Orli Znojmo Orli Znojmo
3. kolo
NOEN extraliga juniorů - čt 15. 9. 2011
Znojmo
1:6
1:2, 0:2, 0:2
Zlín

Juniorka nestačila na Zlín

Znojmo - Znojemští junioři ve svém třetím extraligovém zápase sezóny jasně nestačili na Zlín a podlehli mu o pět branek. O jediný přesný zásah Orlů, hrajících znovu v nepříliš početné sestavě, se po individuální akci zasloužil kapitán Jakub Zika. Zlín v každé třetině dvakrát skóroval, málo vídaných pět asistencí si připsal Tomáš Valenta.

Hosté ze Zlína vstoupili do zápasu nejlepším možným způsobem a už ve druhé minutě využili po střele Lubomíra Kovaříka přesně pod břevno první přesilovou hru v zápase. Znojmo se snažilo o odpověď, ale přesnější a lépe bruslící hosté zvýšili náskok ještě v úvodní desetiminutovce, poté co příklepem z mezikruží skóroval Kristian Kučera.

Znojemský kapitán Jakub Zika poté sice po individuální akci krásnou kličkou vykoupal zlínského brankáře a snížil na 1:2, obraz hry ale nadále vyzníval mnohem lépe pro zlínské hokejisty. Ti se před brankou dlouho nemohli prosadit, až v 29. minutě překonal Kuchaře v přesilovce střelou bez přípravy Pavel Sedláček. Mikulášek na jedné a Jurík na druhé straně pak zazdili vyložené šance, ještě před druhou sirénou ale branka padla. Tomáš Fořt se sám před Kuchařem nemýlil a zvýšil na 4:1.

Hned v úvodu třetí třetiny navíc zvýšil v další přesilovce dorážkou po odrazu puku od zadního mantinelu Lukáš Finsterle a o vítězi nebylo pochyb. Kosmetickou úpravu skóre pak ještě tři minuty před koncem obstaral přesnou dorážkou Milan Merta. Zápas se na zlínské straně velmi vydařil zejména Tomáši Valentovi, který si připsal asistence u všech pěti úvodních branek hostů.


Autor: LuP

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jan Hobza 0 0 0 0 0
Milan Kastner 0 0 0 -1 2
Patrik Kovář 0 0 0 -3 10
Vojtěch Kún 0 0 0 0 0
Filip Mikulášek 0 0 0 -1 0
František Nahodil 0 0 0 0 0
Lukáš Nováček 0 0 0 0 2
Patrik Novák 0 0 0 -1 0
Aleš Pelikán 0 0 0 0 0
Jan Podešva 0 0 0 -1 0
Marek Pražák 0 0 0 -1 4
Marek Špaček 0 0 0 0 0
Michal Telesz 0 0 0 0 0
Jiří Tichý 0 0 0 0 4
Jakub Zika 1 0 1 -2 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Michal Kuchař 60 0 6 20 76,92 0 0

Ohlasy k utkání

Milan Kastner: Byl to jednoznačný zápas. Zlín byl lepší, pohotovější, my jsme nestíhali a ještě navíc dělali zbytečné fauly. Jak se soupeř dostal na rozdíl dvou gólů, vytratil se i bojovný duch. Ve druhé třetině jsme si ještě vytvořili nějaké tutové šance, které by nás dostaly zpět do zápasu, ale zůstaly neproměněny a výsledek vypadá jednoznačně. I takové zápasy se hrají.

Máme problémy se sestavou, hráli jsme celý zápas na čtyři obránce, zatímco Zlín točil čtyři formace. Během zápasu nám ještě odešli tři hráči, takže to dnes bylo hrané na doraz. Řešíme i administrativní problém, někde se zatoulaly registračky dalších hráčů. Až tohle srovnáme, měla by se srovnat i sestava.