Villach
1/3
2/3

Znojmo smetlo Villach a po šňůře neúspěchů znovu bodovalo

<em>Znojmo</em> - Po řadě nepovedených zápasů se proti Villachu povedl Znojmu husarský kousek, když ve stejné sestavě jako v předchozích duelech vyhrálo nad silným protivníkem se čtyřgólovým náskokem. V první a druhé třetině domácí dominovali a soupeře jasně přestříleli, když se postupně trefili Havlík, Stehlík, Pláněk, Trojan a Pucher. V závěrečné dvacetiminutovce se domácí již neprosadili, naopak za hosty snížil Unterluggauer, a upravil tak konečné skóre na 5:1.

Přímo raketový vstup do utkání s Villachem zaznamenali znojemští hokejisté. Neuběhla ani minuta hry a hosté šli do oslabení, v němž si Orli vytvořili obrovský tlak na Wieserovu bránu. Gól sice ještě vsítit nedokázali, ale co se nepodařilo v početní výhodě, zvládli v klasickém počtu hráčů na ledě. Adam Havlík těžil z krásné kombinace s Martinem Podešvou, svým zakončením do prázdné klece otevřel skóre zápasu – 1:0. Znojmo nadále panovalo na ledě a Villach odpověděl zvýšeným důrazem. Po menší potyčce a následném vyloučení hostů nejprve orazítkoval tyč Havlík, po dalším závaru před Wieserem se dostal ke střele Jakub Stehlík a z prostoru kruhu se nemýlil – 2:0.

Domácí se nadále tlačili do útoku, můžeme zmínit především akci Radka Hamana a aktivního Adama Havlík, kterou první jmenovaný zakončil pouze střelou nad bránu. Villlach se do zakončení dostával jen sporadicky, když už se ke střele odhodlal, stál proti nim pozorný Kacetl.

Druhé dějství odstartoval další nastřelenou tyčkou Wieserovy svatyně Adam Havlík, domácí fanoušci však nemuseli promarněné příležitosti dlouho litovat. O dvě minuty později se puk dostal po vyhraném buly k Martinu Pláňkovi a znojemský zadák s trochou štěstí překonal brankáře hostů – 3:0. Ještě nedozněly oslavy třetího gólu a již se Znojmo mohlo radovat znovu. Nepřehledné situace před brankovištěm využil Jan Trojan a navýšil stav utkání – 4:0. Čtvrtý gól vyhnal z brankoviště Villachu Wiesera, kterého vystřídal Bernhard Starkbaum.

Výměna maskovaných mužů trochu nabudila hostující hráče, kteří se osmělili k několika střeleckým pokusům, Unterluggauerova či Peintnerova šance ale úspěch neslavily. Na druhé straně jsme se dočkali další tyčky, tentokrát z hole Aleše Staňka. V přesilové hře 5/3 již kotouč za Starkbaumova záda doputoval. Po ukázkovém rozebrání obrany zakončil Peter Pucher do prázdné brány – 5:0. Konec druhé třetiny ještě okořenila bitka u domácí střídačky, ve které se ocitli Petrik a Jarůšek, jenž byl hned po jejím skončení odvezen do nemocnice.

Úvod poslední dvacetiminutovky vyšel lépe hostům, kteří vsítili svůj první a zároveň poslední gól zápasu. Přesnou střelou od modré čáry překonal Kacetla Gerhard Unterluggauer - 5:1. Villach si dokázal vypracovat menší tlak na domácí bránu, z něhož vyústila i tyčka, kterou tentokrát nastřelil Damon. Několik vyloučení na obou stranách trochu rozkouskovalo závěr hry, jenž byl poznamenán i menší slovní roztržkou mezi hráči a trenéry necelé tři minuty před koncem. Závěr utkání však Orli zvládli skvěle a zaslouženě berou oba dva body.

Martin Stloukal (Znojmo): My jsme takto hráli už dvě třetiny s Grazem a celý zápas v Salzburgu, ale pokud máme třináct vyloučených za zápas, těžko můžeme vyhrát. Při hře pět na pět vypadala hra nadějně už tehdy. Ze strany Villachu to dnes nebylo o hokeji, jejich wrestling jsme přežili, vyhráli 5:1, ale uvidíme, kdo bude moci v neděli hrát. Videlka má zřejmě zlomené zápěstí, Jarůška odvezli do nemocnice.