Orli Znojmo Orli Znojmo
41. kolo
Tipsport Extraliga - ne 18. 1. 2004 - Hostan Aréna Znojmo
Znojmo
2:3p
1:1, 1:1, 0:0, 0:1
Vsetín

Vsetín přerušil znojemskou vítěznou sérii

Z n o j m o - Houževnatému a tvrdě hrajícímu Vsetínu se podařilo utnout vítěznou šňůru orlího týmu. Až prodloužení rozhodlo o vítězi tohoto klání. Hokej byl kouskován častými vyloučeními a hra se odehrávala především u mantinelů. Do brány skóroval jako první hostující tým Valachů, ale Orli se brankami Baruse a Havíře dostali do těsného vedení, ktëré však při dvojnásobném oslabení nedokázali uhlídat. Vsetínští tak srovnali stav zápasu. Štastná dorážka Razingara v prodloužení přiřknula bod navíc Vsetínu.
Zápas začal rozkouskovanou hrou s nenápadnými šancemi na obou stranách. První větší šanci Orlů měl Pardavý, když dorážel puk po střele Havíře, avšak pouze do Biegla. Hosté postupně zlepšovali svůj projev, Pavliš s Dubcem ohrozili brankáře Dubu. Vzápětí Plášek rozehrával a na modré čáře ztratil puk. Ten převzal vsetínský Hudec, najel si až před Dubu, kterého si položil a skóroval do otevřené klece. O chvíli později byl vyloučen Pardavý na dvě plus deset minut za vražení zezadu. Během přesilové hry napálil Němec břevno znojemské svatyně. Znojmo zlepšilo hru a mělo několik šancí. Jednu z nich využil ve 13. minutě Barus, který skóroval odraženým pukem. Do konce třetiny se stav neměnil, přestože nejprve dvě šance promarnil Razingar, na straně Orlů pak Hradecký, Pardavý a Uram.

V čase 20:00 dostal desetiminutový osobní trest vsetínský Vak a tím sudí Rejthar zahájil svou sérii vyloučení na obou stranách, čímž narušil průběh druhé třetiny. Duba vychytal samostatný únik Dubce a posléze Demelovu střelu, Biegl zlikvidoval Pláškovu bombu z mezikruží. Další větší osobní trest obdržel Haman, po chvíli se hrálo ve čtyřech a nakonec měli Orli téměř minutovou výhodu pěti proti třem. Tu ve 32. minutě využil Havíř dělovkou od modré. Domácí zvýšili tlak a vytvářeli si příležitosti. Nečistá hra, především u mantinelu, se projevila na zaplněných trestných lavicích a minutu a 23 vteřin dlouhá přesilová hra pěti proti třem přinesla hostům ve 38. minutě vyrovnání z hole Selingera.

Vyhecovaný zápas pokračoval i v poslední části. Pucher hned v první velké šanci jen prověřil Bieglovu lapačku, po jeho další střele dorážel pouze do tyčky Beroun. Hra byla často přerušována, na Orlech byla znát únava a tvrdá hra Vsetína přispěla k tomu, že se divákům hokej příliš nelíbil. Rozhodčí navíc ponechával většinu nebezpečných zákroků bez povšimnutí. Znojmo mělo několik šancí, ale všechny likvidoval skvělý Biegl. Na druhé se straně se Duba ocitl pod palbou střel a při jedné z nich měl štěstí, když mu odskočil puk a vypadla hůl z ruky. Pavliš se dostal ke kotouči, ale zcela odkrytou klec přestřelil. Rozhodnout ve prospěch domácích mohl Toman, který číhal u levé tyče Bieglovy branky a minul Eratovu přihrávku.

Utkání dospělo do prodloužení, ve kterém byl Vsetín aktivnější. Nejprve po chybě Soudka pálil Polák, o chvíli později vypadl Dubovi po střele puk a před dotírajícím Dubcem ho zalehl Haman. Vakova střela šla ještě nad, ovšem 63. minutě rozhodl Razingar, který nejprve nastřelil tyčku, jeho dorážka však byla úspěšná.


Autor: BaM, HoR

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Miroslav Barus 1 0 1 1 2
Jiří Beroun 0 0 0 0 0
Roman Erat 0 1 1 1 2
Radek Haman 0 0 0 0 12
David Havíř 1 0 1 -1 2
Tomáš Hradecký 0 0 0 -1 0
Aleš Křetínský 0 0 0 -1 0
Milan Mikulík 0 1 1 1 0
Pavel Mojžíš 0 0 0 -1 0
Ján Pardavý 0 1 1 0 12
Karel Plášek 0 0 0 -1 0
Peter Pucher 0 0 0 -2 0
Igor Rataj 0 0 0 0 12
Jan Snopek 0 0 0 0 0
Karel Soudek 0 1 1 0 0
Milan Toman 0 0 0 1 2
Marek Uram 0 0 0 -1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Tomáš Duba 63 0 3 33 91,67 0 0

Ohlasy k utkání

Milan Kastner (Znojmo): Nehráli jsme dobře, neprosadili jsme se proti velmi dobré obraně Vsetína, který velmi dobře bruslil po celém hřišti. Na nás padla trochu únava, celou úspěšnou sérii jsme odehráli pouze s třemi útoky. V dnešním zápase nás rozhodila častá vyloučení a hlavně tři desetiminutové tresty.

Jan Neliba (Vsetín): Věděli jsme, že hrajeme proti týmu, který hraje v pohodě a je týmem posledního období. Taktika byla nehrát vyloženě pasivně, protože jsme věděli, že Znojmo je v útoku velice silné. Jsem rád, že jsme získali velice důležité dva body.

Související články

Aktuální zprávy
ne 18. 1. 2004

Nedokázali jsme se vyrovnat se vsetínskou hrou

Fotoreportáž
ne 18. 1. 2004

Utkání proti Vsetínu ve fotografiích