1:0, 0:1, 0:2
1/3
2/3

Momenty z utkání Orlů proti Bílým Tygrům ve fotografiích

L i b e r e c - Výhra nad libereckými Bílými Tygry posunula Orly na třetí příčku tabulky a jen již jediný body ztrácejí na druhý Zlín. Vítezství se v městě pod Ještědem nerodilo lehce, na rozdíl od předcházejícího utkání se Vsetínem se ale Orli dokázali vymanit z diktátu hry soupeře a svojí chutí hrát hokej postupně led Libereckých ovládli.
První třetina byla ve znamení domácích borců i díky výhodě čtyř přesilových her, které jim nabídli často faulující hosté ze Znojma. Svoji převahu z prvních minut utkání potvrdili domácí v 8. min. nechytatelnou bombou Jiruše od modré čáry, která mířila do levého horního rohu branky stráženou Tomášem Dubou. Ten jen vztekle šáhl holí po puku třepotájícím se v jeho síti, neboť střelu, přes hradbu těl před jeho brankou, opravdu vidět nemohl.

Hosté se i přes časté vylučování nikterak nestáhli do svého obranného pásma, právě naopak, aktivním presinkem napadali domácí hráče, kteří tak neměli dostatečný klid k rozehrávce. Do konce třetiny už diváci nic zajímavého neshlédli, a tak se do šaten odcházelo za stavu 1:0 pro Tygry.

Druhá třetina začala velice aktivní a rychlou hrou znojemských borců, kteří přehrávali Tygry především svou rychlostí, a když k tomu přidala trojice Uram, Pucher, Pardavý, i pár technických kousků, měli domácí co dělat, aby ubránili nulu na kontě Oldřicha Svobody, který svůj tým podpořil několika výbornými zákroky. Nápor hostů vyvrcholil v 28. min., kdy se v přesilové hře prosadil Snopek, který dorážel po střele Hanzlíka do odkryté branky brankáře Svobody, 1:1.

Orli byli v této fázi jasně lepším týmem a hrozili téměř z každého protiútoku. Domácí probudila až přesilová hra ze 30. min., která dala Tygrům ipmulz k dalšímu boji. Tygři však často naráželi na dobře chytajícího Dubu, který byl všude tam, kde bylo třebaStav, který svítil na světelné tabuli po druhé třetině, tak dával tušit, že o vítězi rozhodne poslední dějství.

Do třetí třetiny se domácí vrhli s velkou chutí urvat vítězství na svou stranu a uvítací střely Čakajíka a Nováka ve 40. min. toho byly důkazem. Ani hosté si však nechtěli odvézt z Liberece pouhý remízový bodík, a proto třetí třetina byla hrána v nevídaném tempu na obou stranách. Šťastnější však byli Znojemští, kteří ve 48. min. gólem Urama převážili vítězství na svou stranu, 1:2. V 59. min. už jen Haman pečetil vítezství znojemských borců na konečných 1:3.

Série Znojma tak již trvá úctyhodných osm zápasů.

Josef Paleček (Liberec): Zhruba do 15. minuty jsme hráli tak, jak jsme chtěli. Naše následné nevyužité přesilovky nás ale dostaly do útlumu a ten se nás držel celý zápas. V pohybu a napadání jsme za Znojmem zaostávali, hosté se dostávali lehce přes střední pásmo a tím získávali převahu. Nechtěli jsme si to připustit, ale těžká série zápasů v cyklu sobota - neděle - úterý se asi projevila. Proto následující mini pauzu vítáme.

Pavel Pazourek (Znojmo): Bylo to bojovné utkání, v němž byli domácí lepší v první třetině. My jsme potom zlepšili pohyb a důraz a dotáhli jsme zápas do vítězného konce. Chválím mužstvo za kvalitní bojovný výkon, podržel nás také brankář.