Fotoreportáž
so 15. 11. 2003

Fotografie z utkání proti Plzni