3:1, 0:0, 3:2
1/3
2/3

Na brankostroj Slavie Orli nestačili

P r a h a - Domácí měli herní převahu od první třetiny. Orli dokázali na jejich první branku ještě odpovědět <b>Pláškem</b>, Slávisté si ovšem před přestávkou vybudovali dvoubrankový náskok i díky Kropáčovi. Ve druhé části se Znojmo i přes častá vyloučení ubránilo, v poslední třetině však Pražané jejich chyby trestali. Korigovat skóre se podařilo pouze <b>Uramovi s Ratajem</b>.
Sváteční den přilákal do Edenu nadprůměrnou návštěvu 3203 diváků. A sváteční byl i počet gólů. Devět branek viděli naposledy fanoušci v Edenu ve finálové sérii s Pardubicemi. V utkání proti Znojmu o sobě daly vědět především nové akvizice. Radoslav Kropáč vstřelil dva góly, Michal Vondrka se blýskl gólem a asistencí.

V úvodu zápasu oba brankáři moc práce neměli, Znojemští začali nebojácně a Slavia se špatně dostávala do pásma. Poprvé vyzkoušel Dubu až ve 3. minutě Jan Novák. O chvíli později se ocitl po Beránkově přihrávce zpoza branky v náznaku šance Hruška. V 5. minutě měli slávisté možnost první přesilové hry, ale větší nebezpečí znamenala pro Dubu jen Kadlecova od modré. Orli prověřili Hronka až v 7. minutě. Podobně jako Novák, tvrdou střelou, to zkoušel Milan Procházka. V 8. minutě se ocitl po Martincově přihrávce ve výborné šanci Kropáč, Duba sice puk vyrazil, ale pouze zpět ke Kropáčovi, který objel branku a zasunul puk do sítě. Jenže domácí se dlouho neradovali. Na začátku 9. minuty byl vyloučen Antoš a Znojmo po minutě a půl přesilovku využilo, když Hronkem vyraženou střelu dorazil Plášek. Ani stav 1:1 však dlouho nevydržel. Ve 12. minutě přihrál Martinec Kropáčovu a slovesnký útočník našel skulinku v Dubově postoji. Vzápětí bylo málem opět vyrovnáno, tentokrát zachránil svůj tým Hronek. V 16. minutě mohl zvýšit vedení Slavie Beránek, ale skákavý puk před Dubou nezpracoval ideálně. O minutu později spálil stoprocentní šanci Klepiš, a tak se střeleckého žezla musel ujmout Michal Sup. Sedmnáct sekund před první sirénou po samostatné akci nadvakrát prostřelil Dubu.

Do druhé části nasadili hosté místo Duby Slávika. Prostřední dějství bylo hlavně ve znamení řady vyloučení, ani jeden z týmů se však v početní povaze neprosadil. Oba brankáři byli sice v permanenci, ale ani jednou se červené světlo za jejich zády nerozsvítilo. Slavia hrála chvíli dokonce v pěti proti třem, jenže dvojnásobnou výhoda skončila záhy po faulu domácích. Největší šanci měl v polovině zápasu Kropáč, ale radost z hattricku mu překazil dobře postavený Duba.

Kdo si myslel, že ve třetí části se utkání bude jen dohrávat, šeredně se mýlil. Již v čase 41:35 prokličkoval Vondrka obranou Znojma a krásnou střelou rozvlnil síť Slávikovy branky. Poté byl vyloučen Kolařík, ale hostům se přesilovka nezdařila, naopak Beránek ujel ve vlastním oslabení a Slávikova svatyně byla ve stavu ohrožení. V 50. minutě se domácí konečně prosadili i v přesilovce, když Novák prostřelil od modré vše, co mu stálo v cestě. Tím však gólové představení večera nekončilo. O dvě minuty později překvapil Hronka z úhlu Uram a necelých pět minut před koncem snížil na rozdíl dvou branek po navrátu z trestné lavice Rataj. Definitivní podobu skóre dal pak v čase 56:28 Milan Antoš. Klepiš uvolnil Vondrku, jeho střelu Slávik vyrazil, ale zůstal ležet na zemi a Antoš měl již snadnou úlohu.

Ondřej Weissmann (Slavia): Odehráli jsme velice dobré utkání, v pohybu i s kvalitní defenzivou. V závěru jsme sice trochu polevili a umožnili soupeři snížit, ale vítězství považuji za naprosto zasloužené.

Pavel Pazourek (Znojmo): V úvodní třetině jsme inkasovali laciné branky, druhou část jsme odehráli nejlépe a Slavii jsme se vyrovnali. V závěru už to bylo vabank. Po celý zápas jsme však byli o krůček slabší.