2:0, 1:1, 0:2 - 0:1
1/3
2/3

Utkání s Vítkovicemi v obrazech

O s t r a v a - Díky spolupráci s internetovými stránkami vítkovického klubu <br><a href="http://www.hc-vitkovice.cz" target=_blank>www.hc-vitkovice.cz</a> se můžeme prostřednictvím následujících fotografií vrátit k utkání Orlů s Vítkovicemi. Letos se Orli s Vítkovicemi utkali podruhé a v obou případech skončil zápas vítězstvím znojemského týmu 4:3 v prodloužení. Ani Orli nedokázali do ochozů zimního stadionu v Porubě přilákat vyšší návštěvu, 3625 diváků je nejméně ze všech vzájemných duelů obou soupeřů v extralize.
Po nepovedeném utkání s Českými Budějovicemi se do znojemské brány postavil Slávik. Trenéři sáhli i ke změnám ve složení útočných formací. První třetina však vyzněla lépe pro domácí mužstvo, které hrálo aktivněji. Jako první otevřel skóre Padělek, jenž využil zmatků po vhazování a odražený puk umístil do znojemské brány. Vyústěním lepší hry Vítkovic byla druhá branka Kaděry, který dokázal využít první početní převahu domácího týmu, když si najel mezi kruhy a prostřelil Slávika. Po první třetině odstoupil z utkání pro zranění třísel obránce Martínek a do zadních řad se postavil útočník Haman.

Dělovkou od modré snižoval na počátku druhé třetiny Erat, ale časté vylučování na straně Orlů napomáhalo vítkovickému týmu k tomu, že hra byla stále v jejich režii. Hosty podržel v bráně Slávik a vyznamenal se zvláště při střelách Semana a Černoška. Na Burgerovu parádní střelu při Pláškově vyloučení však již nedosáhl a domácí se opět dostali do dvoubrankového vedení.

Absolutní obrat nastal ve třetí třetině, Znojmo převzalo iniciativu na své hole. Zlepšeným pohybem rázem ovládli znojemští hráči vítkovický led a setřepali tak ze sebe útlum, který je provázel při předcházejícím utkání a v počátcích tohoto utkání. Ve skvělé formě se ukázal Uram, který zařídil vyrovnání. Nejdříve nahrál na branku Havířovi a pak sám bekhendem zavěsil. Čtyři minuty před koncem mohl strhnout vedení na znojemskou stranu Barus, ale výtečný Trvajův zákrok již změnu skóre nedovolil.

Utkání dospělo do prodloužení, které trvalo pouhých osmačtyřicet vteřin. O brzké ukončení a dva body pro Znojemské se postaral Plášek, jenž po skvěle sehrané kombinaci skóroval do prázdné brány.

Aleš Tomášek (Vítkovice): Za stavu 3:1 jsme se nechali zbytečně vylučovat a soupeři přenechali iniciativu. Po individuálních chybách jsme dostali dva góly. Znojmo nás v závěru zaskočilo nátlakovým hokejem, přitom jsme hráče upozorňovali, ať se nenechají zmást tím, že soupeř hrál v sobotu zápas.

Milan Skrbek (Znojmo): Už tradičně jsme zopakovali špatný nástup. Hráli jsme špatně dozadu a prohrávali osobní souboje. Ve druhé části jsme sice zlepšili hru, ale hráli jsme několik oslabení. Vývoj se nám proto povedlo otočit až v třetí třetině dvěma góly. Zvrat jsme pak dokonali v prodloužení.