2:0, 2:0, 5:3
1/3
2/3

Report ze zápasu OLO vs. ZNO (9:3)

Na úvodní trefu zápas se nečekalo dlouho, již ve čtvrté minutě ujel po pravé straně Roman Rác, který své zakončení nasměroval přesně mezi Kuchařovy betony.

Hanákům poté byly nabídnuty k využití tři přesilové hry, ale až v té poslední se Kohouti dokázali prosadit. Po skvělé kombinaci, kterou domácí vyšachovali znojemskou obranu, doklepával kotouč do branky Dominik Novotný.

Hosté měli v prvních dvou dějstvích málo šancí, a když už se k nějaké dostali, tak v ní většinou sami selhali. Znojemská přečíslení dvou proti jedinému olomouckému bekovi často končila neschopností Orlů přihrát si.

Zato Mora ve druhé části pokračovala v proměňování svých příležitostí. V polovině duelu sice Hanáci dotlačili do hostující klece jen znojemského beka Lišku, těsně v závěru ale už opět navyšovali své vedení.

Haas s Romanem Rácem ukázali znojemským hokejistům, jak se má proměňovat přečíslení dvou proti jednomu. Haas na sebe navázal obránce i gólmana, poté adresoval skvělou přihrávku svému kolegovi z útoku, který zametl puk do prázdné branky. O minutu později Roman Rác zkompletoval svůj hattrick, když zamířil do černého po další hezké domácí souhře.

Znojmo se probudilo až v poslední třetině. Na jejím začátku vykřesal jiskřičku naděje pro své mužstvo Aleš Pelikán, který prostřelil Lukáše z levého kruhu. Po něm mohl stejný hráč snížit jen na rozdíl dvou gólů, ale z nařízeného trestného střílení domácího brankáře nepřekonal.

Šanci ke skórování tak v dalším přečíslení dostali Olomoučtí, kteří ji i bez problémů využili. Machala namazal Janu Miczekovi, který přidal pátou trefu Mory. Hosté zareagovali gólem o minutu později, za Lukášova záda dostal puk Marek Špaček.

Hanáci ale čtyřmi dalšími brankami nepřipustili žádnou komplikaci, postupně se prosadili Oldřich Heža, Marek Sedlář, Jan Miczek a Jiří Hes. Osmnáct vteřin před koncem korigovali Znojemští trefou Jakuba Ziky na konečných 9:3 pro Olomouc.

Kamil Přecechtěl (HC Olomouc): Pro nás to bylo důležité utkání za prvé z toho důvodu, že Znojmo je poslední, a že je tedy nutné s tímto soupeřem bodovat. Za druhé pak proto, že po utkání v Brně, kde jsme jednoznačně vedli, ale nakonec prohráli, bylo potřeba si zase trochu zvednout sebevědomí, dostat se tak zpátky na výherní vlnu. To se nám nakonec i díky prvním dvaceti minutám, ve kterých odvedli hráči dobrý výkon, a i přes různé peripetie ve druhé třetině, podařilo.

Milan Kastner (Orli Znojmo): Udělali jsme hodně chyb, a proto jsme inkasovali tolik gólů. Máme hráče, kteří nestačí tempu soupeře. To je jednoznačné. K tomu už ani není moc co dodat, nemůžeme prostě za třetinu dostat pět branek. Myslím si, že Olomouc nemá zase tak kvalitní mužstvo, abychom od ní dostali devět gólů. Ve druhé třetině jsme dlouho drželi stav 0:2 a měli jsme šance. Neproměnili jsme je a tam se zápas zlomil.