Orli Znojmo Orli Znojmo
F3
Noen Extraliga juniorů - st 30. 3. 2011
Znojmo
7:2
3:0, 3:1, 1:1
Karlovy Vary

TITUL! Junioři českými mistry!

Znojmo - Fantazie! Znojemský hokej zapsal další zlatou kapitolu do své historie. Junioři Orlů v rozhodujícím finálovém zápase nedali Karlovým Varům nejmenší šanci a třemi góly už v první třetině naklonili pohárové misky vah na svoji stranu. Jasné vedení po celý zbytek duelu ještě navyšovali a mílovými kroky se blížili k závěrečnému hvizdu a mistrovským oslavám. Orli Znojmo jsou juniorským mistrem České republiky pro sezónu 2010/2011!

Třicátý březen přinesl poslední zápas juniorského finále. Téměř dvoutisícová návštěvnost sledovala v Hostan aréně cestu svého týmu k vítězství.

Začátek utkání se vůbec nepodobal včerejší opatrné první třetině. Oba týmy vlétly do duelu nabuzení, s touhou získat titul. Více práce měl nejdříve Kacetl, který již v první minutě musel několikrát vytáhnout dobrý zákrok proti karlovarským střelám. Svoji šanci měli i domácí, Jarůšek ale z otočky netrefil bránu a s úspěchem se nesetkala ani střela Podešvy. Následně do samostatného úniku ujížděl Komínek, kotouč se mu ovšem nepodařilo usměrnit.

Na první branku utkání diváci dlouho nečekali. Gól padl už v 7. minutě po vynikající souhře tria Bartoš – Stehlík – Komínek. S Bartošovým pokusem si hostující gólman ještě poradil, na dorážku Tomáše Komínka byl však krátký, 1:0. Druhá trefa na sebe nenechala dlouho čekat, do dvou minut se puk opět třepal v Habalově síti po individuální akci Tomáše Rachůnka, 2:0.

I hosté ale začali vystrkovat růžky. Před znojemskou jedničkou však nebyl nikdo, kdo by puk dopravil za čáru. A už tu byla opět krásná souhra Pláňka, Rachůnka a Latnera, kteří si přenechali kotouč, jenž následně Martin Pláněk poslal do sítě, 3:0.

Varům ke gólu nepomohly ani střely Klímy a Rohana. Naopak další větší šanci měl na druhé straně Bartoš, Habal stál tentokrát na správném místě. Za Kacetlovými zády neskončila ani Schusserova rána přes obránce. Pokusy Západočechů končily pouze na chráničích bránících hráčů.

Za nelichotivého stavu naskakovali hráči v zelených dresech do druhého dějství. Hned na jeho úvodu měli šanci náskok domácích barev snížit, avšak při hře v početní výhodě se téměř nedostali do útočného pásma. Naopak díky mezírkám vznikajícím v karlovarské obraně se Orli dostávali do úniků čím dál častěji. Neprosadil se Jarůšek ani Komínek.

Soupeř si tedy znovu musel pomoci nedovoleným zákrokem a Znojmo trestalo. Čtvrtý gól svého týmu přidal David Videlka, 4:0. Příznivci Západočechů se mohli z prvního finálového gólu v Hostan aréně radovat až ve 27. minutě, kdy Adam Schusser dorážkou překonal gólmana a využil tak početní výhody pět na tři, 4:1.

„Bůra“ v síti hostujícího týmu zařídil Jan Podešva, který tvrdou ránou od modré prostřelil Habala. Po následné menší pěstní výměně za Kacetlovou klecí se Vary na chvíli usadily v útočné třetině a byla z toho nebezpečná střela Rohana.

Předchozí vstřelená branka svěřence trenéra Mlejnka povzbudila, ale na konci každé střely stál jen vynikající Kacetl. Zato Orli dali svému soupeři opět lekci z efektivity. Prudká střela z mezikruží Adama Havlíka skončila za Habalovými zády, 6:1. Posledním zajímavým momentem před hvizdem sirény se stala pouze pěstní bitka mezi Winklerem a Piskořem.

Do poslední dvacetiminutovky se Vary postavily v kleci s Endalem. Nový muž mezi brankovou konstrukcí dlouho úspěšně odolával znojemskému náporu. Nepokořila ho Bartošova střela ani následná Jarůškova dorážka.

Kacetl znovu kapituloval až v 50. minutě, kdy z hranice kruhu úspěšně vystřelil Martin Rohan, jenž opět využil převahu jednoho muže v hřišti, 6:2. Poté měli hráči z lázeňského města dvakrát za sebou početní výhodu, několik sekund dokonce pět na tři, ale marně ostřelovali Kacetlovu svatyni. I v dnešním utkání bylo k vidění trestné střílení, tentokrát ovšem neproměněné a na straně západočeského soupeře. Karlovarský kapitán na jedničku v domácí bráně nevyzrál. Gól znovu padl z hole muže v bíločerném dresu. Ránu Jarůška doklepl do klece Jakub Šaur, 7:2.

