Orli Znojmo Orli Znojmo
14. kolo
Tipsport Extraliga - pá 17. 10. 2003 - Zimní stadion Ivana Hlinky
Litvínov
2:2
0:0, 1:1, 1:1 - 0:0
Znojmo

Barusova branka zařídila remízu

L i t v í n o v - Jako už tradičně skončil zápas žlutočenými Chemiky a červenobílými Orly prodloužením, ve kterém branka nepadla. Domácí dvakrát dostal do vedení Kubinčák, za Orly srovnávali Erat a Barus. V neděli doma Orli přivítají hokejisty Vsetína.
Znojemským Orlům se venku příliš nedaří. Náznak zlepšení prokázali v posledním zápase venku v holešovické T-Mobile Areně, ale tam to na body ještě nestačilo. V Litvínově podali Orli disciplinovaný výkon, od začátku hráli velmi koncentrovaně a bylo evidentní, že jim spíše než o dobrý hokej jde o dobrý výsledek. Do první větší příležitosti pustili Litvínovské až ve své početní nevýhodě v 15. minutě, ale brankář Robert Slávik, který odstal přednost před Dubou, všechny střely pochytal.

Do druhé třetiny poslali litvínovští trenéři Tomáše Martince, který nahradil ve druhém útoku Gombára a notně oživil hru. Sotva se utkání přehouplo do své druhé poloviny, otevřel skóre jeho spoluhráč z útoku Vojtěch Kubinčák. VHosté odpověděli zvýšenou snahou, ale z ojedinělé akce mohli udeřit domácí podruhé. Hüblem sklepnutý puk však Slávik skvěle chytil. necelé dvě minuty před druhou sirénou vyrovnal po přihrávce Snopka Roman Erat.

Třetí třetina nabídla zpočátku opět z obou stran spíše vyčkávací taktiku. Nový náboj mohl zápas dostat ve 49. minutě, kdy Slávik špatně odhadl směr Trávníčkovy střely, ale nakonec situaci zachránil. O minutu později však přesto dostal domácí svým druhým gólem v zápase do vedení Vojtěch Kubinčák. Hosré zmobilizovali síly a v 56. minutě našel mozek elitní formace Peter Pucher Miroslava Baruse, který si vynutil prodloužení. Jediná litvínovská šance ve zbytku utkání totiž sokončila na Slávikově tyči.

V nastavení mohl rozhodnout Peter Pucher, ale druhý bod na konto Orlů nepřidal. Slávik v prodloužení naopak musel likvidovat šanci Ivo Proroka.


Autor: Michal Berg, David Schlegel

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Miroslav Barus 1 0 1 1 0
Václav Benák 0 0 0 0 0
Roman Erat 1 0 1 -1 0
Radek Haman 0 0 0 0 0
David Havíř 0 0 0 0 0
Aleš Křetínský 0 0 0 0 4
David Ludvík 0 0 0 -2 0
Pavel Mojžíš 0 0 0 -1 0
Roman Němeček 0 0 0 0 6
Ján Pardavý 0 0 0 0 0
Karel Plášek 0 0 0 -1 0
Milan Procházka 0 0 0 -1 2
Peter Pucher 0 1 1 1 0
Igor Rataj 0 1 1 1 0
Jan Snopek 0 1 1 -1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Robert Slávik 65 0 2 30 93,75 0 0

Ohlasy k utkání

Milan Skrbek (asistent trenéra Znojma): Tři zápasy předtím jsme venku nebodovali, protože nám scházel větší důraz a bojovnost, takže jsme za dnešní výsledek a bod do tabulky rádi. Uram po nemoci nastoupí již tuto neděli.
Pavel Hynek (asistent trenéra Litvínova): První třetinu se hrál hodně opatrný hokej, potom zápas začal nabírat na tempu. Může nás mrzet, že i přes dvojí vedení jsme utkání nedotáhli do vítězného konce. To říkáme teď bezprostředně po zápase. Na druhou stranu soupeř se tady prezentoval aktivním hokejem, problémy nám dělal jeho pohyb a byl nebezpečný do protiútoků. Takže bod je myslím pro obě strany zasloužený.

Související články

Naši soupeři
čt 16. 10. 2003

Prolomí Znojmo prokletí litvínovského ledu?