4:0, 2:2, 1:0
1/3
2/3

Pátek 13. byl pro Znojmo smolný

O s t r a v a - Podle stejného scénáře jako při utkání na Slavii a doma s Českými Budějovicemi zahráli Orli první třetinu také ve Vítkovicích. Už po dvou minutách vystřídal Dubu Slávik, ale ani ten nestačil v dalším průběhu utkání pochytat všechny střely na ledě vládnoucích Slezanů. Ty naopak podržel brankář Pinc, jehož dokázal překonat dvěma góly pouze kapitán <b>Pucher</b>, za domácí se dvakrát trefil Míka. Cesta z Ostravy bude dlouhá a již zítra čeká Orly televizní duel se Zlínem.
Znojemským orlům zřejmě poslední dva zápasy před reprezentační pauzou utkvěly v hlavách natolik, že stejně ostudný výkon zopakovali i v úvodních minutách zápasu s Vítkovicemi. Než se Duba v brance hostí rozkoukal, vedl domácí celek už 3:0 a mladý gólman přenechal své místo kolegovi Slávikovi. Nejprve se na začátku 2. minuty trefil přesně Seman, o 41 vteřin později Tomášek. Uplynulo dalších 11 sekund a Duba odjížděl z klece po trefě Míky. Znojmo si vzalo oddechový čas, ale následnou hru rozkouskovalo několik vyloučení. Vítkovický brankář Pinc zlikvidoval Jihomoravanům několik dobrých šancí, aktivní byli zejména Havíř a Hradecký. Benákovo vyloučení potrestal ve 14. minutě Jurečka, který natřikrát překonal Slávika. Psychicky nalomení Orli se v závěru třetiny nechali vyprovokovat a Mikulík po bitce s Rimmelem vyfasoval 2+2 minuty a desetiminutový osobní trest.

Divoký průběh měla i druhá dvacetiminutovka, i když hra zpočátku trochu postrádala náboj. Znojemští pak nevyužili několik pokusů před Pincem a tak přišel na druhé straně trest z hole Hubáčka, jenž ve 26. minutě přelstil Slávika. Hosté evidentně nestačili rozjetému vítkovickému vlaku a od většího přídělu branek je držel pouze gólman, když zastavil střely Hubáčka, Jurečky a Burgra. To Orly možná trochu nabudilo, neboť ve 32. minutě se dostal do pásma kapitán Pucher a nedal Pincovi šanci. Zbytečné vyloučení Rataje však svěřencům trenéra Pazourka ukrojilo další kousíček naděje, protože v 37. minutě si za Slávikova záda našel puk cestu po střele Štefanky. I přes špatný výkon se Znojmu podařilo třetinu uzavřít gólem v přesilovce; 41 vteřin před koncem se podruhé trefil Pucher.

Až v posledním dějství se hra trochu zklidnila, Vítkovice již hrály v pohodě a nikam se nehnaly. Orli Pince prověřovali, měli i několik slibných šancí, ale vítkovický brankář si s nimi vždy poradil. Pucherovi v završení hattricku zabránil Hubáček, ale na druhé straně se musel ohánět i Slávik. Na tečovanou střelu Míky právě při vyloučení znojemského kapitána v 54. minutě však nestačil. Několik dalších pokusů a obou stranách již ke změně skóre nevedlo a aplaus ostravského publika byl zasloužený.

Ladislav Svozil (Vítkovice): Kdyby nám před zápasem někdo řekl, že dáme Znojmu sedm gólů, asi bychom se mu smáli. Vyšel nám ale začátek, ve kterém jsme soupeře načali třemi góly. Přesto jsme měli ve hře hluchá místa, jakoby jsme si mysleli, že Znojmo bude pokračovat v odevzdaném výkonu. Od druhé části se však hosté zlepšili a prokázali svou velkou sílu v ofenzívě.

Milan Kastner (Znojmo): Utkání i výsledek je pro nás velkým zklamáním. Nezvládli jsme úvod, prohrávat ve třetí minutě o tři góly, to nepotřebuje dalších komentářů. Pak jsme sice hru opticky vyrovnali, ale je otázkou, jestli to bylo dílem naší kvality nebo uspokojením soupeře. Výkon je alarmující, určitě z toho budeme muset vyvodit důsledky. Samotní hráči nemohou dobrý pocit ze hry, kterou dnes odvedli.