Vsetín
1/3
2/3

Návrat Urama přinesl šťastnou výhru

Z n o j m o - Do sestavy Znojma se po zranění vrátil ostrostřelec <b>Uram</b>, který vstřelil vítěznou branku utkání. Nejprve se hned v úvodu první třetiny prosadil <b>Erat</b> a Uram pak poslal Valachům gól do šatny, ze kterého se nemohli dlouho vzpamatovat. Oba týmy si vytvářely dostatek šancí, ale gólmani se překonávali. Jediný úspěch hostí se dostavil až v samém závěru při jejich hře bez brankáře, kdy se trefil Luža.

Znojmo vstřelilo branku hned z první velké šance, když ve 3. minutě po krásném pasu Ludvíka zpoza branky prostřelil Biegla Erat. Oba týmy potom víceméně bránili modrou čáru, ovšem více práce měl vsetínský brankář. Při přesilové hře Orlů ve 13. minutě si poradil se dvěma pokusy Baruse. Hosté potom ve druhé části třetiny zahrozili Selingrem, Hudcem a Vakem. V 17. minutě se nechal Vampola vyloučit na čtyři minuty za faul na Hamana a domácí toho dokázali využít, když Uram o minutu později překonal Biegla z levé strany bekhendem.

Na začátku druhé části si obě mužstva vypracovala po jedné šanci, hra se pak odehrávala hlavně ve středním pásmu. Vsetín přitvrdil a začal se dostávat do příležitostí. Ani Znojemští však nezaháleli a zejména první pětka před Bieglem zatápěla. Ten pak ve 36. minutě pak vyrazil i tvrdou střelu Procházky, o chvíli později měl Duba zakrytý výhled při projektilu Luži, střela však branku minula. Konec druhé třetiny změnu skóre nepřinesl, pouze se dohrávalo ve čtyřech na obou stranách.

V úvodu posledního dějství nepřekonal Ambruz nadvakrát Dubu, na druhé straně se neprosadili Pardavý a Erat. Místo Rataje nastoupil na křídle Hamanovy formace Plášek a hned do ní vnesl oživení. Ve 45. minutě si Biegl počkal na typickou Uramovu střelu od pravé tyčky. Hosté se dostali pod tlak, zvláště když znenadání zahrozili Plášek s Pardavým. Znojmo evidentně bránilo výsledek a Vsetín se snažil vrátit do hry. Do větší šance se ale dostal akorát Ambruz, který trefil Dubu do masky. Závěr třetiny patřil Orlům, pak však přišla power play hostí, kdy nečekanou střelou od modré zaznamenal Luža jediný úspěch hostí. Vsetín si vzal oddechový čas a Biegla ponechal na střídačce. Na změnu výsledku už nebylo dost času.

Milan Skrbek (Znojmo): Vsetín je mužstvo, který hraje možná lépe venku než doma. Ale pravdou je, že jsem jim to dnes naší hrou ulehčili. Mysleli jsme dnes spíš na hru dopředu a ani jsme neměli puk v držení a hnali jsme se do útoku. Tím jsme také soupeři nabídli několik rychlých protiútoků a se štěstím jsme udrželi čisté konto. V poslední třetině jsme ubránili vítězství 2:1

Jiří Režnar (Vsetín): Doma jsme porazili Kladno a do Znojma jsme přijeli v takové malinké naději v dušičce, že bysme tady mohli udělat aspoň bodík. Utkání jsme si prohráli svojí nedisciplinovaností v první třetině, kdy jsme nabili soupeři tři přesilovky. Hned po první hrubce jsme dostali branku a v oslabení jsme dostali druhou. Hráli jsme s pěti juniory a ti starší chodili jak na oslabení, tak do přesilovek a byli brzo unaveni. Chybí nám taky hráči, kteří dokáží proměňovat šance.