1:2, 1:1, 0:1
1/3
2/3

Znojmo se Libercem nenechalo zaskočit

L i b e r e c - První minuty utkání patřily hráčům z města pod Ještědem, ale aktivnějším týmem se postupně stávalo Znojmo. Dvěma brankami se prosadil <b>Pardavý</b>, po jednom gólu přidali <b>Erat</b> a <b>Barus</b>. Výhrou si Orli napravili reputaci ze zápasů venku, když v pěti předchozích utkáních na cizích stadionech ani jednou nezvítězili.
Utkání bylo vyrovnané, opticky měli převahu domácí, ale gólové situace řešili lépe hosté. Ty také podržel velmi dobrým výkonem brankář Duba. Do utkání vstoupili lépe domácí, hned ve třetí minutě se prosadil mladý útok, šťastným střelcem byl Jech. Liberečtí měli i nadále převahu, ale Duba se rozchytal k velmi dobrému výkonu. Šance se střídaly na obou stranách, ke konci třetiny se ale ukázali hosté. Nejprve v 17. minutě vyrovnal Pardavý a na začátku dvacáté minuty, kdy už se oba týmy možná viděly v šatnách, dostal Orly do vedení Procházka.

Bílí Tygři vstoupili do druhé třetiny opět aktivněji. Ve 24. minutě poprvé a naposledy v zápase zaváhal Duba a Korhoň protrhl svoji střeleckou smůlu a vyrovnal na 2:2. Vyrovnání přineslo nový impuls do liberecké hry, ale pak přišel zlomový moment utkání. Byl vyloučen Straka a Znojmo sehrálo přesilovku excelentně. Puk dostal na modré čáře Benák a jeho polostřelu, polopřihrávku usměrnil do sítě za Faltova záda Pardavý. Pak se hrálo velmi dlouho bez branek. Do konce druhé třetiny nevyužili domácí další šance, hosté velmi pozorně bránili. S tím, co prošlo až na branku, si poradil s jistotou Duba.

Ve třetí třetině se začala na liberecké hokejky vkrádat nervozita a křeč. Snaha o vyrovnání narážela na dobrou obranu. Střelu Jiruše z dobré vzdálenosti zblokovali obránci, když už se Čermák prosadil až před branku, neměl dostatek času na střelu a bekhendem Dubu moc nevystrašil. Naopak znovu udeřili hosté. Nejprve Uram taktickou střelou zpoza modré a následným dotíráním získal útočné pásmo a po vhazování a závaru před brankou se bekhendem prosadil Barus a zvýšil na 4:2 pro Orly. Tato branka definitivně zlomila naděje Libereckých na nějaký zvrat. Do konce utkání už mnoho nepředvedli, naopak hosté v pohodě kontrolovali hru a několikrát nebezpečně zaútočili. Bylo ale na nich vidět, že už jsou spokojeni se stavem zápasu, a tak se dohrálo v poklidu a Znojmo si na jih Moravy odváží plný bodový zisk.

Josef Jandač (Liberec): Nástup do utkání jsme měli dobrý, a kdyby za stavu 1:0 Korhoň proměnil dobrou šanci, mohlo se vše vyvíjet jinak. V závěru první třetiny jsme po dvou hrubých chybách dvakrát inkasovali. Výsledek 2:4 nás dostává do velmi svízelné situace. Musíme přijít s nějakými impulzy, určité kroky jsou možné. Myslím tím, jak případné hráčské výměny, tak případné mé odstoupení.

Milan Kastner (Znojmo): Kromě začátků třetin jsme předvedli velice kvalitní výkon. Vytvořili jsme si spoustu šancí a vítězství považuji za zasloužené. Konečně jsme venku dokázali dát dost gólů, aby to stačilo k výhře. Teď to musíme potvrdit i doma.