Orli Znojmo Orli Znojmo
10. kolo
EBEL - ne 9. 10. 2011
Znojmo
3:1
2:0, 0:1, 1:0
Salzburg

Orli vzali Red Bullu křídla

Znojmo - Znojmu se podařilo zvítězit po druhé v řadě, a to hned nad jedním z historicky nejsilnějších celků rakouské ligy. Už v úvodní třetině si Orli zajistili dvoubrankové vedení po gólech Jana Platila a Jana Šedy. Hostujícímu Salzburku se podařilo v celém duelu prosadit pouze jedenkrát a to v polovině zápasu. Naopak ve dvaapadesáté minutě znovu inkasoval, tentokrát se trefil Peter Pucher. Přestože to hosté ještě zkoušeli i bez gólmana, Jihomoravané se ubránili a připsali si do tabulky zasloužené dva body.

První dvacetiminutovka přinesla poměrně rychlý a bojovný hokej. Znojmo za úřadujícím mistrem vůbec v ničem nezaostávalo a bylo mu rovnocenným soupeřem. Pět minut od úvodního buly si zahráli hosté svoji první přesilovku, ovšem příliš střel na Landsmana nevyslali. Orli se čím dál více tlačili do útoku. V osmé minutě obdržel kotouč do jízdy Jan Platil, který z nulového úhlu vystřelil na Tordjmana. Kotouč se ke smůle gólmana odrazil od brusle a poprvé rozsvítil červené světlo za brankou.

Salzburg byl patrně rychlým gólem domácích zaskočen a stáhl se více do obrany. Ani to však nezafungovalo a Tordjman kapituloval v osmnácté minutě podruhé. Do samostatného úniku se dostal Lattner, kterého hostující gólman ještě vychytal, avšak na dorážku Jana Šedy byl již krátký.

Ve druhé třetině se rakouský celek zvedl a před Landsmanem se objevoval častěji. Na druhé straně měl velkou šanci ke skórování ve čtyřiadvacáté minutě Podešva, ovšem střelou z kruhu trefil jen brankovou konstrukci.

V osmadvacáté minutě hrál početní výhodu Red Bull. Matthias Trattnig vystřelil od modré a kotouč si udělal cestu až za nic nevidícího znojemského gólmana, který inkasoval po dlouhých osmdesáti sedmi minutách! Orli mohli znovu odskočit o dva góly, ale Beroun trefil při samostatném úniku jen horní tyčku.

Na začátku třetí periody si zahrál český tým krátkou přesilovku pět na tři. Hostující obrana však byla pozorná a znojemským střelcům skórovat nedovolila. Ani Salzburgu se během početních výhod nedařilo. Ve dvaapadesáté minutě vystřelil na Tordjmana Havlík, kotouč se odrazil, našel jej Peter Pucher a tým v černých dresech šel znovu do dvoubrankového vedení.

Minutu a půl před koncem odvolal Red Bull gólmana, ovšem nedařilo se mu přejít přes střední pásmo a dostat soupeře pod tlak. Dva cenné body si tak to tabulky připisují Orli.


Autor: Marcela Procházková, Lukáš Caha

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 0 0 0 1 0
Jiří Beroun 0 0 0 0 0
Antonín Bořuta 0 0 0 1 0
David Hájek 0 0 0 0 2
Radek Haman 0 0 0 0 0
Adam Havlík 0 1 1 1 0
Richard Jarůšek 0 0 0 1 0
Petr Kanko 0 0 0 1 0
Tomáš Komínek 0 1 1 1 0
Jan Lattner 0 1 1 1 0
Martin Pláněk 0 0 0 1 0
Jan Platil 1 1 2 2 4
Martin Podešva 0 0 0 0 0
Peter Pucher 1 0 1 1 0
Vladimír Říha 0 0 0 1 0
Jakub Stehlík 0 0 0 0 0
Jan Šeda 1 0 1 1 6
Lubomír Štach 0 0 0 0 0
Jan Trojan 0 0 0 0 0
Lubomír Vosátko 0 0 0 2 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Filip Landsman 60 21 1 0 0,00 0 0

Ohlasy k utkání

Martin Stloukal (Znojmo): Změnili jsme systém a tím pádem se samozřejmě změnil i přístup hráčů. S dnešním zápasem jsem spokojený. Přešli jsme k systému, který jsem praktikoval loni u juniorů. Jsem přesvědčený, že tím, jak tvrdě jsme pracovali v létě na kondici, je tento systém ten nejlepší. Konkrétněji o něm ale nechci mluvit.

Fotogalerie

Související články