Orli Znojmo Orli Znojmo
12. kolo
Tipsport Extraliga - ne 12. 10. 2003 - Hostan Aréna Znojmo
Znojmo
5:2
1:0, 4:2, 0:0
Třinec

Vítězství Orlů se zrodilo ve druhé třetině

Z n o j m o - Do brány se proti sobě postavili bývalí náhradní gólmani Sparty – Duba a Schwarz, který byl však na poslední třetinu střídán Podolkou. Třinec s uzdraveným Králem neměl takovou vůli po vítězství jako Znojmo, které i přes drobné zaváhání ve druhé třetině dokázalo hosty přetlačit. O dvě branky se postaral Rataj, další přidali Procházka, Barus a Snopek.

Režii zpočátku laxní hry obou týmů po chvíli převzali Znojemští orli, kteří snadno pronikali třineckou obranou a ohrožovali Schwarzovu branku. Ten si poradil se střeleckými pokusy obránců Snopka a Soudka. Otáčet se musel i při náporu čtvrté znojemské lajny, na Procházkovu prudkou dělovku ze 12. minuty už však nestačil. Orli ožili a snažili se o navýšení skóre, po vyloučení Hradeckého se do několika příležitostí dostali i hosté, zejména Králova pětka s útočnými hroty Pletkou a Zadinou. Skvěle chytající Duba však byl vždy na místě.

V úvodu druhé třetiny vyjel znojemský brankář příliš daleko z branky, což se mu málem vymstilo. Pohotový zákrok vracejícího se obránce však zastavil pokus Třineckých skórovat do prázdné brány. Gól naopak vstřelil ve 24. minutě Barus po skvělé kombinaci s Ratajem a Pucherem. O chvíli později při vyloučení Jančaříka přidal další branku Rataj, který zavěsil do víka.


Oceláři se v polovině zápasu nečekaně zvedli a dvěma brankami v rozmezí 80 vteřin se vrátili do zápasu. První gól byl smolný, když si Duba srazil maskou do klece Ivanovu střelu, ve druhém případě ujeli znojemské obraně Pletka se Zadinou a po kombinační akci nekompromisně zavěsil druhý jmenovaný. Znojmo bylo chvíli zaskočeno, ale při hře čtyři na čtyři v 36. minutě, kdy navíc vyloučený Jančařík obdržel desetiminutový trest za nesportovní chování, překonal Schwarze Snopek a o tři minuty později stanovil konečnou podobu výsledku prudkou bombou od modré Rataj.

Do posledního dějství nastoupil v brance hostí Podolka a třinecký útok vedený Skořepou několikrát zazlobil ve znojemské obranné třetině. Znojmo se dostávalo do pěkných šancí hlavně díky akcím slovenských útočníků, Podolka musel zasahovat i proti Pláškovi s Hamanem. Sedm minut před koncem zápasu byl vyloučen na deset minut znojemský Snopek, Orli už však dohrávali v poklidu.


Autor: BaM

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Miroslav Barus 1 1 2 2 0
Václav Benák 0 0 0 -1 0
Roman Erat 0 0 0 1 0
Radek Haman 0 0 0 -1 0
David Havíř 0 0 0 2 2
Tomáš Hradecký 0 0 0 0 2
Aleš Křetínský 0 0 0 0 2
David Ludvík 0 0 0 1 0
Jaroslav Mareš 0 0 0 0 0
Milan Mikulík 0 0 0 0 0
Pavel Mojžíš 0 0 0 0 0
Roman Němeček 0 0 0 -1 0
Ján Pardavý 0 0 0 -1 2
Karel Plášek 0 0 0 -1 0
Milan Procházka 1 1 2 1 0
Peter Pucher 0 3 3 2 0
Igor Rataj 2 1 3 2 2
Jan Snopek 1 0 1 0 10
Karel Soudek 0 2 2 3 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Tomáš Duba 60 0 2 32 94,12 0 0

Ohlasy k utkání

Pavel Pazourek (Znojmo): Zvítězili jsme díky zlepšené hře ve druhé třetině, i když jsme jako obvykle polevili. Naštěstí jsme se dokázali rychle vzpamatovat a ta čtvrtá branka opravdu rozhodla. Třetí třetinu jsme odehráli takticky, jak se má, a nepustili jsme soupeře do šancí. V dnešním zápase jsme se dostali do těžké situace s obránci. Zůstalo nám jich použitelných pouze pět. Mojžíš nedohrál pro virózu a Soudek si obnovil zranění třísel.

Pavel Marek (Třinec): Zápas nám dneska nevyšel, chtěli jsme udržet co nejdéle bezbrankové skóre. Znojmo se dostalo do vedení a pak nás přehrávalo. Chvilku to s náma nadějně vypadalo za stavu 3:2, dokonce jsme měli ještě další šanci, ale hned z protiútoku jsme inkasovali a to byl asi rozhodující moment.

Související články

Naši soupeři
so 11. 10. 2003

Znojmo hostí Třinec

Aktuální zprávy
po 13. 10. 2003

Ratajova gólová premiéra