Orli Znojmo Orli Znojmo
39. kolo
EBEL - ne 8. 1. 2012 - Zimní stadion Znojmo
Znojmo
2:3sn
2:1, 0:1, 0:0 - 0:0
Lublaň

Orli proti Lublani vydolovali bod po nájezdech

Znojmo - Po předchozím úspěchu proti druhému celku tabulky Orli nezopakovali vítězství proti Lublani. V první třetině po třech minutách dokonce prohrávali. Na tuto situaci dokázali ještě v průběhu prvního dějství odpovědět Kanko se Šedou, jejichž zásluhou Znojmo vedlo o gól. Ve druhé periodě se ovšem hostům podařilo vyrovnat, přičemž tento stav se udržel až do konce základní hrací doby. Ani prodloužení však o vítězi nerozhodlo, následovaly samostatné nájezdy, kdy jediným úspěšným střelcem byl hostující Hughes. Domácí Orli tedy berou za prohru po nájezdech jeden bod.

Svůj domácí hokejový maraton Orli ukončili v neděli duelem proti Lublani, do kterého nastoupili velmi aktivně. Přesto to byli právě hosté, kdo se jako první radoval z puku v soupeřově síti. Rozhodčí posoudili jeden ze zákroků znojemských hráčů jako nedovolený, a tak šla Lublaň hned v úvodu zápasu do početní výhody. Z té vytěžila maximum. V čase 2:49 se Hughes s Petrem Šachlem pustili napříč kluzištěm a z velice nenápadné akce se po Hughesově přihrávce na Šachla vyklubal první gól, 0:1.

Domácí hráči se ovšem nedali zahanbit a tvrdě šli za vyrovnáním. Hosté se dostali pod tlak a téměř pět minut strávili uzamčeni ve vlastním pásmu. Bořutova, Kankova ani Šedova střela se ale neujaly. K brance pomohla domácím až přesilová hra. Bořutovu střelu z modré čáry tečoval připravený Petr Kanko mimo dosah brankáře, 1:1. Ve druhé polovině periody již mělo Znojmo navrch. Hráči Olimpije se před Kacetla dostávali jen výjimečně. Větší závar před domácí klecí udělali až při další početní výhodě, střely ihned z buly a následně i Hothamův pokus Kacetl pokryl. Naopak Lamoureux byl na znojemské hokejisty krátký. Necelé dvě minuty před koncem první třetiny se puku ujal Havlík, zavezl ho do útočného pásma, nahrál mezi kruhy Hájkovi, jehož vyražená střela se dostala k Janu Šedovi, na jehož dorážku byl gólman Olimpije krátký, 2:1.

Do prostředního dějství nastoupili naopak hosté velmi aktivně. Útočili od první minuty, Šachlovu i Fraserovu střelu Kacetl zkrotil. Rozjezd Lublaně ovšem zastavil další faul. Tentokrát se Znojmu početní výhodu využít nepodařilo, i když Kanko s Šedou k tomu měli velmi blízko. Nedokázali však vyražený kotouč dotlačit za Lamourexova záda. Studená sprcha přišla v čase 27:53, kdy domácí jakoby přestali bránit, čehož využil Ziga Pance. Ten obkroužil znojemskou bránu, vybruslil mezi kruhy a neomylně zavěsil, 2:2. Následně se objevily šance na obou stranách, žádná z nich se skóre zápasu ale nepohla. Hotham pouze orazítkoval tyč Kacetlovy klece stejně jako na druhé straně Stehlík.

Ve třetí periodě byli aktivnějším celkem opět domácí. Vosátko, Podešva ani Jarůšek, který se snažil Lamoureuxe překonat z těsné blízkosti, neuspěli. Stejně tak nebodoval proti Kacetlovi ani Šachl. Oba celky se snažily duel rozhodnout ještě před koncem sirény, ale žádný ze střelců nedokázal puk dostat za brankovou čáru. Jedinou vážnější akcí byl Šachlův únik v oslabení. Do prodloužení šla Lublaň oslabena o McBridea, ten odpykával trest z konce třetí třetiny. První vážnější situace byla k vidění na straně hostů. Fraser, který sám ujížděl na Kacetla, byl neúspěšný. Rozhodující branku měl na holi také Jarůšek, ten ovšem z mezikruží trefil pouze tyč,a proto o vítězi musely rozhodnou až samostatné nájezdy. Při trestných stříleních puk do sítě poslal pouze John Hughes, jenž svojí trefou zajistil pro svůj tým dva body.


