Orli Znojmo Orli Znojmo
45. kolo
Tipsport Extraliga - ne 1. 2. 2004 - Hostan Aréna Znojmo
Znojmo
2:5
0:3, 1:0, 1:2
Č. Budějovice

Tým ze dna tabulky převálcoval Znojemské orly

Z n o j m o - Letošní vzájemnou bilanci se Orlům nepodařilo vyrovnat, když se pro ně aspirant na baráž z Českých Budějovic stal postrachem. Před reprezentační pauzou jakoby Znojmo ztratilo šťávu a diváci v Hostan Aréně viděli podobný obrázek jako při utkání na Slavii. Hosté si vytvořili potřebné vedení hned v první třetině a svěřencům trenéra Pazourka se už potom nepodařilo skóre dotáhnout. Obě branky domácích zaznamenal Rataj, budějovický vítězný gól vstřelil Mrázek, který v závěru zápasu završil hattrick gólem do prázdné branky.
Orli vstoupili do utkání aktivněji, když běloruského brankáře Mezina v brance Jihočechů ohrozil nejprve několikrát kapitán Pucher a po chvíli Erat i další hráči Znojma. Přesto přišel nečekaný úder z hole budějovického Fadrného, který ve 4. minutě první střelou překonal Dubu. Soupeř se vytáhl ze své obranné třetiny a stále nebezpečněji napadal v útočném pásmu. Znojmo mělo spoustu práce s bráněním a hra nabrala na tempu. Při dalších pokusech hostí stálo několikrát při Dubovi i štěstí. Šance měli i Orli, zejména Benák a Křetínský, při přesilovce pět na tři ve 13. minutě promarnil velkou šanci Rataj. Mezin ustál i následný závar před budějovickou brankou. Za připomínky k výroku rozhodčího dostal desetiminutový osobní trest Fadrný. Znojmo se však nedokázalo prostadit a v samém závěru přišly dva tresty ze strany Budějovických, když v rozmezí 66 vteřin vždy po chybách v obraně dvakrát překonal Dubu Mrázek.

Druhou třetinu začali Znojemští s pozměněnou sestavou opět náporem a dokázali z toho vytěžit snížení. Ve 23. minutě Rataj zády k brance napálil od levého mantinelu směrem na branku a puk k Mezinovu údivu skončil za jeho zády. Tlak Orlů trochu vzrostl a přibylo i šancí. Pucher nedotáhl svůj únik do zdárného konce, při hře čtyři na čtyři neuspěli Barus s Ratajem. Na druhé straně zastavil Bartošův průnik Duba, po vhazování ve znojemské obranné třetině napálil brankáře hostí tvrdě Pucher. Hosté dobře bránili a brankář Znojma měl práci při šancích Bělohlava i dalších hráčů z jihočeské metropole. Orlí hra ke konci třetiny začala postrádat nápaditost, vytratily se dobré kombinace a šance na rozdíl od Jihočechů, kteří hrozili až do sirény.

Náporem vlétli Orli i do posledního dějství. Zblokovanou střelu vyslal na Mezina Haman, posléze tvrdě pálil Pucher a při kolotoči v útočném pásmu se brankář hostí měl co ohánět. Barusova rána pak skončila v jeho podpaží. Jenže při vyloučení Hamana propálil ve 46. minutě všechno Jakeš a bylo téměř po nadějích. Hra měla daleko do pohledného zápasu s Pardubicemi, Znojemští se však přesto ještě snažili o zvrat. Velkou šanci měli Uram s Pucherem, ale Mezin byl na místě, stejně jako při střele Rataje. Na druhé straně připravil tři šance Sailer nejprve pro Ondřeje, poté pro Bacula a nakonec pro Štrbu, se kterými si Duba poradil. Hned po návratu vyloučeného Jasečka v 59. minutě se dokázal prosadit druhým gólem v zápase Rataj. Budějovice si vzaly oddechový čas a Znojmo šlo do posledního boje v šesti. V něm neuspělo, naopak Mrázek završil 49 vteřin před koncem do prázdné branky svůj hattrick.


Autor: BaM

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Miroslav Barus 0 0 0 -1 0
Václav Benák 0 0 0 -1 2
Jiří Beroun 0 0 0 0 0
Roman Erat 0 0 0 -2 0
Radek Haman 0 0 0 0 2
David Havíř 0 1 1 -2 0
Aleš Křetínský 0 0 0 0 0
David Ludvík 0 0 0 0 0
Ján Pardavý 0 0 0 -2 0
Karel Plášek 0 0 0 0 0
Peter Pucher 0 1 1 -2 0
Igor Rataj 2 0 2 1 0
Jan Snopek 0 0 0 0 2
Karel Soudek 0 0 0 -1 0
Milan Toman 0 0 0 0 2
Marek Uram 0 1 1 -1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Tomáš Duba 59 0 4 30 88,24 0 0

Ohlasy k utkání

Milan Skrbek (Znojmo): Ze dvanácti třetin, které jsme letos s Budějovicemi sehráli, jsme hráli dobře jenom jednu a to hned v prvním zápase v Budějovicích. Dnes jsme špatně bruslili, útočníci propadali. Mezi útočníkama a bekama byla velká díra, prohrávali jsme osobní souboje a to je asi tak všechno.

Ladislav Kolda (České Budějovice): Povedl se nám začátek utkání, ve kterém jsme vstřelili gól a v závěru třetiny další dva. Za stavu 3:0 se nám hrálo podstatně líp, než domácím. Ve druhé třetině jsme dostali laciný gól z naší nepozornosti a následně jsme byli pod velkým tlakem tak jako ve zbývající části zápasu. Ten jsme přestáli a když jsme odskočili čtvrtým gólem, tak to asi rozhodlo. Bojujeme o bytí a nebytí v každém zápase a potřebovali jsme konečně zase bodovat venku. A to, že se nám to dnes podařilo, za to jsme rádi.

Související články

Aktuální zprávy
ne 1. 2. 2004

Přestávka přichází v nejvyšší čas