Junioři gólovou smrští i tentokrát vymazali Karlovy Vary z povrchu hokejové mapy a zaslouženě slaví titul.


Autor: Lukáš Peroutka, Jana Šremrová

Taková chvíle může být jen jednou za život, užíval si zisk titulu kapitán Trojan

Znojmo - MISTŘI! Slovo, které zní a ještě dlouho bude znít městem Znojmem. Když trenér Stloukal mluvil před sezónou o nejvyšších cílech se znojemskou juniorkou, mnohým cukaly koutky na tváři. Hráči s Orlem na prsou to však dokázali a ve středu večer rozstříleli svého soupeře z Karlových Varů 7:2. Hráči nevydrželi postávat na střídačce až do závěrečné sirény a na led naskákali už pár sekund před koncem zápasu. „Oslavy budou dlouhé. Taková chvíle nepřichází každou sezónu,“ řekl ihned po zdvihnutí poháru nad hlavu kapitán mistrů Jan Trojan.

Jak jsi viděl zápas, který vás dovedl k titulu, ze svého pohledu?
Dneska jsme hráli výborně. Soupeře jsme skoro k ničemu nepustili. Nastříleli jsme branky, takže jsme mohli být klidní. Přestali jsme hrát až ke konci. Polevili jsme, ale soupeř naštěstí nezabral a my jsme vedení udrželi.

Padlo nezvykle moc branek na finálovou sérii. Čím si to vysvětluješ?
To nevím. My se snažíme hrát útočný hokej. Navíc tady ve Znojmě nás podpořili vynikající fanoušci a hnali nás dopředu. I díky tomu nám to napadalo do branky.

foto
Kapitán Jan Trojan s pohárem pro mistry ČR

Dneska přišlo hodně diváků. Jak se vám hrálo pod takovou kulisou?
Je výborné, že nás přišli podpořit. Moc si toho ceníme a děkujeme jim za podporu, kterou nám vytvářeli celý rok.

Jak se hrálo kapitánovi s mistry?
Bylo to fantastické. Měli jsme silnou partu kluků a podařilo se nám to dotáhnout tam, kam jsme chtěli, tedy až k titulu.

Kdyby vám někdo před sezónou řekl, že vyhrajete titul, věřili byste tomu?
Snažili jsme se tomu věřit od začátku sezóny a nakonec to přišlo. Dokázali jsme to!

Jak budou probíhat oslavy?
Oslavy budou určitě dlouhé. Začínáme hned teď po zápase a do kdy se protáhnou, to nikdo z nás netuší. Chceme si to užít. Taková chvíle nepřichází každou sezónu. Může to být jen jednou za život.

Bude asi těžké takový úspěch za rok obhájit.
Kluci určitě budou chtít uspět, ale já už musím věkově do mužů. Budu hráčům ale držet palce, aby to dokázali.


Autor: Lukáš Caha

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 0 1 1 1 0
Adam Havlík 1 0 1 3 4
Richard Jarůšek 0 1 1 1 0
Tomáš Komínek 1 1 2 1 0
Lukáš Kovalský 0 0 0 0 0
Vojtěch Kún 0 0 0 0 0
Tomáš Latner 0 0 0 3 0
Patrik Novák 0 0 0 0 2
Daniel Opalek 0 0 0 0 0
Dominik Piskoř 0 1 1 0 25
Martin Pláněk 1 1 2 3 4
Jan Podešva 1 0 1 3 0
František Pospíšil 0 0 0 1 2
Tomáš Rachůnek 1 2 3 3 0
Jakub Stehlík 0 1 1 1 4
Jakub Šaur 1 1 2 0 0
Jiří Tichý 0 0 0 0 0
Jan Trojan 0 0 0 0 0
David Videlka 1 0 1 0 2
Jakub Zika 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Ondřej Kacetl 60 0 2 29 93,55 0 2

Ohlasy k utkání

Martin Stloukal (Znojmo): Bylo to náročné. Cítím obrovskou úlevu. To je asi jediný pocit, který v této chvíli mám. Ani mě tolik nepřekvapilo, že v sérii padlo tolik branek. Karlovy Vary známe, takže víme o jejich výborné obraně. Našli jsme na ni recept a napadaly nám tam góly.

Karel Mlejnek (Karlovy Vary): Do utkání jsme vstoupili dobře. V úvodu se nám v brankovišti povalovaly dva až tři kotouče, ale nebyli jsme důrazní. Hráče jsme před zápasem upozorňovali, že kdo vstřelí doma první branku, tak většinou vyhraje. Měli jsme možnost to zvrátit, ale bohužel se nám to nepovedlo a ještě v první třetině jsme dostali tři branky. To rozhodlo.

Fotogalerie

Související články

Aktuální zprávy
čt 31. 3. 2011

Střelec Tomáš Komínek: Titul jsme si zasloužili!