Orli Znojmo Orli Znojmo
42. kolo
Tipsport Extraliga - út 20. 1. 2004 - Tipsport Aréna
Liberec
1:3
1:0, 0:1, 0:2
Znojmo

Orli zabojovali a vzali Tygrům všechny body

L i b e r e c - Znojmo přijelo do Liberce s cílem napravit domácí ne příliš vydařené utkání se Vsetínem. To se nakonec podařilo, přestože mu to Bílí Tygři vůbec neusnadňovali. Patřila jim téměř celá první třetina, ve které také dokázali vstřelit úvodní branku. Po pauze Orli zlepšili svůj herní projev a v přesilovce vyrovnával Snopek. Brankáři O. Svoboda s Dubou své týmy drželi nad vodou, a tak rozuzlení přišlo až v poslední části. Nejprve se liberecká obrana otevřela Uramovi, o definitivní tečku se z brejku postaral Haman.
První třetina byla ve znamení domácích borců i díky výhodě čtyř přesilových her, které jim nabídli často faulující hosté ze Znojma. Svoji převahu z prvních minut utkání potvrdili domácí v 8. min. nechytatelnou bombou Jiruše od modré čáry, která mířila do levého horního rohu branky stráženou Tomášem Dubou. Ten jen vztekle šáhl holí po puku třepotájícím se v jeho síti, neboť střelu, přes hradbu těl před jeho brankou, opravdu vidět nemohl.

Hosté se i přes časté vylučování nikterak nestáhli do svého obranného pásma, právě naopak, aktivním presinkem napadali domácí hráče, kteří tak neměli dostatečný klid k rozehrávce. Do konce třetiny už diváci nic zajímavého neshlédli, a tak se do šaten odcházelo za stavu 1:0 pro Tygry.

Druhá třetina začala velice aktivní a rychlou hrou znojemských borců, kteří přehrávali Tygry především svou rychlostí, a když k tomu přidala trojice Uram, Pucher, Pardavý, i pár technických kousků, měli domácí co dělat, aby ubránili nulu na kontě Oldřicha Svobody, který svůj tým podpořil několika výbornými zákroky. Nápor hostů vyvrcholil v 28. min., kdy se v přesilové hře prosadil Snopek, který dorážel po střele Hanzlíka do odkryté branky brankáře Svobody, 1:1.

Orli byli v této fázi jasně lepším týmem a hrozili téměř z každého protiútoku. Domácí probudila až přesilová hra ze 30. min., která dala Tygrům ipmulz k dalšímu boji. Tygři však často naráželi na dobře chytajícího Dubu, který byl všude tam, kde bylo třebaStav, který svítil na světelné tabuli po druhé třetině, tak dával tušit, že o vítězi rozhodne poslední dějství.

Do třetí třetiny se domácí vrhli s velkou chutí urvat vítězství na svou stranu a uvítací střely Čakajíka a Nováka ve 40. min. toho byly důkazem. Ani hosté si však nechtěli odvézt z Liberece pouhý remízový bodík, a proto třetí třetina byla hrána v nevídaném tempu na obou stranách. Šťastnější však byli Znojemští, kteří ve 48. min. gólem Urama převážili vítězství na svou stranu, 1:2. V 59. min. už jen Haman pečetil vítezství znojemských borců na konečných 1:3.

Série Znojma tak již trvá úctyhodných osm zápasů.


Autor: BaM, Matěj Bléry

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Miroslav Barus 0 1 1 0 0
Václav Benák 0 0 0 0 2
Roman Erat 0 0 0 0 0
Radek Haman 1 0 1 0 0
David Havíř 0 0 0 2 4
Aleš Křetínský 0 1 1 0 0
David Ludvík 0 0 0 -1 0
Pavel Mojžíš 0 0 0 -1 2
Ján Pardavý 0 0 0 0 0
Karel Plášek 0 1 1 1 0
Peter Pucher 0 1 1 1 2
Igor Rataj 0 0 0 0 0
Jan Snopek 1 0 1 0 2
Karel Soudek 0 0 0 1 2
Marek Uram 1 0 1 2 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Tomáš Duba 60 0 1 34 97,14 0 0

Ohlasy k utkání

Josef Paleček (Liberec): Zhruba do 15. minuty jsme hráli tak, jak jsme chtěli. Naše následné nevyužité přesilovky nás ale dostaly do útlumu a ten se nás držel celý zápas. V pohybu a napadání jsme za Znojmem zaostávali, hosté se dostávali lehce přes střední pásmo a tím získávali převahu. Nechtěli jsme si to připustit, ale těžká série zápasů v cyklu sobota - neděle - úterý se asi projevila. Proto následující mini pauzu vítáme.

Pavel Pazourek (Znojmo): Bylo to bojovné utkání, v němž byli domácí lepší v první třetině. My jsme potom zlepšili pohyb a důraz a dotáhli jsme zápas do vítězného konce. Chválím mužstvo za kvalitní bojovný výkon, podržel nás také brankář.

Související články