Autor: Vojtěch Pojer, Jana Šremrová

Jsme taková checking line, říká Jan Šeda o prvním útoku Orlů

Znojmo - První bod proti Lublani. To je hlavní pozitivum nedělního střetnutí znojemských hokejistů se slovinským soupeřem. Nula bodů a jen tři vstřelené góly z předchozích utkání dávaly tušit, že na znojemském stadionu nečeká český celek nic jednoduchého. „Lublaň je nepříjemný soupeř. Věděli jsme, že budou hrát dozadu a na nás zbyde něco vymýšlet. To se taky potvrdilo,“ konstatuje autor druhé branky Orlů v zápase Jan Šeda.

Lublani jste ve třech minulých zápasech měli problém dát vůbec nějaký gól, čím to?
To není jen proti Lublani, ale celé poslední tři měsíce. Je to náš dlouhodobý problém. Nevím, čím to je. Musíme se tlačit víc do branky a něčím to zlomit.

foto
⇒  Jan Šeda vstřelil svůj první gól od návratu po zranění

Vy sám jste na podzim na ledě dlouhou dobu chyběl kvůli zranění. Jak se cítíte nyní?
Měsíc a půl jsem byl mimo hru kvůli nataženému svalu v rameni, až poslední dva zápasy před Vánoci jsem naskočil. Pomalu se do toho znovu dostávám, ještě to není ideální. Co se fyzičky týče, je to jako dřív, ale rameno stále cítím. Doktoři řekli, že do konce sezóny ho asi cítit budu. Musím s tím bojovat. Když to hodně bolí, vezmu si i nějaké prášky.

Těsně před Vánoci přišel do vašeho útoku Kanaďan Mike Danton jako nová posila. Změnila se nějak vaše hra?
Hra se změnila určitě. U nás v lajně jsou teď dva kluci velmi dobře silově vybavení, takže to není tolik o kombinaci, ale spíše tvrdší hokej. Jsme taková checking line.

Na checking line ale dáváte docela hodně gólů...
Dnes a minulý zápas jsme ten gól taky konečně dali, předtím nám to ale moc nešlo. Trápili jsme se. Snad jsme to teď zlomili a odrazím se k lepším výkonům.

Do konce základní části zbývá několik kol, poté se před nadstavbou nulují body. Jaká je vůbec současná motivace týmu?
Motivaci určitě máme. Do nadstavbové části se přenášejí bonusové body za umístění, a těch chceme mít co nejvíc.


Autor: Lukáš Peroutka

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 0 0 0 -1 0
Jiří Beroun 0 0 0 0 0
Antonín Bořuta 0 1 1 0 2
Mike Danton 0 1 1 0 2
David Hájek 0 1 1 1 0
Radek Haman 0 0 0 0 0
Adam Havlík 0 1 1 1 0
Jan Hranáč 0 0 0 -1 0
Richard Jarůšek 0 0 0 0 0
Petr Kanko 1 0 1 0 0
Tomáš Komínek 0 0 0 -1 0
Jan Lattner 0 0 0 0 0
Martin Pláněk 0 0 0 0 0
Martin Podešva 0 0 0 0 4
Peter Pucher 0 0 0 0 0
Aleš Staněk 0 0 0 0 0
Jakub Stehlík 0 0 0 0 6
Jan Šeda 1 0 1 1 0
Martin Škadra 0 0 0 0 5
Lubomír Vosátko 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Ondřej Kacetl 65 44 3 0 0,00 0 0

Ohlasy k utkání

Hannu Järvenpää (Lublaň): Na výkon svého týmu jsem pyšný. Každý hráč nechal na ledě srdce a získali jsme nesmírně důležité body. Do Znojma jsme přijeli už včera večer a nachystali se na soupeře. Věděli jsme, že Znojmo bude nahazovat puky do pásma a dostávat nás pod tlak, v obranné třetině jsme ale hráli skvěle a navíc dokázali vstřelit nějaké branky.

Fotogalerie

Související články

Naši soupeři
so 7. 1. 2012

Pokoří Orli na čtvrtý pokus Lublaň?